Fisher ID EXCEL

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Fisher ID EXCEL

Postautor: tryton » ndz lut 05, 2006 12:03 am

Witam Posiadam wykrywacz ID EXCEL od roku i z tego co zaobserwowałem na forum i w różnych ogłoszeniach to jestem chyba jedynym posiadaczem tego sprzętu.Pytanie moje dotyczy możliwości zmiany sposobu zasilania. Fabrycznie zasilanie stanowią dwie baterie 9V. Korzystam obecnie z akumulatorów 2x 200mah, które starczają na ok. półtora dnia. Ostatnio przydażyło mi się podczas poszukiwań "zgubić" jeden akumulator i przez ok. pół godziny chodziłem nie wiedząc o tym dopiero sygnał alarmu wyładowanych baterii zasygnalizował mi co się stało. Pytanie moje brzmi: czy możliwe jest zasilanie tego wykrywacza z jednej tylko baterii bez straty parametrów wykrywacza. Nadmieniam że zaglądałem do środka i wejścia z zasilania obydwóch baterii nie są bezpośrednio połączone równolegle tylko wchodzą w dwa różne miejsca na płytce. W przyszłości myślę zastosowaniu zewnętrznego akumulatora o dużej pojemności, który mógłby wystarczyć na kilka dni poszukiwań.
tryton
 
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 04, 2006 10:48 pm

Re: Fisher ID EXCEL

Postautor: ProScan » ndz lut 05, 2006 12:21 am

Witam,

Łączenie "równoległe" to stary chwyt Fishera, stosowany też czasami przez innych producentów (np. Tesoro).

Dałem cudzysłów, bo baterie połączone, ale poprzez diody uniemożliwiające przepływ prądu wyrównawczego.

Celem tego łączenia jest zapewnienie dłuższej pracy. Tak więc o ile bateria jest sprawna, to można chodzić na jednej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher ID EXCEL

Postautor: tryton » ndz lut 05, 2006 1:14 am

Dziekuję za błyskawiczną odpowiedź. Mam jeszcze pytanie co do napięcia zasilania w jakim zakresie maksymalnym można je podłączyć bez ryzyka uszkodzenia elektroniki mam akurat akumulator 850 mAh o napięciu 11,5-11,8V.
tryton
 
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 04, 2006 10:48 pm

Re: Fisher ID EXCEL

Postautor: ProScan » ndz lut 05, 2006 11:02 am

Musiałbym przeanalizować dokładnie schemat. Wejście zasilające jest zabezpieczone diodą Zenera 15V, więc sądzę, że nie powinno być źle na 12V, ale proszę nie traktować tego jako oficjalnej odpowiedzi.

Nigdy zresztą nie będę namawiał kogokolwiek na tego rodzaju przeróbki. Ryzyko jest zbyt duże.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości