Re: Naprawa sondy Minelab FBS PRO COIL

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Naprawa sondy Minelab FBS PRO COIL

Postautor: krychu383 » śr paź 03, 2012 12:06 am

jestem tu nowy ale ostatnio bardzo duzo czytam na temat wykrywaczy i calego dzialu poszukiwan. planuje zakupic wykrywke z minelaba ale ma jedna wade i nie wiem gdzie sie z tym skierowac. przez ten czas dowiedzialem sie ze PROscan jest najlepszym specem w serwisie sprzetu dlatego zwracam sie do Ciebie :) w przyszlosci przypuszczam ze jeszcze nie raz bede sie zwracal o pomoc jak i o servis..
wiec cewka od spodu ma uszkodzenie(pekniecie) na powloce jak to pisze sprzedawca. moje pytanie wiec jest takie
->czy trudno mi bedzie to nprawic samemu?
->czy przez to pekniecie moglo cos sie stac z cewka co bedzie zaburzac jej prace?
->jezeli teraz cewka jest wporzadku czy jest mozliwosc ze dostala sie wilgoc do srodka i cewka ulegnie uszkodzeniu w pozniejszym czasie?

moje pytania moze sa banalne ale jak pisalem jestem nowy i nie mam pojecia na temat tego typu sprzetu wiec prosze o wyrozumialosc... :lol:

jeszcze link do aukcji i na ostatnim zdjeciu wicac pekniecie
http://allegro.pl/wykrywacz-metali-mine ... 21236.html

dziekuje za odpowiedz pozdrawiam 8)
krychu383
 
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 02, 2012 11:12 pm
Lokalizacja: PMI

Re: Naprawa sondy Minelab 11"

Postautor: ProScan » śr paź 03, 2012 8:43 am

Ogólnie co do napraw Minelaba, to wypowiadam się tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881

Jeśli więc kolega zamierza korzystać z mojego serwisu - miło mi słysząc taką zapowiedź - , to proszę Minalaba omijać szerokim łukiem.

W tym konkretnym przypadku widzę, że sonda jest pęknięta - została nadepnięta zapewne. Można mieć nadzieję, że wada jest powierzchniowa i że wystarczy zalepić odprysk żywica epoksydową - ale nadzieja matką... wynalazku.

Odpowiadając na pytania:

1. Jeśli ktoś ma dwie lewe ręce, to nie.
2. Mogło.
3. Możliwość taka jest, ale prawdopodobieństwo niewielkie.

Archiwizuję: http://www.allegromat.pl/aukcja119099

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa sondy Minelab 11"

Postautor: krychu383 » śr paź 03, 2012 11:38 am

czytalem temat juz wczoraj i pare innych dlatego nie dziwie sie ze jest jak jest... w sumie i tak szacunek za przekierowywanie klientow do vikinga z minelabem bo na dobra sprawe wiekszosc ma przeciez zaufanie nie do nich tylko do Ciebie proscan wiec po czesci dzieki Tobie wieksze grono do nich trafia :lol:
wiec jestem w kropce bo nie wiem dlaczego ale jestem troche za firma minelab... dobre osiagi robia swoje tylko servis jest tak samo wazny tymbardziej w przypadku uzywanych rzeczy :cry:

po tym wszystkim teraz patrze na garretty tylko np w tej samej cenie co uzywanego safari mam nowego garretta at pro i nie wiem co zrobic bo przeciez bede mial wtedy pewny serwis w razie problemow... ciezka sprawa z tymi wykrywaczami bo zawsze by sie chcialo cos lepszego ale nie zawsze okolicznosci sie ku temu maja..
krychu383
 
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 02, 2012 11:12 pm
Lokalizacja: PMI

Re: Naprawa sondy Minelab 11"

Postautor: Zapytanie_email » wt sty 01, 2013 1:06 pm

Witam. Mam problem z sondą FBS 1050 od Minelaba Eksplorera II daje dziwny sygnały jak się rusza kablem odkręciłam wtyczkę górną kabla i tam był urwany mały czarny kabelek ( dałam znajomemu i mi zlutował ) ale nadal nie działa prawidłowo jak ruszam kablem to czasami zaskoczy i daje prawidłowy sygnał ale po kilku ruchach znowu dziwne buczenie ,wina jest prawdopodobnie w kablu przy cewce . Wykrywacz sprawdzałam na małej sondzie i pracuje prawidłowo. Nadmienię że mam pęknięcie obudowy sondy tu przy uchwycie rączki ( ale to mam już od kilku lat tylko jakimś klejem zalałam ).Czy Państwo moglibyście wymienić kabel i po prostu naprawić mi tą sondę , i mam pytanko ile by to orientacyjnie kosztowało . Proszę o odpowiedz .
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Naprawa sondy Minelab

Postautor: ProScan » wt sty 01, 2013 1:07 pm

Ogólnie co do napraw Minelaba, to wypowiadam się tutaj: viewtopic.php?f=1&t=1881

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa sondy Minelab

Postautor: ProScan » pt paź 16, 2015 8:46 pm

Proszę tą drogą o kontakt osobę, która przysłała mi takie coś (miało być do naprawy uszek :palm ).

Sonda10_002.jpg


A propos uszek - uszko sondy PRO COIL 11" po naprawie:

UszkoExProCoil_002a.jpg


:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa sondy Minelab

Postautor: ProScan » ndz lip 21, 2019 11:39 am

Domorośli naprawiacze z sondy PRO COIL robią coś takiego:

Obrazek

Na szczęście coś takiego da się jeszcze uratować:

ET_01_odgiętka.jpg


Od spodu pozostaje taki ślad:

Naprawa sonda Ex PRO_slad.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa sondy Minelab FBS PRO COIL

Postautor: ProScan » pn lis 04, 2019 9:11 pm

I jeszcze zdjęcie sondy z wymienionym kablem (zamiennik własnej produkcji).

Obrazek
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa sondy Minelab FBS PRO COIL

Postautor: spider10.5 » czw paź 01, 2020 2:15 am

Mam podobny problem z kablem (też cewka FBS PRO Coil) . Można podesłać ? Czas realizacji nie ma większego znaczenia gdyż używam zastępczej z innej firmy ale z oryginałem lepiej człowiek osłuchany jest .Jestem gotów dopłacić za szybszą realizację o ile w ogóle jest taka opcja .
Pozdrawiam
spider10.5
 
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Naprawa sondy Minelab

Postautor: Zapytanie_email » ndz sty 07, 2024 10:53 am

Dzień dobry, chciałem zapytać czy jest możliwość naprawy cewki z wykrywacza Minelab, i jak wygląda taka naprawa tzn. czy sprawdzacie czy jest opcja naprawy itp. I jakie koszty ewentualnie, wysyłka. Dziękuję i pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Naprawa sondy Minelab FBS PRO COIL

Postautor: ProScan » ndz sty 07, 2024 10:59 am

Witam,

To zależy jaki model.

Zadając pytanie jakiemukolwiek serwisowi należy podać co najmniej: model i objawy. Jeśli uszkodzenia są mechaniczne to również wysłać zdjęcia.

Chyba że zapytanie jest o serwisowanie na przyszłość - to ja przyszłości nie znam.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron