Fisher CZ3D

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Fisher CZ3D

Postautor: Mochik » pt cze 17, 2011 6:43 pm

Witam. Chcial bym zrobic przeglad swojego wykrywacza. Mam wrazenie ze cos nie tak z nim jest. Dziala jak trzeba ale czasem zaczyna wariowac i nijak nie idzie z nim chodzic. Ostatnio jak zaczal mi wariowac po prostu zwinalem sie z pola. Czy jest mozliwe zrobienie tego przegladu i ewentualnej naprawy u Pana? Pozdrawiam
Mochik
 
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:43 am
Lokalizacja: Kielce-Poznań

Re: Fisher CZ3D

Postautor: warwick » pt cze 17, 2011 10:04 pm

Witaj,
możesz opisać jak wygląda to wariactwo ??

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fisher CZ3D

Postautor: Mochik » pt cze 17, 2011 10:31 pm

Dzieje sie z nim dokladnie tak jak by zaklocal go telefon komorkowy. Jesli wiesz o czym mowa.
Mochik
 
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:43 am
Lokalizacja: Kielce-Poznań

Re: Fisher CZ3D

Postautor: ProScan » sob cze 18, 2011 9:44 am

ale czasem zaczyna wariowac


A co to znaczy z czasem?

Jeśli przyjdzie do mnie detektor, w którym dzieje się coś "od czasu do czasu", to mogę nie być w stanie zlokalizować problemu, bo sprawnego detektora nie będę rozgrzebywał.

Proszę bardziej skonkretyzować problem. Może rzeczywiście go coś zakłóca (ja nie wiem jak brzmi zakłócenie od telefonu).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: jarek81 » sob cze 18, 2011 2:32 pm

ProScan pisze:
ale czasem zaczyna wariowac
(ja nie wiem jak brzmi zakłócenie od telefonu).


Proszę położyć sobie telefon obok głośników w komputerze i poczekać, aż zadzwoni ;)

Na wykrywaczu (mówię o F75, na CZ zapewne podobnie) wygląda to tak, że jest to kilka krótkich sygnałów (to tak, jakby szybko machał nad kilkoma przedmiotami, ustawionych minimalnie od siebie, by było słychać przerwę)

:pa
jarek81
 
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 3:22 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: Mochik » sob cze 18, 2011 2:40 pm

Dokladnie o tym mowilem. Zachowywal sie tak jak by wokolo bylo wiele obiektow. Wyjde z nim jutro i dokladnie opisze o co mi chodzi. Wydaje mi sie ze takie same objawy daje nieszczelna sonda. Od jesieni lezal w szafie wiec pewnie dobrze sie wysuszyl. Mam nadzieje ze bedzie mokro wtedy latwiej bedzie wywolac ten efekt. Pozdrawiam
Mochik
 
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 17, 2006 11:43 am
Lokalizacja: Kielce-Poznań

Re: Fisher CZ3D

Postautor: warwick » sob cze 18, 2011 2:45 pm

a dzieje się tak jak wykrywacz nie jest w ruchu ? albo jak sonda jest w górze ??

ja obstawiam uszkodzenie sondy

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fisher CZ3D

Postautor: ProScan » sob cze 18, 2011 3:19 pm

Sygnał nadchodzącego połączenia jest tak charakterystyczny, że nie można go pomylić z niczym innym.

Więc jeśli to brzmi w ten sposób, to znaczy że nadchodzi połączenie i nie ma to nic wspólnego z uszkodzeniem wykrywacza.

Jeśli brzmi inaczej, to proszę to dokładnie opisać, bo naprawdę szkoda czasu na zastanawianie się nad czymś o czymś, czego nawet właściciel nie potrafi określić (bo już wiem, że to nie jest sygnał jak "zakłócenie od telefonu").

Sondy CZ są szczelne, chyba że komuś popękało wypełnienie żywiczne. Tego typu uszkodzenia nie będę naprawiał.

Metodami dedukcyjnymi dowiaduję się, że sonda miała jakiś problem z wodą (i suszyła się w szafie!), a sam problem ma związek z wilgocią (kolejna nowość!).

Tak więc proszę o podawanie składnych, przemyślanych, pełnych informacji bo trudno coś sensownego doradzić, jeśli użytkownik zataja bardzo istotne fakty.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: jacobs » ndz sty 05, 2014 7:10 am

Witam, mam takie oto pytanie: na czym polega kalibracja/tuning Fishera CZ3d wykonywana przez Toma Dankowski?

jacobs
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: ProScan » ndz sty 05, 2014 11:06 am

Nie mam pojęcia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: jacobs » ndz sty 05, 2014 12:17 pm

ProScan pisze:Nie mam pojęcia.

:pa

proscan


A to ciekawe... Przecież Pan sam pisał w teście cz3d dla O. że ten wykrywacz podlega szerokiej wewnętrznej regulacji.

Zapytam więc inaczej: jak możliwość tej regulacji może podnieść wydajność urządzenia względem fabrycznych nastaw?

Czy można podnieść czułość na pewne obiekty i zmienić charakterystykę dyskryminacji?

jacobs
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: ProScan » ndz sty 05, 2014 12:24 pm

na czym polega kalibracja/tuning Fishera CZ3d wykonywana przez Toma Dankowski?


Odpowiedź jak wyżej. Ostrzegam - nie lubię się powtarzać.

Zapytam więc inaczej: jak możliwość tej regulacji może podnieść wydajność urządzenia względem fabrycznych nastaw?


Nie ma takiej możliwości.

Czy można podnieść czułość na pewne obiekty i zmienić charakterystykę dyskryminacji?


To się nazywa zepsucie/rozstrojenie wykrywacza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: jacobs » ndz sty 05, 2014 12:29 pm

Dziękuję za tą "wyczerpującą" jak zwykle odpowiedz.

jacobs
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: ProScan » ndz sty 05, 2014 4:28 pm

Proszę. Są osoby które chciałyby, aby rzeczywistość pasowała do ich wyobrażeń. A rzeczywistość okazuje się nieciekawa i "wyczerpująca".

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: jacobs » wt sty 07, 2014 9:26 am

I już wszystko jasne, wystarczyło zapytać u źródła:

z informacji od Toma Dankowski wynika że kalibracja dotyczy egzemplarzy wyprodukowanych po zmianie właścicielskiej (texas)i przywraca ustawienia zbieżne z modelami wyprodukowanymi w Los Banos.

Cytując dalej nowsze modele mogą charakteryzować się mniejszą stabilnością, większym błędem w id i mniejszą głębokością detekcji.

Czy to tylko chwyt marketingowy pana Dankowski czy realna rzeczywistość to już inna kwestia...\

jacobs
jacobs
 
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 20, 2010 7:46 pm

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości