GARRETT PINPOINTER PROPOINTER

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: GARRETT PINPOINTER

Postautor: ProScan » czw cze 02, 2016 8:01 am

Witam,

ad. 1
Nie ma problemu.

ad 2.
Mogę wykonać pewną czynność (w ramach wymiany j/w), która powinna pomóc - ale gwarancji na stabilność dać nie mogę (czasami wadliwy jest niewymienny czujnik).

Przepraszam jednocześnie że nie korzystam na tym etapie korespondencji z rekomendowanego na forum formularza


Coś takiego jak formularz korespondencyjny nie istnieje - jest formularz do zgłaszania/zlecania naprawy. I nie formularz jest ważny tylko dane o których jest w nim mowa.

Ceny podam na email. Terminy są tutaj: viewtopic.php?f=1&t=236

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GARRETT PINPOINTER PROPOINTER

Postautor: Zapytanie_email » ndz wrz 03, 2017 8:24 pm

Witam

Zakupiłem pod koniec 2016 roku pro-pointer GARRETT i mam z nim obecnie taki problem że gdy go włączę i opuszczam końcówką w dół wzbudza się pomimo że nie ma w pobliżu żadnego metalu, jak dam do poziomu lub w górę to ucichnie jak opuszczę to znowu się wzbudza. Co z nim nie tak, niestety nie mam dokumentu zakupu, czy po numerze seryjnym nie da się go zidentyfikować i na tej podstawie reklamować? A może znacie jakąś radę na tą przypadłość.

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: GARRETT PINPOINTER PROPOINTER

Postautor: ProScan » ndz wrz 03, 2017 8:32 pm

Witam,

Zakładam ze to oryginał, a nie jedna z wszechobecnych podróbek z Chin.

To może być wada czujnika - konieczna wówczas wymiana, albo umiejętność radzenia sobie z objawami (patrz niżej);
Problem z zasilaniem (koniecznie bateria dobrej firmy - alkaliczna lub akumulatorek). Warto dołożyć coś pod zakrętkę, żeby nieco mocniej bateria dociskała do styków;
Zawilgocenie - co najmniej suszyć.

Po numerze powinno dać się sprawdzić gwarancję. Na pewno producent będzie wiedział komu i kiedy sprzedał. Polscy importerzy (nie mylić ze sprzedawcami) także powinni znać te dane. Ale nie mają obowiązku ich udostępniać.

I na zakończenie - propointery przy włączeniu dokonują autostrojenia. Warto włączać przytknąwszy do ziemi (z dala od metalu). Wówczas detektor znieczulimy na różne niechciane wpływy (mechaniczne, pojemnościowe, elektromagnetyczne).

Propointer ma swoje wady i narowy - nie bez powodu Garrett wprowadził kolejne modele Propointer II oraz AT.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości