XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: waldiosa » czw kwie 08, 2010 1:54 pm

Witam

Odpaliłem dziś po raz pierwszy swojego XLT, wybrałem pierwszy lepszy program, zestroiłem z gruntem wg. instrukcji, ale wykrywacz nie wydaje żadnego dźwięku (zarówno na głośniku jak i ze słuchawkami).

Gdzie może leżeć przyczyna takiego zachowania? Czy jest możliwe żeby było coś namieszane w ustawieniach? Jeżeli tak to proszę o odpowiedź co muszę zrobić, jakie ustawienia pozmieniać żeby zagrał. Z góry dziękuję za pomoc.
waldiosa
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 10, 2009 1:12 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: ProScan » czw kwie 08, 2010 2:48 pm

A na powitanie jest melodyjka?

Wygląda na uszkodzenie gniazda słuchawkowego.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: waldiosa » czw kwie 08, 2010 4:18 pm

Nie ma melodyjki. Wydaje mi się, że jak gniazdo było by uszkodzone to na głośniku powinno chodzić, a tu nic.
waldiosa
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 10, 2009 1:12 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: ProScan » czw kwie 08, 2010 4:23 pm

Wydaje mi się,


Racja - tylko się Panu wydaje. Ja nie wiem co jest zepsute, ale uszkodzenie gniazda może skutkować całkowitym brakiem dźwięku.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

XLT zaniemówił.

Postautor: MarkowX » pn kwie 13, 2015 5:52 pm

Witam serdecznie chcialem zapytac ile bedzie kosztowac orientacyjnie naprawa Whitesa XLT wersja tzw rainbow plus przegląd i ew zestrojenie. Co do naprawy, uszkodzeniu ulegl tor fonii Xlt wciaz pokazuje wszystkie wskazania działa ok za wyjatkiem tego ze jest totalnie niemy. Były objawy wczesniej zapowiadajace ze dzieje sie cos niedobrego dzwieki odjeżdżały od swojej normalnej częstotliwości po czym parę dni temu zamilkł kompletnie. Z gory dziekuje za info
MarkowX
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 11:11 am

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: ProScan » pn kwie 13, 2015 6:07 pm

Witam,

Temat braku głosu w XLT już był, więc połączyłem tematy :znow

Czy dźwięku nie ma ani na głośniku, ani na słuchawkach?

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: MarkowX » pn kwie 13, 2015 6:12 pm

Nie myslalem ze tak szybko dostane jakies odpowiedzi juz uzupelniam inforamcje :) To nie gniazdo sluchawek(te wymienilem sam jakis czas temu w sumie dwa razy jedno sie po prostu rozsypalo) poza tym oczywiscie na glosniku cisza ani dzwieku powitalnego ani nic cisza.... Po podlaczeniu sluchawek czasami slychac jakis cichutki szum taki moze dwusekundowy w roznych momenatch nie np. tylko podczas wlaczania..
MarkowX
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 11:11 am

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: ProScan » pn kwie 13, 2015 6:34 pm

te wymienilem sam jakis czas temu w sumie dwa razy


No to już chyba wiem, co się stało.

Założył Pan takie samo gniazdo, czy inne?

Zgaduję: inne. Zgaduję: z metalowym gwintem.

Zgadłem?

:G

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: MarkowX » pn kwie 13, 2015 7:11 pm

no tak - z plastikowym peklo...
MarkowX
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 11:11 am

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: ProScan » pn kwie 13, 2015 7:22 pm

Czyli To Pan zepsuł wykrywacz - samo pękło gniazdo.

Być może wymiana gniazda wystarczy - a może nie, bo spaleniu uległo coś w elektronice.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: MarkowX » pn kwie 13, 2015 7:52 pm

Jaki koszt zakladajac ze to AD1688 poszedl bo mam nadzieje ze tylko to i nic wiecej? plus strojenie i ogolny przeglad sprawnosci :)
MarkowX
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 11:11 am

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: ProScan » pn kwie 13, 2015 8:12 pm

Chyba AD 1866.

To w przetworniku CA też Pan grzebał?

Po co? Jakie licho podkusiło?

Rozumiem, że z elektroniką nie miał Pan wiele do czynienia wcześniej.

Kosztów naprawy nie oceniam na odległość, bo nie wiem co zostało jeszcze spieprzone nieumiejętną próbą naprawy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: MarkowX » pn kwie 13, 2015 8:25 pm

Gdybym sie znal na tyle zeby grzebac to bym sie nie pytal... Nie znam sie nie grzebie istnieje cos takiego jak google :) Prosze nie podchodzic do tematu seryjnie:) W wykrywaczu jedyne co bylo robione przeze mnie to gniazdo nie mowie ze nie popelnilem przy tym bledu... Byc moze tak i rozumiem ze ciezko jest cokolwiek mowic na odleglosc ale chyba da sie okreslic np ile kosztuje sprawdzenie lub jesli bedzie koniecznosc strojenie cewki i/lub wykrywacza. Chcialbym wiedziec na jakie koszta mam sie szykowac. Wykrywka musial by podruzowac z uk wiec ani to nie bedzie szybka droga ani najtansza. Dziekuje za ew wyczerpujaca odpowiedz....
MarkowX
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 11:11 am

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: ProScan » pn kwie 13, 2015 8:47 pm

To jest moja zmora ostatnich miesięcy - papranie się w wykrywaczach, które ktoś bez wiedzy próbował naprawiać. To jest jakiś koszmar i plaga!

Ja mogę napisać (ale nie na forum) ile kosztowałaby wymiana gniazda (tutaj na pewno będzie drożej, bo zacząłem pobierać dodatkowe opłaty za poprawianie po kimś). Przeglądów nie robię, bo nie mam na to czasu - ale przy okazji naprawy sprawdzam, co jest wątpliwe i wówczas informuję co jest jeszcze ewentualnie do zrobienia.

W starym XLT na pewno kabel w sondzie będzie do wymiany.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT - nie wydaje dźwięku, cisza

Postautor: MarkowX » pn kwie 13, 2015 8:56 pm

No to juz sa jakies informacje :) Dziekuje. Ja ze swej strony na usprawiedliwienie :oops: chce dodac ze w moim wypadku jak powiedzialem wczesniej nie mieszkam w pl a nie dam nikomu tutaj grzebac w XLT. ProScan ma tak dobra opinie ze bez zastanowienia powierze wam swoj sprzet(zepsuty byc moze przezemnie). Na razie odkladam temat odezwe sie jak zbiore srodki (wydalem troszke kasy na nowego rutusa) bo nie wyobrazam sobie nie zreperowac XLT-ka to jest swietny sprzet a przynajmniej byl..... [-o< Pozdrawiam serdecznie
MarkowX
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 11:11 am


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości