Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » sob lut 25, 2012 6:33 pm

Witam. Mam taki problem otóż po zimowym wybudzeniu poszedłem na spacer z wykrywką. Jak wszedłem na plaże czy też w las wykrywka dawała fałszywe sygnały, wszystko próbowałem zamieniłem na inna sondę, zjeżdżałem z czułości, zmniejszałem treshold i nic dalej to samo. Zauważyłem też lekki spadek zasięgu ale najbardziej denerwuje fakt ze jest mnóstwo sygnałów "duchów" jak powracam cewka na miejsce sygnału to zanika. Wykluczyć można wadliwa cewkę, tak więc pytanie ogromne co może być w elektronice zepsute lub co mogę sprawdzić. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » sob lut 25, 2012 6:38 pm

Wykluczyć można wadliwa cewkę


A skąd ta pewność? Mi wygląda na wadę sondy/wtyczki - ewentualnie gniazda.

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » sob lut 25, 2012 6:46 pm

Właśnie to jest dziwne bo byłem też pewien, że to sonda lub wtyczka ale sondy sa sprawne, chyba że gniazdo w elektronice.
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » sob lut 25, 2012 7:28 pm

Czy to były takie same sondy? I czy te sondy działają dobrze na innym GT?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » sob lut 25, 2012 10:15 pm

Hm ta testowa była poklejona cala ale działająca w każdym bądź razie bo tata ma XS i chodziła mu normalnie. Mi ręce opadają jeszcze jutro pogrzebie i popatrzę. Pierwsza myśl jaka mnie natknęła, że cewka jest źle polutowana bo ojciec mi lutował wtyk a trzeba powiedzieć, że ma ręke do tego bo od początku swojej kariery czyt. 14lat zajeździł z 8 cewek jak i nie lepiej przy tym je reanimował nie raz ze skutkiem długoterminowego działania. Moje obawy o cewkę minęły w raz jak cofnąłem się do domu po zapasową założyłem z nadzieja iż będzie lepiej i to samo. Sygnały duchy i co jeszcze zauważyłem, że jak podnosiłem cewkę około 50cm od ziemi ładnie dawała sygnał jakby była przynajmniej blacha pod gruntem, ale tak robiłem w kilkunastu miejscach i to samo się powtarzało. No i zacząłem głupieć tata mówił, że zapasowa dobra jest bo jeszcze nie dawno chodził na niej i było ok. I jutro rozkręcę elektronikę, aby zobaczyć czy nie ma tam jakiegoś może włosa który robi spięcie. Podam przykład czy możliwe, że spalił się jakiś kanał w elektryce? Kiedyś kupiłem Sove Elite od allegrowicza i jak dostałem ją tak szybko odesłałem ponieważ wykrywacz był ślepy i allegrowicz niby udał się do pana i stwierdził pan iż jest zepsuty jeden kanał. Pozdrawiam pana i proszę o poradę.
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » sob lut 25, 2012 11:48 pm

czy możliwe, że spalił się jakiś kanał w elektryce?


Zwykle jak w elektronice coś Padnie, to objawy są bardziej drastyczne.

allegrowicz niby udał się do pana i stwierdził pan iż jest zepsuty jeden kanał.


Nikomu takiej durnej diagnozy nie wystawiałem - zwyczajny łgarz z tego allegrowicza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » ndz lut 26, 2012 9:48 am

w takim razie jeżeli fachowiec mówi, że cewka to spróbuje od ojca założyć nową która ma przy swoim wykrywaczu. Tata na początku mówił ze zwarcie może robi cewka ponieważ ruszając kablem nie wydaje, żadnych sygnałów jest stabilna w powietrzu nie wariuje lecz tylko jak dostanie glebę to nie potrafi sobie z nią poradzić. Dlatego wpadliśmy na pomysł, że może być zwarcie stałe w cewce tylko pytanie dlaczego ta druga też jest stabilna i to samo jej dolega. Chyba i tak będę musiał rozebrać elektorinikę ponieważ głośniczek raz działa raz nie i to irytuje chociaż i tak chodzę na słuchawkach. Zauważyłem też że jest piasku co nie miara dosłownie jak w grzechotce, oczywiście nie moja wina bo wcześniej szwagier posiadał ten sprzęt, a on nie należy do takich co szanują.
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » ndz lut 26, 2012 2:36 pm

Zamówiłem nową sondę i zobaczymy co i jak we wtorek najpóźniej w środę jeżeli sytuacja się powtórzy przy nowej sondzie będę szukał ratunku u pana. Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie rady, tak więc do usłyszenia we wtorek lub środę. =D>
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » ndz lut 26, 2012 3:10 pm

Zamówiłem nową sondę


:smt103

będę szukał ratunku u pana.


Ale ja nie naprawiam Minelabów!

:m

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » ndz lut 26, 2012 5:54 pm

Hm nie naprawia pan nawet gdy cos trzeba było sprawdzić i tylko polutować przy tym nie zamieniając cześci? :) Viking teraz serwisuje Minelaba po gwarancyjnie jak się nie myle tak? :) Co do sondy musiałem zamówić bo nie ma innego wyjścia i tak ta cewka już 4 lata przeżyła wiec niech idzie na emerturę ;)
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » ndz lut 26, 2012 6:27 pm

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » śr lut 29, 2012 4:06 pm

Witam. No cewka nadal nie doszła do mnie. Viking coś przyspał, mam nadzieje że jutro przyjdzie! :)
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » czw mar 01, 2012 9:04 pm

Witam ponownie. Przyszła dziś cewka i zdaje się na dobra sprawę, że jednak pomogła w 100% =D> Byłem na ogródku i jest stabilnie i zauważyłem, że TRESHOLD mogłem wyżej podnieść ! :P Jutro pojadę w teren i będzie wiadomo całkowicie :)
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: malyvako » sob mar 03, 2012 10:54 am

Witam. Byłem dzisiaj na plaży na godzinkę i problem jest taki sam, daje fałszywe sygnały i po prostu nie da siłę nim szukać. Nowa cewka zalecana przez pana była złą diagnozą jednak tak jak mówiłem od początku elektronika padła, ale co to nie wiem. Dzwonie do Vikinga ale nie odbierają, kpiny i oni niby zajmują się serwisem.
malyvako
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 25, 2012 5:06 pm

Re: Niestabilny Minelab Sovereign GT, Elite

Postautor: ProScan » sob mar 03, 2012 12:35 pm

Nowa cewka zalecana przez pana


Czy ja gdzieś zalecam nową cewkę?

Proszę publicznie tutaj nie kłamać (a siebie nie ośmieszać).

Napisałem:
Mi wygląda na wadę sondy/wtyczki - ewentualnie gniazda.


Nie jest to "diagnoza" - a jedynie przypuszczenie, które nadal sadzę jest wysoce prawdopodobne.

Dzwonie do Vikinga ale nie odbierają,


W sobotę nie pracują. W niedzielę też nie będą.

#-o

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości