xlt wyświetlacz świruje

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

xlt wyświetlacz świruje

Postautor: baltazar » pt sie 05, 2011 9:53 pm

Witam :) jakies 2-3 lata temu miałem wymieniany wyświetlacz. teraz wyświetla krzaczki albo tylko pół. co można zrobić? :)
pozdrawiam
baltazar
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 05, 2011 11:17 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: ProScan » sob sie 06, 2011 5:05 pm

Krzaczki to może nie być wina wyświetlacza...

Najlepiej przysłać do mnie i mieć nadzieję, że to wina wyświetlacza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: rysiek » pn sie 15, 2011 2:21 pm

Witam.
Mój XLT ostatnio ma dziwne napady - czasami potrafi się wyłączyć- tracąc pamięć bieżącą, a więc wygląda to na zanik napięcia - może to wina luzów w komorze z baterią?.
Drugi problem to wyświetlacz - czasami potrafi zaświrować i nie wyświetla wszystkich linijek z pikselami, od jednej do kilku przez całą długość wyświetlacza, ostatnio zauważyłem, że jedna z linii zaczęła migać - działając prawidłowo i gasnąc, a po pewnym czasie pracy wszystkie linijki zaczynają pracować prawidłowo. Nie jest to za mocno uciążliwe, ale obawiam się czy to nie początek większej awarii.

Na różnych forach czytałem, że XLT często wielu użytkownikom się wyłącza. Czy mam się zacząć martwić??
rysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 11, 2011 7:04 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: ProScan » pn sie 15, 2011 4:00 pm

Jeśli traci pamięć, to na pewno coś nie tak z zasilaniem.

Natomiast te samoczynne wyłącznie się, to w większości normalne zadziałanie układu oszczędzającego baterie (wyłącza się, jeśli nic się nie naciska przez kilkanaście minut).

Linie poziome na ekranie to już tylko wymiana wyświetlacza (prędzej czy później).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: rysiek » pn sie 15, 2011 7:26 pm

Pracuję na słuch, i z wyświetlacza korzystam rzadko, nie jest to na dzień dzisiejszy duży problem, nawet jak kilka linii przez chwilę przestaje wyświetlać to nie ma tragedii. Jak przestanie wyświetlacz działać całkowicie to wtedy zacznę się martwić i zwrócę się do Ciebie o wymianę. :)
Bardziej męczące jest wyłączenie się wykrywacza, bo muszę wczytać na nowo program i dostroić go do gruntu, ale zdarza się to max 1 do 2 razy w ciągu kilku godzin pracy. Myślę że to coś z zasilaniem, może jak przemiatam to bateria traci kontakt z blaszkami od zasilania.
rysiek
 
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 11, 2011 7:04 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: Zapytanie_email » sob kwie 21, 2012 4:19 pm

Witaj
Kontaktowałem się z Panem na początku roku w sprawie naprawy wykrywacza.
Przepraszam, że nie powróciłem do tematu - ale zmieniałem pracę i miałem zbyt dużo spraw na głowie.
Mój XLT - od pewnego czasu zachowuje się następująco:
- włączam wykrywacz - wyświetlacz nie pokazuje napisu White's XLT tylko gaśnie.
- dzwięki są prawidłowe.
- po kilkunastu próbach udało mi się go uruchomić i trochę na nim popracować.

Pytanie:
czy wysłac komplet (wszystkie rurki i cewkę) czy wystarczy urządzenie i cewka?
O baterie się nie pytam - wyślę w komplecie całkiem nowe (w pojemniku)

Instrukcję kupiłem (ksero tłumaczenia) albo od Pana, albo od gościa o nicku renad (za 20 PLN)
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: ProScan » sob kwie 21, 2012 4:29 pm

Witam,

Opis jest na tyle nieprecyzyjny, że w ogóle nie wiadomo o co chodzi. Trzeba się domyślać :cry:

- włączam wykrywacz - wyświetlacz nie pokazuje napisu White's XLT tylko gaśnie.


A czy cokolwiek pokazuje? Gaśnie podświetlenie?

- po kilkunastu próbach udało mi się go uruchomić i trochę na nim popracować.


Uruchomić wyświetlacz?

czy wysłac komplet (wszystkie rurki i cewkę) czy wystarczy urządzenie i cewka?


Cewka ani rurki nie potrzebne.

Inne informacje są tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=236

Instrukcję kupiłem (ksero tłumaczenia) albo od Pana, albo od gościa o nicku renad (za 20 PLN


No to niech się Pan wstydzi. Radia samochodowe też Pan kupuje okazyjnie? Ja ksera cudzej pracy nie sprzedaję.

Posiadanie lewej instrukcji nie pozostaje bez wpływu na cenę usługi. Albo inaczej - na ulgowe traktowanie nie ma co liczyć. Zawsze można próbować też okazyjnej naprawy w szarej strefie, którą oferuje swoim klientom niejaki "renad".`

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: Zapytanie_email » ndz wrz 02, 2012 10:09 pm

witam,mam nastepujacy problem z wykrywaczem ... tj : cewka krzyzakowa , elektronika w podlokietniku z 2008 roku, natomiast na pytce wyswietlacza (swieci na zielono-bursztynowy) jest data 1994 tak samo w logo jak go uruchamiam......problem polega na tym ,ze dziala ok 5 minut i potem sie wylancza, jak wyjme pakiet aku to pomaga ale tylko raz ,potem juz dlugo trzeba czekac na wlaczenie wyswietlacza ,dodam ze podczas jak dziala wyswietlacz nie ma zadnych lini poziomych ani pionowych,ale strasznie spowalnia .Co Pan o tym sadzi ,czy to jakas kombinacja bo niedawno go zakupilem ,i cos wydalo mi sie podejrzane
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: ProScan » ndz wrz 02, 2012 10:13 pm

Może to dosyć specyficzny język (przypominający nieco język polski) sprawia, że nie do końca rozumiem o co chodzi.

Co się wyłącza? Wyświetlacz czy cały detektor?

Bo jak detektor, to odpowiedź jest powyżej.

I co w stosunku do czego spowalnia?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: Zapytanie_email » pn wrz 03, 2012 11:27 pm

Witam ponownie,sprzet daje sie uruchomic (wyswietlacz i calosc) ...problem pojawia sie po ok 5 min ,wtedy wyswietlacz gasnie ,ale nadal sprzet pracuje tzn na slepo moge sobie opcje zmieniac ,dodam ze jak go ponownie uruchomie (bez wyciagania pakietu akku ) to podswietlenie jest i ten specyficzny dziwek xlt tez slychac i dalej nicnie widac ,dopiero jak na jakis czas wyjme pakiet to znow dziala wyswietlacz ale im czesciej tak robie to musze dluzej czekac na ponowne wlaczenie sie wyswietlacza , takze wszystkie funkcje dzialaja nawet na (slepo) male sprostowanie wyswietlacz jak dziala to spowalnia ogolnie cokolwiek wyswietla podczas pracy (w trakcie ruchu cewka) z gory przepraszam za pisownie ale niestety mam inne klawisze w komputerze :)..........male sprostowanie gosc ktory mi to sprzedal dal mi tylko pojemnik pusty na baterie ,bez oryginalnego aku i ladowarki ,a na obudowie metalowej elektroniki jest naklejka ( w srodku) PS ,prosze o podpowiedz w sprawie technicznej
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: ProScan » pn wrz 03, 2012 11:29 pm

Mi to wygląda na problem z zasilaniem.

Jakie jest napięcie przy uruchamianiu detektora?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: Zapytanie_email » wt wrz 04, 2012 9:49 pm

Witam ponownie ,nie ma zadnych luzow w pakiecie (aku enelope sanyo) napiecie 10.4 volta ,dzisiaj sprawdzilem jak polezal ok 2 dni bez wyciagania pakietu to normalnie go odpalam ,ale zauwazylem przy wylanczaniu pionowe kreski cos jak kody kreskowe,dodam ze na slepo jak wlacze program nawet zapisany np jako monety to odpalam go bez problemu (tylko na pamiec)
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: ProScan » wt wrz 04, 2012 9:51 pm

Te kreski to nic nadzwyczajnego.

Jeśli to nie zasilanie, to jakiś problem gdzieś na stykach, albo zawilgocenie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: Zapytanie_email » wt wrz 04, 2012 10:54 pm

dziekuje za odpowiedz pewnie sprzet i tak wyladuje u Pana ,dodam jeszcze ,ze cos jakby sie tam kumulowalo i dlatego gasnie wyswietlacz a sprzet normalnie dziala ,nie znam sie ,tasma od panelu z przyciskami ma bardzo dobry styk , blaszki w pakiecie sa sztywne i te w podlokietniku tez , takze kontakt jest ,martwi mnie ta czarna niby kostka na 2 plytce za wyswietlaczem bo widac jakby slady po lutach (kalofonia ) czy jak to sie zwie :P................. czyli im dluzej jest wlaczony to potem wiecej czasu trzeba odczekac i wyswietlacz znow dziala ale tylko na jakis czas .....chetnie skontaktowabym sie z Panem telefonicznie
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: xlt wyświetlacz świruje

Postautor: ProScan » wt wrz 04, 2012 11:00 pm

Na odległość już nic więcej nie wymyślę.

Nie instruuję też co należy sprawdzać w takich przypadkach w elektronice.

Zwykle jak ktoś zaczyna coś grzebać w wyświetlaczu, to łamie zaczepy mocujące przedni panel - skutkuje to pogorszeniem szczelności i jeszcze większymi problemami (o konieczności wydatku na wymianę panelu nie wspomnę).

Co do telefonu, to przypominam: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=687

Ale tutaj raczej już nie ma o czym mówić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron