Awaria tesoro silver max...

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Awaria tesoro silver max...

Postautor: hesler » pt mar 24, 2006 8:47 pm

Witam,
Po zimowej przerwie,w trakcie próbnego rozruchu,stwierdziłem że detektor milczy.Zachowuje się tak jakby nie dochodziło zasilanie.
Sprawdzałem na kilku bateriach.Do tego momentu,
nie miałem z nim jakichkolwiek problemów.
Szanowny Proscanie,czy zgodziłbyś się przyjąć go do naprawy?
Współpracowaliśmy,między innymi w temacie instrukcji garret muser hunter.
pozdrawiam
:cry:
hesler
 
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 17, 2005 8:12 pm

Re: Awaria tesoro silver max...

Postautor: ProScan » pt mar 24, 2006 9:48 pm

Swoim klientom nie odmawiam.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

problem z Tesoro Silver

Postautor: sudajew » wt maja 04, 2010 8:33 pm

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :D
ale do rzeczy, użytkuję Tesoro Silver u MAX już 2 rok, wykrywacz sprowadzany z Anglii, był bez najmniejszego śladu po użytkowaniu typu rysy na osłonce lub ubytkach farby na sztycy itp. Jak do tej pory miałem raz z nim problem, jak chodziłem z 2 godziny podczas ulewy i w końcu zaczął wariować, ale po przyjściu do domu i wysuszeniu wszystko wróciło do normy.

Ostatnio zauważyłem jednak że coś jest nie tak, prawy potencjometr od czułości zawsze podkręcałem do 10 i wykrywacz był stabilny, a jak się podkręciło już na czerwone pole za 10tką to zaczął się wzbudzać, ale zasięg tez skakał wyraźnie, na testach w powietrzu było widać różnice na monecie od 1 do 2cm.
Teraz mogę go podkręcać na maxa, do końca czerwonego pola i się nie wzbudza, ale też zasięg nie jest taki jak był kiedyś na 10tce, straty rzędu ok 2cm na 2 złotówce z tego co pamiętam jak kiedyś sprawdzałem, a jak jest teraz. I zaczyna mnie to troszkę martwić :|

Pytanie moje to czego to może być wina? cewki czy elektroniki i czy idzie to naprawić? Cewkę ma standardową 8 cali
pzdr
sudajew
 
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 03, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: problem z Tesoro Silver

Postautor: ProScan » wt maja 04, 2010 9:16 pm

Witam na forum,

Z mojego doświadczenia wiem, że z sondami 8 cali zwykle są problemy z ekranem elektrostatycznym bądź z ich rozszczelnieniem. Proszę dokładnie przyjrzeć się krawędziom, czy nie ma żadnych rysek, czy pęknięć.

Bo rozumiem, że bateria na 100% sprawna...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z Tesoro Silver

Postautor: sudajew » wt maja 04, 2010 9:31 pm

z bateriami wszystko jest git, zawsze chodzę na Panasonicach, zaraz umyje cewkę, bo pokrywa ją z 5mm błota i zobaczę czy coś widać ;)
sudajew
 
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 03, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: problem z Tesoro Silver

Postautor: sudajew » wt maja 04, 2010 9:59 pm

a wiec tak, umyłem, obejrzałem dokładnie i :
są 2 bardzo ale to bardzo małe odpryski na krawędzi środkowego kółeczka, i jeszcze czego nie jestem pewnie czy było jak wcześniej użytkowałem sprzęt od spodu cewki, mniej więcej tak ok 17mm od krawędzi zewnętrznej cewki taki jak by promień (rysa) lecący przez pół okręgu który widać jak się patrzy pod odpowiednim kontem i jest ledwo wyczuwalny w dotyku, prawie w ogóle.
Mogę tylko powiedzieć że cewka nie jeden kamień pocałowała, ale nigdy nie jakoś super mocno i zawsze chodziłem z osłoną. Jeśli Pan ProScan chce mogę jutro zamieścić dosyć dobre zdjęcia cewki.
Że się tak spytam, czy jest w ogóle możliwość naprawy cewki? Czy trzeba bedzie zacząć myśleć o nowej?
sudajew
 
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 03, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: problem z Tesoro Silver

Postautor: ProScan » wt maja 04, 2010 10:07 pm

Istotne są tylko te mankamenty w miejscu spoiwa łączącego obie połówki obudowy sondy - inne maja tylko znaczenie estetyczne.

Sondę można doszczelnić (raczej trzeba będzie ją najpierw otworzyć). Kupić inną także można - ale od razu tą ażurową, żeby miało to jakiś sens.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z Tesoro Silver

Postautor: sudajew » wt maja 04, 2010 10:15 pm

powiem tak, kupowanie nowej nie wchodzi w grę przy dochodzie 125 zł miesięcznie, myślałem raczej o nowym sprzęcie ale to tak dopiero z początkiem 2011, a do tego czasu poczciwy silver musi podołać.
Zakładając ze to cewka jakie moga być koszty naprawy? tak plus minus
sudajew
 
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 03, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: problem z Tesoro Silver

Postautor: sudajew » wt maja 04, 2010 11:42 pm

ok, dziękuje za odpowiedź, wszystko jasne, w razie czego będę już pisał na priva
pozdrawiam
sudajew
 
Posty: 44
Rejestracja: pn maja 03, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Tesoro silver umax

Postautor: fran » śr sty 20, 2016 8:19 pm

Witam serdecznie Podjął by się Pan naprawy wyżej wymienionego sprzętu?
zakupilem uzywany wykrywacz metali tesoro silver umax na 2 wypadzie wszystko dzialalo dobrze ale po chwili zacza mi bic jeden dlugi sygnal co moze byc przyczyna?
https://www.youtube.com/watch?v=EAQVAoP ... e=youtu.be
fran
 
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 20, 2016 8:05 pm

Re: Tesoro silver umax

Postautor: ProScan » śr sty 20, 2016 8:27 pm

Uszkodzona jest zapewne sonda. Wersja optymistyczna; kabelek wyrwany we wtyczce. Wersja pesymistyczna - wada wewnątrz sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Awaria tesoro silver max...

Postautor: fran » śr sty 20, 2016 9:05 pm

wlasnie to chyba nie wtyczka bo mam jeszcze jedna i jest to samo;/ nawet jak odłacze sonde to tez tak jest;/
fran
 
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 20, 2016 8:05 pm

Re: Awaria tesoro silver max...

Postautor: ProScan » śr sty 20, 2016 10:07 pm

No to kabelek urwał się wewnątrz wykrywacza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Awaria tesoro silver max...

Postautor: fran » śr sty 20, 2016 10:30 pm

podejmiesz sie naprawy? [-o<
fran
 
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 20, 2016 8:05 pm

Re: Awaria tesoro silver max...

Postautor: ProScan » śr sty 20, 2016 10:44 pm

Tak.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości