Jak nie zadawać pytań lub serwis starszych wykrywaczy RUTUS

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Jak nie zadawać pytań lub serwis starszych wykrywaczy RU

Postautor: ProScan » czw gru 12, 2013 10:33 am

Dziękuję za szybkie wyjaśnienia.

Powtórzę:

Kiedyś sondy Rutusa były relatywnie tanie, więc nie było sensu ich naprawy.


Obecnie klient wg mojej informacji zapłacił 450 zł.

napisał:
Zaproponował nową cewkę za 450zł którą kupiłem,


Nie dopytywałem jaką sondę klient kupił. Czy dużą, czy standardową, z drążkiem czy bez.

Jeśli więc sonda kosztuje 250zł, to patrz zdanie na początku tego wpisu (i nie ma co się tutaj tłumaczyć, aczkolwiek niektórzy myślą, że sondę da się naprawić za 20zł).

Jeśli uszkodzenie kabla przy wejściu skutkuje koniecznością zakupu sondy za 450zł, to jest to gruba przesada jak na lokalnego - a nie z antypodów - producenta.

Przyjmuję wyjaśnienia co do drążka dla większej sondy - ma to sens, aczkolwiek wolałbym wyjaśnienie tego w dziale "Akcesoria" na Pana stronie. Widziałbym tam też cenę dużej sondy bez drążka (bo w innym przypadku mogę założyć, że bez drążka kupić się nie da - a co jeśli ktoś wyrwie kabel?) oraz cenę samego drążka (dla tych co mają starsze drążki,a chcą sobie wymienić).

Stwierdzam fakt: Rutus nie naprawa swoich sond - trzeba kupować nowe - czym akurat nie odróżnia się od większości producentów.

Mnie wkurza jednak bardziej coś innego - że na mnie skupia się frustracja i wyzłośliwianie się różnych użytkowników, którym odmawiam przyjmowania tego czy owego, podczas gdy sami producenci/dystrybutorzy umywają ręce.

I ten wątek jest o tym - na co można liczyć kupując ten czy inny sprzęt.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak nie zadawać pytań lub serwis starszych wykrywaczy RU

Postautor: rutus » czw gru 12, 2013 10:48 am

Wniosek z tej rozmowy jest dla mnie taki, że strona stała się nieczytelna i brak jest pewnych informacji. Faktycznie czas zrobić porządek .

pozdrawiam .
rutus
Producent
 
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości