problem z tesoro cibola

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

problem z tesoro cibola

Postautor: krystian8112 » czw lis 07, 2019 5:18 pm

Witam wszystkich serdecznie Mam od około 10 lat Tesoro cibole ,nigdy mnie nie zawiodła ale ostatnio zauważyłem że nie widzi pewnych rzeczy.Pierwszy raz nie mogłem namierzyć metalowej rury w gruncie myślałem że to przypadek potem nie widziała monety 5 zł prl a teraz nie widzi monet i medalików miedzianych.Widzi alum guziki cynk większe kolory ale też nie zawsze ,cewka jest ok bo mam drugą sprawdziłem.Czym może to być spowodowane ? Tesoro nie był nigdy naprawiany i nie był też serwisowany,nigdy nie było takiej potrzeby. Z góry dzięki za odzew
krystian8112
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: ProScan » czw lis 07, 2019 5:52 pm

Jeśli nie widzi dobrze przewodzących metali, to prawie na pewno źle ustawiony jest balans gruntu.

Proszę się zapoznać z wątkiem: viewtopic.php?f=1&t=2530

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: krystian8112 » czw lis 07, 2019 5:59 pm

Nigdy nie ustawiałem balansu .Zawsze threshold na max sensitivity okolice 10 dyskryminacja pierwsza kreska za iron i tak od około 10 lat na tej wykrywce .Wcześniej miałem compadre którego Pan wrócił do życia :D też mi dobrze służył za co Dziękuje
krystian8112
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: ProScan » czw lis 07, 2019 7:18 pm

Przez 10 lat miało prawo się rozjechać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: krystian8112 » czw lis 07, 2019 7:37 pm

I tak długo wytrzymał bez napraw.Był bardzo często w użyciu,wcześniej każdy wolny weekend teraz mniej dzieci małe to i czasu na przyjemności mało :D Prosze powiedzieć czy jestem w stanie zrobić to sam ? Na początku sam składałem różne wykrywki ze schematów minimalna znajomość elementów jest ale szczerze wolał bym oddać go w Pana ręce bo jeszcze pogorsze jego stan.Pytanie tylko jaki byłby to koszt ?
krystian8112
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: ProScan » pt lis 08, 2019 5:22 pm

Proszę zrobić we własnym zakresie. Gdzieś w podanych linkach powinno być widać, którym trymerem trzeba kręcić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: krystian8112 » pt lis 08, 2019 8:40 pm

witam będe próbował jeśli się nie uda to i tak kupie drugi taki sam,a tak na marginesie do compadre ma Pan jakieś cewki lub czy można do niego coś dopasować ? ja nie dla siebie dla syna :P
krystian8112
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: ProScan » pt lis 08, 2019 10:09 pm

Na tą chwilę nie mam cewek do Tesoro.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Tesoro Cibola

Postautor: Robur » śr gru 11, 2019 7:12 pm

Witam , posiadam się z problemem w Tesoro Cibola bowiem piny we wtyczce nie działają poprawnie
Ciągły dźwięk nieprzyrywany bądź ciche miałczenie czytałem forum i zasady naprawy wykrywaczy przez Pana, i wiem że nie podejmuje się Pan naprawy wykrywaczy w któryś ktoś już grzebal ja polutowalem piny gdysz kiedyś wyrwalem kabel z pinow o co nie trudno, działało to jakiś czas do ponowienia usterki
Tym razem szukał bym możności wymiany wtyczki na coś bardziej solidnego , czy była by szansa podesłać jednak mimo wszystko to Panu gdysz ja do dobrej lutownicy nie mam już dostępu a sprawa jest irytująca bo hobby cierpi. W rodzinnym domu będę przed nowym rokiem gdzie ów wykrywacz czeka na lepsze czasy z naprawą się nie spieszy byle do lata.... Pozdrawiam
Robur
 
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2019 4:50 pm

Re: Tesoro Cibila

Postautor: ProScan » śr gru 11, 2019 10:03 pm

Zniszczyć piny we wtyczce Switchcraft jest prawie niemożliwością. Proszę o zdjęcia jak to obecnie wygląda.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cibila

Postautor: Robur » ndz gru 29, 2019 5:01 pm

witam juz po swietach , a wiec sprawdzilem puszke jak i wtyczke , wtyczka nie jest zniszczona tylko tak jakby zle polutowane są kable i dochodzi do spięcia , po wlaczeniu wykrywcza sa bipniecia a potem cisza , na duzy klucz franuski reagowala bardzo slabo wiec myśle ze problem jest z polutowaniem. przy poruszaniu cewka lub kablem nie jednokronie włacza sie sygnał ciągły informujacy o problemie
nagralem filmik oraz porobilem kilka zdjęc makro w zakresie swoich mozliwosci makro.. mysle ze najlatwiej byloby wyslac to panu bezposrednio na emaila :)
Robur
 
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2019 4:50 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: ProScan » ndz gru 29, 2019 10:12 pm

Można wysłać emaila - oczywiście. A najlepiej cały wykrywacz, bo raczej na odległość ciężko będzie się dowiedzieć w tym przypadku o co chodzi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: Robur » śr sty 01, 2020 3:17 pm

Witam już w nowym roku Można adres przesyłki na priv lub emaila.

adres usuwam - spamerzy nie śpią.

Pozdrawiam :)
Robur
 
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2019 4:50 pm

Re: problem z tesoro cibola

Postautor: ProScan » śr sty 01, 2020 4:26 pm

Dane kontaktowe i wszystko co potrzeba znajdzie Pan na stronie głównej http://www.proscan.gliwice.pl/

Tutaj link bardziej bezpośredni: viewtopic.php?f=1&t=236

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron