Problem z xlt - zakłócenia

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: wykrywacz » czw paź 29, 2015 3:40 pm

Super dziś wysyłam paczkę.A czy jest możliwość poprawienia estetyki przewodu cewki który został zalany żywicą/silikonem?Cewki są sprawne tylko nie wygląda to najlepiej....Zdjęcia wysłałem na maila
Pozdrawiam
wykrywacz
 
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 12:59 am

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » czw paź 29, 2015 4:04 pm

Ale to nie są sondy do XLT. Jedna jest do Rutusa, a druga do Minelaba. Proszę utworzyć osobny wątek, bo odpowiedź nie będzie jednoznaczna.
:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » pt lis 06, 2015 3:00 pm

Wykrywacz dotarł. Sonda jest nastrojona dobrze. Wykrywacz w trybach fabrycznych jest stabilny. Programów "własnych" nie sprawdzałem (i sprawdzać nie będę).

Nie działa klawisz MENU. Brakuje linii poziomych na wyświetlaczu. Wkręty nieoryginalne. Wyłamane zaczepy panelu czołowego (a w środku coś grzechoce). Podłokietnik nieoryginalny. Zasobnik dziwnie zmatowiały (jakby ktoś go umył rozpuszczalnikiem). W środku popękane styki od baterii.

Jakiś ignorant miał w swoich łapach wcześniej ten wykrywacz i założył gniazdo słuchawkowe z metalowych gwintem. Jakim cudem nie ma zwarcia - nie wiem.

Wykrywacz niestety był u mnie wcześniej - ale jeśli sprzedający powoływał się, że był u mnie w serwisie (tak był - w 2008r. - a sonda w 2011r. gdzie nic nie stwierdziłem), to jest to k..wa nadużycie. Akty wandalizmu j/w nie są moim dziełem.

W sprawie stabilności nie mogę zrobić nic. Chyba że wymiana styków baterii coś zmieni.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: wykrywacz » ndz lis 08, 2015 7:15 pm

Witam zaniepokoiło mnie to co Pan napisał.Jak to nie działa klawisz menu i brakuje kilku linii na wyświetlaczu??Przycisk menu działał na 100% ,jeszcze sprawdzałem wszystkie funkcje wykrywacza.Co prawda byłem z nim 2 razy w terenie ,ale nie przypominam sobie żeby był jakiś problem z wyświetlaczem.Może mi Pan wysłać zdjęcie tych linii?Co do samego działania,napisał Pan że wykrywacz w trybach fabrycznych jest stabilny,czyli jak nim Pan potrząśnie tak jak ja, na filmiku który Panu wysłałem, to nic nie piszczy?Na samym dole napisał Pan że, ze stabilnością nic Pan nie może zrobić ,chyba że wymienić styki baterii.Czyli w końcu wykrywacz jest stabilny? czy nie?
Pozdrawiam i dziękuję za szybkie zabranie się za mój wykrywacz.
wykrywacz
 
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 12:59 am

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » ndz lis 08, 2015 11:52 pm

Tak - naciskam na MENU i brak reakcji. Wyświetlacz sfotografuję w poniedziałek. Jeśli tego problemu nie było wcześniej, to zapewne powstał w transporcie; paczka, której Pan użył jest węższa niż sam detektor, więc pewnie gdzieś przygnietli - ale winy pocztowców bym w tym nie upatrywał.

Nie testowałem wykrywacza intensywnie - po włączeniu był stabilny. Nic więcej nie robiłem - ze względu na stan urządzenia.

A jeśli niestabilny przy potrząsaniu, to wadliwe styki są pierwszymi podejrzanymi. Filmiku już nie mam - nie trzymam takich rzeczy. Obejrzałem dosyć dawno temu i skasowałem. Proszę przysłać ponownie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » pn lis 09, 2015 5:08 pm

Załączam zdjęcia wyświetlacza.

Brakuje linii.

Puste_XLT.jpg


Wymiar paczki - przy krawędzi paczka za wąska o jakieś 0,5cm.

Paka_001.jpg


Przy okazji pękniecie zaczepu - bardzo typowe, prawie 100% uszkodzenie gdy ktoś sam sobie próbuje otworzyć pudełko wyświetlacza. To na pewno nie powstało w transporcie, bo widać zabrudzenia. Poprzedni właściciel sam sobie wymieniał spust. Sam mu sprzedawałem...

crack_0001.jpg


Klawisz MENU działa - ale nie zawsze. Jest jakiś problem - niestety.

Co do stabilności, to nic szczególnego się nie dzieje (jak się ciągnie za tak naprężony kabel, to taki efekt może powstać). A przy jakiej czułości robiony był ten test? Na jakim programie?

:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: wykrywacz » pn lis 09, 2015 11:31 pm

Bardzo dziękuję za natychmiastową odpowiedz.Wiem że przycisk menu działał dlatego się zdziwiłem jak Pan napisał że jest z nim jakiś problem,co do linii na lcd to myślałem że jest ich więcej ,być może nie zauważyłem tej jednej przy dwóch włączeniach i chwilowym testowaniu,chociaż ciężko tego nie zauważyć, więc jest możliwość że tak się stało przy transporcie:(zaczep wiedziałem że jest urwany.

Szkoda że wszystko działa, a wyszły inne rzeczy których wcześniej nie było, bo mogłem go nie wysyłać ,chociaż te pikania przy potrząsaniu mnie do tego skłoniły i moim zdaniem nie są prawidłowym objawem.
Proszę mi napisać czy jest możliwość zrobienia tej linii na lcd i ile by Pan za to chciał?

Ps:Test na filmiku był wykonany na pierwszym programie czyli na coins,lub na drugim czyli coins/jewelery.Czułości nie zmieniałem wiec była taka jaka przy wysyłce.Jak Pan napisał że przewód był za bardzo napięty to byłem z nim drugi raz na teście i kabel nie był napięty ,a jak nim lekko potrząsałem to "pikał" choć z tego co pamiętam to nie na każdym programie,pamiętam że wtedy testowałem go tylko na programach fabrycznych.

Pozdrawiam
wykrywacz
 
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 12:59 am

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » wt lis 10, 2015 9:35 am

Tak jak pisałem - na razie nie testowałem go bardziej intensywnie. Na pewno kilka rzeczy trzeba zrobić bez wątpienia (w tym wymienić styki w zasobniku).

Co do klawiatury, to prawdopodobnie jest jakieś zabrudzenie na złączu. Rzadko kiedy psuje się akurat MENU. Najczęściej pada klawisz włączania.

Co do linii, to proponuję zignorować na razie, bo nie przeszkadza podczas poszukiwań wcale. Jedyna opcja naprawy, to wymiana całego wyświetlacza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: wykrywacz » wt lis 10, 2015 10:28 am

Ok, to proszę wymienić te styki oraz zobaczyć ten przycisk.Coś jeszcze Pan sugeruje?
Proszę napisać mi też jakby to przedstawiało się kosztowo.
Dziękuję...
Pozdrawiam
wykrywacz
 
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 12:59 am

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: wykrywacz » pn lis 16, 2015 1:12 pm

Witam czy są jakieś wieści na temat mojego wykrywacza XLT?
Pozdrawiam
wykrywacz
 
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 12:59 am

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » pn lis 16, 2015 1:52 pm

Tak - są takie, że nie stwierdzam bym mu cokolwiek dolegało.

Ten test został wykonany albo w warunkach zakłóceń zewnętrznych, albo przy dużej czułości.

:pa

PS
Styki proforma wymieniłem.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: wykrywacz » pn lis 16, 2015 4:58 pm

Super :S Dziękuję bardzo za sprawdzenie i wymianę styków.Czy coś jeszcze sugerowałby Pan żeby przy nim zrobić jak już jest u Pana?Jak nie to można go odesłać...
Ps:Znajomy ma problem z fisherem f4.Wszystko działa tylko zaczyna piszczeć i się wzbudzać jak się dotyka przewodu zaraz przy wejściu do wykrywacza,domyślam się że będzie to albo przewód albo złącze.Czy mam stworzyć nowy temat?
Pozdrawiam
wykrywacz
 
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 12:59 am

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » pn lis 16, 2015 5:21 pm

Zajrzę jeszcze do puszki wyświetlacza co tam się dzieje.

Co do kabla F4 to taki wątek po części istnieje: viewtopic.php?f=1&t=31&p=16693&hilit=niestabilny+fisher#p16693

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: jrbandi » pn mar 14, 2016 9:37 pm

witam , podpnę sie pod post , od jakiegos czasu detektor whites xlt spectrum mi sie wzbudzał , dawal fałszywe sygnały i na wyświetlaczu pokazywał +95 , zarówno po dotknięciu kabla jak i wymachując nawet w powietrzu . Spakowalem go do wysyłki , ale złozyłęm spowrotem aby sprawdzić zmienę czestotliwosci i teraz to juz wogole "gra jak cyganie pod kościołem "czyli cały czas czy tego chcemy czy nie .Oddaje całą sprawę do specjalisty z góry dziękuje za odpowiedz. na Email poproszę ewentualne ceny naprawy i pozdrawiam Łukasz [email protected]
jrbandi
 
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 12, 2016 10:47 pm

Re: Problem z xlt - zakłócenia

Postautor: ProScan » pn mar 14, 2016 10:22 pm

Bez podania nastaw, choćby czułości, to jest to szum, a nie informacja.

Na fabrycznych to się dzieje, czy na jakimś g.. z Internetu?

Z kosztem naprawy po tym opisie, to taki żart. Prawda?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości