Fisher CZ3D

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Fisher CZ3D

Postautor: ProScan » wt sty 07, 2014 9:44 am

Tak więc teraz, gdy ktoś mnie zapyta na czym polega kalibracja ala Dankowski, to będę wiedział z grubsza co odpowiedzieć.

Dzięki.

Ja wykonuje kalibrację wg oryginalnych serwisówek CZ5/6 i CZ7.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: Zapytanie_email » śr sty 29, 2014 6:24 pm

Dzień dobry

chciałbym się zapytać czy podjął by się Pan przeglądu tego wykrywacza

niedawno zakupiłem go używanego , lecz nie jestem doświadczonym w tej materii , aczkolwiek podejrzewam w nim że jest jakaś usterka

źle dyskryminuje metale nieżelazne

jak wygląda czasowo i cenowo przegląd , dostrojenie ?

oraz co i pod jaki adres wysłać ?[ cały wykrywacz ?- podejrzewam że cały lecz wolę zapytać ]

jak kształtuje się w/w czynności tzn - przegląd i dostrojenie/regulacja

bo ewentualne usterki rozumie że dopiero po zdiagnozowaniu

proszę o przesłanie odpowiedzi
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Fisher CZ3D

Postautor: ProScan » śr sty 29, 2014 6:29 pm

Jeśli wykrywacz działa dobrze: ma dobry zasięg, prawidłowo identyfikuje, dobrze dostraja się do gruntu, to nie ma czego stroić i sprawnych wykrywaczy nie przyjmuję.

Tutaj jest więcej informacji: viewtopic.php?f=2&t=1220&p=17370

Co do złego dyskryminowania, to proszę o bliższe dane. Konkretnie na czym to polega?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ70 - wariuje

Postautor: Zapytanie_email » sob gru 20, 2014 10:51 pm

Witam, posiadam Fisher-a cz70Pro i mam problem poniewaz wzbudza się w czasie "wstrząsów". Zauważyłem że przyczuną jest gniazdo "samica" do którego wchodzi wtyk z kabla od cewki.
Postanowiłem go otwożyć i wszystkie luty przy tym gnieździe wyglądały OK, lecz gdy tylko lekko dotknę któregoś kabelka idącego od gniazda do płytki to wykrywacz wydaje dźwięki i pokazuje na wyświtlaczu "metal". A gdy dotknę palcem przy lucie kabel pomarańczowy oraz biały jednocześnie, wykrywacz milknie. Czy wystarczy wymienić to gniazdo czy trzeba wysłać wykrywacz na serwis? Dodam jeszcze że elektronikę w czasie poszukiwań noszę na szelkach, więc kabel i wtyczki są bardziej narażone na urazy.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Fisher CZ70

Postautor: ProScan » sob gru 20, 2014 10:58 pm

Widzę że nie mam tutaj nic do roboty, bo diagnoza została już postawiona (zostało tylko do ustalenia kto wymieni gniazdo). Rozumiem, że zna się Pan na wykrywaczach i ich naprawach (bo z samą elektroniką to Pan chyba nie ma za wiele wspólnego - świadczą o tym Pana eksperymenty z dotykaniem kabli i wyciągane z ich wnioski).

Gniazd do Fisherów serii CZ nie mam. Zapraszam na zakupy do firmy Viking, która zapewniła sobie monopol na części zamienne do Fishera.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron