fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: Ins » czw lip 31, 2008 9:23 pm

Witam. Mam mały problem z f2. Wykrywacz dość często wzbudza się po zahaczeniu o trawę lub jak dotknę sondom wilgotnej ziemi. Dokładnie przepatrzyłem sondę i nie widzę żadnych pęknięć. Również jak lekko stuknę palcami o sondę popiskuje i wskazuje +. dzieje się tak tylko z przednią zewnętrzną częścią sondy, w tylnej części (bliżej łącznika z rurką) ten efekt nie występuje. Jeżeli zapukam (tak jak do drzwi) czyli kostkami nic się nie dzieje. Dodam że po położeniu na sondę gąbki antystatycznej i stukaniu palcami wykrywacz się już nie wzbudza. Nie wzbudza się również po stukaniu jakimś innym przedmiotem. Poza tym wykrywacz działa całkowicie normalnie.
Sonda standardowa. Niestety nie mogę sprawdzić czy tak samo dzieje się na tej małej gdyż jej nie posiadam.
i tu moje pytania.
Czy to kwalifikuje się do naprawy?
Czy to może być wina sądy lub samego wykrywacza?
Czy po prostu on tak ma?
Dodam jeszcze że wykrywacz zakupiony w vikingu, na gwarancji.
Pozdrawiam :)
Ins
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 31, 2008 8:34 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: Ins » pt sie 01, 2008 12:00 pm

Już wszystko jasne poprzedni właściciel kręcił coś tymi potencjometrami które widać po zdjęciu pokrywki od baterii . :-s Jaki był by koszt ponownego zestrojenia?
Ins
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 31, 2008 8:34 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: ProScan » sob sie 02, 2008 9:22 am

Witam,

Jeśli wkrywacz jest gwarancyjny, to proszę się zwrócić do Vikinga. Ja już nie robię dla nich napraw gwarancyjnych Fishera. Nie chcę też sugerować co może być rzeczywistym problemem, by nie narażać się na nieprzyjemności.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: Ins » sob sie 02, 2008 12:18 pm

Tylko tu mały problem bo raczej to nie jest z winy jako takiej samego sprzętu tylko tak jak mówię poprzedni właściciel zruszył te potencjometry i obawiam się ze to nie będzie się kwalifikować jako naprawa gwarancyjna :(. Jak na razie to zrobiłem prowizoryczną osłonę i się już tak nie wzbudza. Dodam że z zasięgami opublikowanymi w necie mój ma na większe przedmioty o 4-5 cm większe zasięgi. I mam do pana jeszcze pytanie czy w takim stanie można go użytkować czy raczej nie? A może mógłbym go jakoś sam ustawić do standardowych nastaw? Pozdrawiam
Ins
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 31, 2008 8:34 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: ProScan » sob sie 02, 2008 12:24 pm

Witam,

Jeśli wykrywacz ma większe osiągi niż typowo, to samo to może być powodem niestabilności.

Informacji jak stroić wykrywacz nie udzielam, co jak sądzę jest zrozumiałe.

w takim stanie można go użytkować czy raczej nie?


Ja nie udzielam też pozwoleń na używanie wykrywacza. Sprawnego, czy nie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: Ins » sob sie 02, 2008 12:29 pm

Hehe rozumie tajemnica zawodowa :) Mimo wszystko dziękuje.

Cytat:
w takim stanie można go użytkować czy raczej nie?


Ja nie udzielam też pozwoleń na używanie wykrywacza. Sprawnego, czy nie.

Chodziło mi bardziej o to czy mu jeśli będę go w takim stanie użytkował to czy nie zaszkodzę mu w jakiś sposób bardziej.
Ins
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 31, 2008 8:34 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: ProScan » sob sie 02, 2008 12:49 pm

Nie. W samochodzie jak się będzie jeździć z niesprawnych układem chłodzenia silnika, to można narobić szkód. W wykrywaczu, w przypadku problemów z elektroniką nie ma takiego ryzyka.

Ale moim zdaniem elektronika nie jest uszkodzona.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: Zapytanie_email » czw sty 15, 2015 2:15 pm

Dzien dobry

Proszę o wsparcie w sprawie tego wykrywacza. Kupiłem używany sprzet ze standardową cewką okrągłą i mam okazje kupić do niego całkiem nową cewkę, także standardową. Stara cewka czesto się wzudza i daje fałszywe sygnały i mam podejrzenie że kabel może być uszkodzony przy cewce, ale nie jestem pewien bo podobno przy dużej wilgotności "ten typ tak ma". Wtyczka tej nowej cewka ma 6 pinów a moja 5. Czy bedzie zatem wszysko działało ? Czy ten 6 pin jest z przeznaczeniem pod Fishera F4 ?

Proszę o pomoc
Dziekuje i pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: fisher f2 wzbudzanie po dotknięciu sondy

Postautor: ProScan » czw sty 15, 2015 2:20 pm

W kwestii naprawy/wymiany kabla, to garść informacji jest tutaj: viewtopic.php?f=1&t=3141&hilit=sonda+fisher

"ten typ tak ma" - ale po pewnym czasie (jak się gwarancja skończy :wq :ble)

Nic nie wiem o wtyczkach Fisher F2/F4 z 6 pinami. Raczej ktoś wciska jakiś kit.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron