euroace uszkodzony wyświetlacz

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: fuks_ag » śr sty 30, 2013 12:20 pm

Witam, mam możliwość zakupu wykrywacza Euroace z uszkodzonym wyświetlaczem, nie wyświetla poziomu ustawienia czułości oraz poziomu baterii.
Wg sprzedającego serwis Viking określił naprawę w na poziomie połowy ceny wykrywacza, bo wymienia sie elektronikę wraz z wyświetlaczem, dodatkowo wg sprzedajacego gwarancja wynosiła tylko rok, i przestaje działać przy uszkodzeniu wyświetlacza.
wiem ze uszkodzenia wyświtlaczy w kanarkach jest wadą fabryczną i moje pytanie jest takie
Czy jest to uszkodzenie wyświetlacza, czy procesora nim.zarządzającego, czy istnieje możliwość zakupu samego wyświetlacza.
Pozdrawiam
FUKS_AG
fuks_ag
 
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 26, 2013 8:20 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: ProScan » śr sty 30, 2013 4:52 pm

Gwarancja może jest roczna, ale zgodność towaru z umową jest dwuletnia. Chyba że był kupowany na firmę, a nie prze osobę indywidualną.

Jeśli uszkodzenie nie jest mechaniczne, z winy użytkownika, to wada taka podlega naprawie gwarancyjnej (lub doprowadzenie towaru do zgodności z umową).

Nie mam pojęcia co jest powodem uszkodzenia (moduł jasnowidzenia oddałem do naprawy i jeszcze nie wrócił), ale mogę przypuszczać na 90%, że to wina wyświetlacza.

Czy istnieje możliwość zakupu - zapewne tak, ale tylko w serwisie Garretta. Ja nie mam (poza jakimiś do ACE 250).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: KrisssK » śr sty 30, 2013 6:30 pm

Przejrzałem oferty różnych dystrybutorów i sprzedawców oferujących ten model Garretta i jedni faktycznie dają 12-miesięcy a inni 24 miesiące gwarancji.
Akurat jeśli chodzi o Viking to maja napisane że dają 24 mies.
Czy to nie jest przypadkiem tak że gwarancji udziela producent a to co wypisuje sobie sprzedawca to można o kant d..?

W każdym razie w tym konkretnym przypadku i tak to nie ma znaczenia bo egzemplarz o którym zapewne tutaj mowa jest z grudnia 2010r. Prawda kolego fuks_ag? :D
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: fuks_ag » śr sty 30, 2013 10:05 pm

Jest takie prawdopodobieństwo że z 2010 roku, dzwoniłem do firmy ltech, celem uzuskania informacji: jak nie u nich kupiony to nie naprawiają, a wyświetkacza nie mają,
Raczej sobie odpuszczę tą ofertę bo już przekroczyła 450pln.

Dziwi mnie podejście do utraty gwarancji w przypadku wymiany wyświetlacza, inaczej jest z tel kom awidać inaczej z wykrywką:)

Tak z ciekawości jak z serwisem tekneticsa u Was w firmie, prawdę mówiąc moją alternatywą w zakupie wykrywacza jest delta, seria grecka to już ponad 4 lata wiec się już kończą gwarancję teoretycznie 5letnie (2lata pełna gw3 lata na częścirobocizna odpłatnie).jaka jest dostępnosć części do ww modelu
Dzieki za szybką odpowiedz
Pozdrawiam
Fuks_ag
fuks_ag
 
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 26, 2013 8:20 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: ProScan » śr sty 30, 2013 10:14 pm

Na temat gwarancji już napisałem - jeśli kolega ma dowód zakupu i nie minęło 2 lata od zakupu, to zgłasza niezgodność z umową. Jak nie chcą przyjąć, to do rzecznika konsumenta.

O serwisie Tekneticsa nie będę pisał w wątku o ACE.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: KrisssK » śr sty 30, 2013 11:11 pm

Nasz "bohater" sprzedał się za niemal 660zł podczas gdy w pełni sprawne używki można kupić już od 800-850zł.
http://www.allegromat.pl/aukcja130119
Jeśli nie jest to problem jakiegoś zimnego lutu na płytce to zwycięzca chyba tak naprawdę nie zrobi interesu życia :)
No cóż: nie nasz cyrk - nie nasze małpy.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: ProScan » czw sty 31, 2013 12:23 am

A ja się zacząłem zastanawiać, czy aby przypadkiem wyświetlacze do ACE 250 nie pasują do Euro ACE? Segmentów na dyskryminatorze jest tyle samo, tylko inne jest ich rozłożenie (więcej dla żelaza).

Nie miałem do czynienia z Euro ACE, więc pewności nie mam.

Kriss chyba faktycznie dobrze rozszyfrował egzemplarz i posiadacza (nie wiadomo tylko czy kupującego, czy sprzedającego). Tak czy owak mówimy o musztardzie po obiedzie jeśli chodzi o gwarancję.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: fuks_ag » czw sty 31, 2013 12:01 pm

Czemu Panowie tak podejrzliwi jesteście??
Zadałem pytanie dotyczace oferty jaka była na allegro, z naprawą wykrywaczy mamniewiele wspólnego dlatego pytania do.Proscana.
W czasie trwania oferty na alle... dowiedziałem się bardzo dużo nieciekawych rzeczy o serwisowaniu wykrywaczy Garetta.
Podejście w serwisie Ltech: nie kupiony u mnie to nie naprawiam, jest dziecinne i krzywdzące użytkowników t ej firmy, bo albo się jest serwisem danej firmy albo nie , akurat przykład Ltecha bo nie dzwoniłemdo innych i praqdę mówąc to przesądzilo o odpuszczeniu sobie tej oferty, a cena końcowa porażająca.
Pozdrawiam
Fuks_ag
fuks_ag
 
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 26, 2013 8:20 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: fuks_ag » czw sty 31, 2013 12:05 pm

Czy jest jakiś dostep.do częsci garetta poza obrotem serwisowym?.
Wiem że naprawy i czesci do tel kom rządzą sięinnymi prawami i jest serwis nieautoryzowany i dostep częsci jest ogromny
fuks_ag
 
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 26, 2013 8:20 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: ProScan » czw sty 31, 2013 12:50 pm

LCD Garretta jest wykonywane na ich konkretne zamówienie i nikt poza Gerrettem i ich partnerami tego nie ma.

Ltech nie jest partnerem Garretta, tylko dystrybutorem firmy Talcomp. Należy zatem udać się do Talcompu, a Ltecha - zwykłego sprzedawce, zostawić w spokoju.

Tak jak pisałem - możemy spróbować przełożyć LCD z ACE 250. Ile to będzie kosztować mogę podać na email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: fuks_ag » czw sty 31, 2013 3:24 pm

Odnośnie info.kupujący-sprzedający to jest trzecia możliwość zainteresowany.
Nie czepiam się Ltecha że jest sprzedawcą tylko że nie naprawia nie kupionych u niego rzeczy.
A skoro jest sprzedawcą to niech udzieli info że nie jest serwisem.
To tyle w kwestii wyjaśnienia.
Miałem ace 150i250 ale nie wiedzialem że jest tak kiepsko z serwisem.
Ale miło.ze Proscan możecoś zaradzić
Pozdrawiam
Fuks_ag
fuks_ag
 
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 26, 2013 8:20 pm

Re: euroace uszkodzony wyświetlacz

Postautor: Lamina » wt lut 19, 2013 1:24 pm

gwoli ścisłości....
uszkodzony mechanicznie LCD czyli wylany lub pęknięty - nie podlega gwarancji.
uszkodzony LCD - niedziałające segmenty PODLEGA NAPRAWIE GWARANCYJNEJ nieodpłatnej przez okres gwarancji PRODUCENTA która wynosi 24 miesiące !!!
Lamina
Sprzedawca
 
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Pęknięty wyświetlacz garrett euro ace.

Postautor: dawideksto » ndz sty 18, 2015 9:09 pm

Chciałbym sie dowiedzieć jaki byłby koszt wymiany wyświetlacza lub jeżeli się nie da gdzie mogę kupić elektronikę. Wykrywacz upadł elektroniką na kamień, ekran pękł i wylal się wyświetlacz. Pozdrawiam
dawideksto
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 6:16 pm

Re: Pęknięty wyświetlacz garrett euro ace.

Postautor: ProScan » ndz sty 18, 2015 9:22 pm

Czy to nie aby ten sam problem: viewtopic.php?f=1&t=3210
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron