Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: mark » pn mar 29, 2010 3:45 pm

Witam.Takie coś wczoraj zauważyłem http://picasaweb.google.pl/mayormayor2/ ... 6741275826 Na razie nie stwierdziłem żadnych dziwnych objawów,więc najprawdopodobniej przewody są całe a do srodka nie dostała się woda.Czy da się to naprawić?
mark
 
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: ProScan » pn mar 29, 2010 5:19 pm

Pewnie tak, ale nie będzie to proste.

Jeśli chodzi o możliwość takiej naprawy u mnie, to proszę zapoznać się z tym wątkiem:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: mark » pn mar 29, 2010 5:35 pm

Przeczytałem,Viking nie odpowiada...
ProScan pisze:Pewnie tak, ale nie będzie to proste.

Na razie okręciłem ten uszkodzony kawałek dosyć solidną taśmą izolacyjną,ale jak sądzę długo na tym moim patencie nie pociągnie :| .
mark
 
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: ProScan » pn mar 29, 2010 8:03 pm

Zamieszczam link do zdjęcia. Drugie zdjęcie nie ładuje się.

Obrazek

Tak na prawdę, to tylko Minelab teraz może Panu pomóc, bo takich głupków jak w proscanie, którzy kable w takich drastycznych przypadkach wymieniali, to na całym świecie chyba nie ma.

Minelab deklarował pomoc, więc naprawdę warto napisać (a może sonda jest na gwarancji?).

Jeśli się nie uda, to może przynajmniej kolejne kable będę lepszej jakości. Wina producenta jest tutaj ewidentna, chyba że użytkował Pan na mrozie, bo takiej opcji Minelab nie zapewnia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: mark » pn mar 29, 2010 8:21 pm

Sonda niestety od dwoch miesięcy już nie jest na gwarancji... :( Na mrozie nie chodziłem,delikatne stworzenie jestem ;) Mi to wygląda na jakąś wade,co prawda z wykrywaczem nie obchodze się jak z jajkiem,ale na pewno nie jest to uszkodzenie mechaniczne-wyrwany czy za mocno naciągnięty przewod.Liczyłem na to że Pan mi pomoze.Cóż,trzeba będzie kupić nową.Dziękuję za odpowiedz.pozdrawiam.
mark
 
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: ProScan » pn mar 29, 2010 8:33 pm

ale na pewno nie jest to uszkodzenie mechaniczne-wyrwany czy za mocno naciągnięty przewod.


To jest wada materiałowa i błąd konstrukcyjny. Mam podejrzenie, że na etapie wulkanizowania przepustu zmienia się struktura (twardnieje) tzw. opona kabla w jego bezpośredniej bliskości, przez co staje się bardziej krucha.

W sumie nieźle wycelowali, że padło w dwa miesiące po gwarancji :smt077

Liczyłem na to że Pan mi pomoze.


Doba ma niestety tylko 24 godziny i wszystkim nie jestem w stanie pomóc, tym bardziej, że producent z dystrybutorem mi to utrudniają. Ponieważ musi Pan kupić nową sondę, to chyba wszyscy rozumieją, że serwis, który naprawia to czego nie da się naprawić nie jest im na rękę (na krótki dystans na pewno).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: mark » wt mar 30, 2010 1:36 pm

Viking się w końcu jednak odezawał,-"...tego typu uszkodzenia są w większości wypadków nie naprawialne..."Nie chcę nowego tematu zakładać,więc tu poproszę o opinię-sonda koncentryczna i typu DD 7,5 khz-która będzie miała większy zasięg?
mark
 
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: ProScan » wt mar 30, 2010 1:45 pm

tego typu uszkodzenia są w większości wypadków nie naprawialne..."


I ja się z tym zgadzam.

tu poproszę o opinię-sonda koncentryczna i typu DD 7,5 khz-która będzie miała większy zasięg?


Nie w tym wątku, poza tym :znow

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: Bambini » wt mar 30, 2010 3:48 pm

Kup porządną taśmę izolacyjną i dobrze okręć to po prostu. Nie będziesz ciągnął to wytrzyma. Jeżeli chcesz się pobawić to odlutuj wtyczkę, nałóż koszulkę termokurczliwą na dławik i kabel i też powinno być dobrze. Po co kupować nową cewkę za 550? #-o
Bambini
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: mark » wt mar 30, 2010 4:48 pm

Bambini pisze:Kup porządną taśmę izolacyjną i dobrze okręć to po prostu. Nie będziesz ciągnął to wytrzyma.
Racja,tak zrobiłem,ot,zdaje się że spanikowałem w pierwszej chwili... 8) Po świętach pokaze toto elektronikowi odemnie z pracy,pewnie pomarudzi ale zastosuje ten zaproponowany przez Ciebie sposób z rozlutowaniem wtyczki,i ...Na wieki wieków nie będzie,ale przez jakiś czas powinna działać.Dziękuję,pozdrawiam.
mark
 
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: Zapytanie_email » pn paź 14, 2013 6:11 pm

Witam pana. Bardzo zależy mi na naprawie cewki tzw. Elipsy DD do Xterry 705. Objawy są następujące : po włączeniu wykrywacza co któryś raz Terka nie rozpoznaje podłączonej cewki. Jak już działa to często się wzbudza , lub czasami w ogóle nie reaguje na metal. Wydaje mi się że problem występuje przy wtyczce lub przewodzie dokręcanej do panelu wykrywki. Wtyczka jakoś słabo się dokręca jest "jakby luźna" dodatkowo przy nawet delikatnym dotknięciu przewodu w obrębie wtyczki następuje wzbudzanie cewki, nawet przy szybkim przemiatani występuje objaw wzbudzania. Mam wrażenie że jakieś przewody w tyczce nie stykają ale to tylko moja opinia. Z inna cewką którą posiadam "Nel Tornado" Terka działa bez zarzutów. Oto moje pytanie czy podjął by się pan naprawy tej cewki i czy nie musiał bym przysyłać całego wykrywacza który jest na 100 % sprawny, sezon trwa i zależy mi bym mógł używać nadal wykrywacz.
Pozdrawiam.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70

Postautor: ProScan » pn paź 14, 2013 6:12 pm

Naprawami sond Minelab już się nie zajmuję (szczegóły powyżej).

Jeśli uszkodzone jest połączenie przy wtyczce, to zrobi to każdy, kto potrafi lutować.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości