Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: blaszczu25 » sob mar 26, 2011 1:09 pm

Witam mam taki problem ostatnio w gnieżdzie słuchawkowym zostało mi kawałek yeka od słuchawek wiec postanowiłem go wyjąć ale gniazdo nie chciało go oddać przy wyjmowaniu odgięła sie taka blaszka w gniazdku i musiałem je wymienić na nowe i tak też zrobiłem i teraz po tym jak
go złożyłem przy włączaniu piszczy cały czas i nie reaguje na żaden z przełączników lub potencjometrów a gdy podłącze cewke milknie po prostu trup z podłączona cewka przy włączaniu raz pisknie i koniec nie reaguje na nic co sie mogło stac , dodam ze juz trzy razy go rozkładałem i składałem zeby sie upewnic ze wszystko zrobiłem jak należy i tak to wygląda


wiec prosze o pomoc co sie mogło stac
blaszczu25
 
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2009 9:40 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: ProScan » sob mar 26, 2011 11:47 pm

Wygląda jakby a) było zwarcie w cewce albo b) następowało przeciążenie stabilizatora po podłączeniu cewki.

a) = sprawdzenie cewki (albo bez cewki czy reaguje na dotykanie palcem do pinów w gnieździe)

b) = do serwisu.

Jest jeszcze c) - sprawdzić na innych bateriach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: blaszczu25 » ndz mar 27, 2011 7:11 am

Gt bez cewki powinien być cichy a mój piszczy wiec chyba cewka tu nie zawiniła
blaszczu25
 
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2009 9:40 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: ProScan » ndz mar 27, 2011 11:52 am

Proszę zrobić to co sugerowałem.

Co powinien zrobić wykrywacz bez cewki jest równie sensowne jak to, co powinien robić samochód bez silnika (będzie jechał z górki, a pod górkę nie pojedzie itp).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: blaszczu25 » ndz mar 27, 2011 2:15 pm

I tak zrobiłem moja cewka w kolegi gt pracuje normalnie i jego gt bez cewki milknie a moja na odwrót bez cewki piszczy cały czas a z cewka cisza zero reakcji na cokolwiek wszystkie mozliwosci wyczerpałem chyba bedze musiał go do panstwa wysłac :oops:
blaszczu25
 
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2009 9:40 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: KrisssK » ndz mar 27, 2011 2:27 pm

blaszczu25 pisze: musiałem je wymienić na nowe i tak też zrobiłem

W związku z tym że przed wymianą było OK, to może problem leży w wymienionym gnieździe. To że nowe nie musi oznaczać że było sprawne...
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: ProScan » ndz mar 27, 2011 3:09 pm

Zapewne wykrywacz został ZEPSUTY przy wymianie, albo gniazdo zostało źle założone (brak reakcji na "palec" skłania ku tej pierwszej opcji).

W sprawie naprawy Minelaba, to proszę zapoznać się z tym wątkiem: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: blaszczu25 » ndz mar 27, 2011 4:56 pm

zakładałem stare gniazdo i było dalej to co teraz w sumie z zawodu jestem elektronikiem i takie gniazdo wymienic to nic trudnego moze cos ruszyłon na płycje głównej i zrobił sie jakiś zimny lud

a co do Vikinga to nie chce do nich wysyłać bo ta firma to straszna padaczka nie dosyć ze sprzet przetrzymują po 16 tygodni to puzniej pisza ze nie stwierdzili usterki może najpierw wysłał bym go do was , może nie trzeba bedzie nic wielkiego wymieniac może to faktycznie jakis zimny lud ?

jutro zadzwonie do was i powiem dokładnie jaki jest problem bo piszac tu nie za bardzo moge to dokładnie wytłumaczyć

pozdrawiam
blaszczu25
 
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2009 9:40 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: ProScan » ndz mar 27, 2011 4:59 pm

Pozostaje jeszcze producent.

Ja Minelabów nie naprawiam.

Jeśli zrobię wyjątek, to będzie to kosztowana naprawa (nawet jeśli urwał się kabelek).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sovereign GT po wymianie gniazda słuchawek

Postautor: blaszczu25 » ndz mar 27, 2011 5:39 pm

Więc zaryzykuje te duże koszty :D
blaszczu25
 
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 31, 2009 9:40 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości