White's 5900 Di Pro SL i tryb TR DISC

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: White's 5900 Di Pro SL i tryb TR DISC

Postautor: lechowiec » ndz lut 10, 2013 12:03 pm

Może wezmą pod uwagę głosy klientów i zrobią jeszcze coś sensownego w analogu. Nie wierzę, że wszyscy ulegają powszechnej cyfryzacji i nie mam tu na myśli tylko starszego pokolenia. Ta stara konstrukcja jest naprawdę dojrzała. Obróbka cyfrowa w zakresie samych osiągów sprzętu jedno częstotliwościowego nie wnosi nic do tematu. Od tamtych czasów praktycznie niewiele się na tym polu zmieniło, fakt, że na współczesnych dobranych odpowiednio podzespołach można by jeszcze jakiś krok do przodu zrobić.

Ile kosztują te przełączniki z wymianą?
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's 5900 Di Pro SL i tryb TR DISC

Postautor: pepe » ndz lut 10, 2013 7:02 pm

lechowiec pisze:Obróbka cyfrowa w zakresie samych osiągów sprzętu jedno częstotliwościowego nie wnosi nic do tematu.

To prawda ale łatwiej zaprojektować układ z procesorem. Można dodatkowa wykrywacz bardzo łatwo wyposażyć w modny wyświetlacz i inne bajery (np.GPS, zegarek, żyroskop, odtwarzacz MP3... ;) ).

Pozdrawiam
pepe
 
Posty: 133
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:55 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: White's 5900 Di Pro SL i tryb TR DISC

Postautor: lechowiec » pn lut 11, 2013 12:35 am

Procesory mają swoje plusy i są już dosłownie wszędzie. Niestety tylko sam producent wie co taki procesor robi i ewentualnie może go wymienić na nowy. Sami nie możemy nic. Dlatego mam 5900 bo drażni mnie ostatnio coraz modniejsze "trzeba wymienić całą płytę, naprawa jest nieopłacalna". Urządzenie idzie w całości do śmietnika.

W przypadku 5900 problem jest z dostępem niektórych części mechanicznych i pewnie za jakiś czas również sond.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: White's 5900 Di Pro SL i tryb TR DISC

Postautor: Zapytanie_email » ndz sie 18, 2013 9:09 pm

Witam, w moim egzemplarzu zastałem problem ze wzbudzaniem się lub cichnięciem sygnału wiodącego przy dużej wilgotności powietrza. Po rozebraniu, okazało się, że zielona warstwa płytki, w miejscu mocowania pewnej cewki zaczęła odchodzić od płytki, tzw. puchnąć (z drugiej strony). Jaka jest najlepsza możliwość naprawy takiej przypadłości? Czy ewentualne, delikatne polakierowanie odpowiednim lakierem w spray-u załatwi sprawę? Jaki byłby orientacyjny koszt naprawy u Pana? Ponadto, jaki jest koszt wymiany kabla od cewki na nowy typ?

Pozdrawiam.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: White's 5900 Di Pro SL i tryb TR DISC

Postautor: ProScan » ndz sie 18, 2013 9:11 pm

To puchnięcie nie ma nic wspólnego z cichnięcie przy dużej wilgotności

Kosztów nie podaję bo nie wiem co jest do zrobienia. Np. jeśli ktoś użył jakiegoś środka typu WD-40 czy CONTACT SPRAY, to w ogóle wykrywaczem nie będę się zajmował.

Lakierowanie nie załatwi sprawy. Może natomiast załatwić na amen wykrywacz.

Koszt wymiany kabla podaję na email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości