Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » sob mar 03, 2012 6:21 pm

Nie no nie obrażając pana godności oczywiście to była dobrowolna pana porada i dziękuje za to bardzo! =D> Dziś po południu rozkręciłem elektronikę całkowicie wyczyściłem. Zaciekawiła mnie jedna sprawa otóż dwa pokrętła takie malutkie jedno zmieniało dźwięki raz wysoki raz niski, a drugie pokrętło powodowało albo minimalne wyciszenie lub zgłośnienie jakby sygnału progowego (treshold) i dodatkowo tymi pokręciłem jakoś ustawiłem minimalnie inaczej wyciągnąłem zworkę znajdująca się na płytce skręciłem i o dziwo wykrywacz na plaży zaczął chodzić poprawnie. Jeżeli może pan pomóc i doradzić od czego były te dwa pokrętła i za zworka do czego służy bo tak naprawdę bez celowo ją wyciągnąłem i wsadziłem. Pan oczywiście ma większe doświadczenie i nie jedno krotnie rozkręcał wykrywacze więc ma większe pojęcie i wie do czego owe pokrętła służą. Miłego wieczoru ! :)
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » sob mar 03, 2012 6:34 pm

to była dobrowolna pana porada i dziękuje za to bardzo!


Nie udzielałem porady, żeby kupować sondę.

Informacji na temat zworek i do czego służą potencjometry wewnętrzne nie udzielałam, bo za chwilę się dowiem, że "proscan kazał mi przestroić to czy tamto, po czym okazało się, że przez jego błędne porady naraził mnie na dodatkowe koszty".

Absolutnie odradzam jakiekolwiek grzebanie w wykrywaczu. Uszkodzenia elektroniki w 99% biorą się stąd, że ktoś, coś postanowił pogrzebać wewnątrz wykrywacza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » sob mar 03, 2012 7:24 pm

Nie, nie nie chodzi mi o to, żeby pogrzebać tylko po prostu z ciekawości do czego służą konkretnie. Ja nikogo nie obciążam za coś co powiedział po prostu wystąpiło nieporozumienie i za to przepraszam. Chciałbym po prostu usłyszeć od eksperta, który ma do czynienia na co dzień ze sprzętem tego typu do czego służą te dwa pokrętła domyślnie i za co odpowiada ta zworka i czy jest możliwe , że mogłem przez przypadek coś naprawić. Nie chcę szczegółowych wiadomości do domowych eksperymentów bo ich nie będę przeprowadzał bo do tego trzeba mieć głowę i wiedzę. Pozdrawiam
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » sob mar 03, 2012 7:30 pm

Przeprosiny przyjęte.

Te pokrętła służą do tego co sam Kolega zauważył.

Natomiast o zworkach wypowiadam się tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2886

I proszę jeszcze wczytać się w motto regulaminu: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=862

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: Zapytanie_email » czw kwie 05, 2012 9:00 am

Mam problem z moim minelabem a mianowicie przy ruszaniu kablem daje sygnał. Czasem gdy akumulator naładowany jest na 100% wydaje mi się że problem znika na jakiś czas. Jak Pan myśli czy uszkodzony będzie na 100% kabel czy też może to być uszkodzona cewka. I standardowo zapytam czy w razie nasilania problemu podjął by się Pan wymiany kabla i ogólnego przeglądu sprzętu i jakie były by koszty z tym związane.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » czw kwie 05, 2012 9:01 am

A gdzie Pan rusza tym kablem?

Przy wtyczce, czy przy sondzie?

W temacie napraw Minelaba, to proszę się zapoznać z tym:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: Zapytanie_email » czw cze 21, 2012 10:59 am

Witam firmę "PROSCAN",

Żeby się nie rozpisywac,.... posiadam detektor "Minelab Sovereign Gt" wraz z dwiema cewkami, 10 i 8 cali, cewka 10 cali jest zupełnie nowa i jest 100% sprawna, jednak po podłączeniu do elektroniki cewki 8 cali detektor od czasu do czasu wzbudza się i jest niestabilny, czyli jest uszkodzona.

Poprzedni własciciel nosił elektronike w torbie przy pasie lub w plecaku więc nie trudno domysli się ze przewód idacy od wtyczki elektroniki był mocno wygięty (przesyłam fotografię zeby zobrazowac o co mi chodzi), i faktycznie z tego co udało mi się ustalic uszkodzony jest przewód w okolicy wtyczki bo gdy nim porusze do detektor się wzbudza

Jak by tego było mało cewka ta już u Pana była :), (o czym nie poinformował mnie sprzedawca) tzn, na tej cewce jest naklejka z Pańskiego servisu nr: , tam więc nei wiem co w niej było już naprawiane.

Chciałbym wysłac tą cewkę do Pańskiej naprawy, jednak posiadam juz samą cewkę bez detektora czy istnieje mozliwośc wysłania samej cewki czy niezbędna do naprawy jest również elektronika??

czekam na odpowiedz i na adres na jaki mam wysłac cewkę
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » czw cze 21, 2012 11:00 am

Naprawami Minelabów już się nie zajmuję.

Tutaj dalsze informacje: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

niestabilny minelab

Postautor: Leonidas » wt paź 07, 2014 7:30 pm

Jestem posiadaczem Minelaba Sov. Elite.Problem polega na tym ze nie jestem wstanie ustawic sygnalu wiodacego, ale po odlaczeniu cewki staje sie stabilny nie wzzbudza sie.Jest to moj pierwszy wykrywacz wiec nie za bardzo ogarniam to wszystko.Raz po wyjsciu w pole wszystko dziala raz nie.Wczesniej byla to wina slabego aku. dla pewnosci kupilem nowe paluszki ze wskaznikiem i dalej to samo.Czekam na podpowiedz.
Pozdrawiam.
Leonidas
 
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 03, 2014 5:44 pm

Re: niestabilny minelab

Postautor: ProScan » śr paź 08, 2014 12:47 am

Proszę podać wszystkie stosowane nastawy a z zwłaszcza czułość.

Wątek zaraz połączę z istniejącym. viewtopic.php?f=1&t=2881

Wyszukiwarka działa. :arg
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: niestabilny minelab

Postautor: Leonidas » śr paź 08, 2014 5:54 pm

Witam.Dziekuje za odpowiedz.co do stosowanych ustawien mhm...Juz wszystkiego probowalem czulosc na polowe a forum przekopalem juz calewszystko przeczytalem na temat minelabow nie tylko sov.Staralem sie sprawdzic ta gorzej dzialajaca cewke 10 tornado ale w arunkach domowych jest to niewykonalne a deszcz pada juz od 3 dni nieprzerwanie.Jednego jestem pewny po odlaczeniu cewki sygnal jest czysciutki.Klopot polega na tym ze kupilem go za 200f +oslonka na elektronike pinpointera gareta+cyfrowy wyswietlacz ale do xs2,i duza cewke14 albo 15 a sprzedajacy obiecal ze bede go mogl zwrocic gdyby nie dzialal,niby dziala troszke zlomu gwozdzi wyciagnalem.Nawet obraczke na glebokosc szpadla widzi.Stan pudla z elektronika nosi slady uzytkowania sztyca jak nowa bo nie skladana i cala reszta za 1000zl.Co pan radzi panie proscanie?
Pozdrawiam.
Leonidas
 
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 03, 2014 5:44 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » śr paź 08, 2014 6:06 pm

Z opisu nie wynika, żeby cokolwiek było zepsute. To że są zakłócenia, (raz są, a raz nie) może wynikać z zewnętrznej przyczyny.

Sondy 14-15 z natury są niestabilne, więc jako odnośnik do testów stabilności się nie nadają. Należałoby porównać stabilność na innej sondzie, ale tych samych rozmiarów.

I testy robić oczywiście w terenie, a nie w pomieszczeniu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości

cron