Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: ProScan » pn lut 27, 2017 11:06 pm

To poproszę jeszcze o parametry dla 3 częstotliwości przy RX15 i Tx B)OST ON
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: lechowiec » wt lut 28, 2017 8:19 am

Z rozruchem (rozgrzewaniem?) 20 minut t.j w przybliżeniu kiedy parametry się ustalą czy bez tego?

Czy ma Pan jeszcze swoją Spectrę? Nie chciałbym wysyłać detektora a teoretycznie może być też Panu przydatny.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: ProScan » wt lut 28, 2017 4:57 pm

Oczywiście po rozgrzewce - bez tego nie ma sensu.

Spectrę mam.

Od wyników pomiaru zależy czy jest sens przyjmować do strojenia, czy nie. I proszę jeszcze upewnić się, że nic w środku się nie telepie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: lechowiec » wt lut 28, 2017 10:58 pm

Ok. W środku nic się nie telepie ale sonda zachowuje się nie tak jak powinna. Włączam detektor. Tx boost on i Rx gain 15. Oczywiście overload. Aby komunikat overload nie był zgłaszany obniżam rx gain na 8. Po chwili znowu jest overload. Obniżam na 7 i tak w ciągu około 40 minut rozgrzewki obniżam Rx gain do 5 aby overload nie był zgłaszany. Od tego momentu sonda jest już ustabilizowana i nic już się nie pogarsza. Ustawiam Rx gain na 15 i robię zdjęcia próbników:

Obrazek

Obrazek

Obniżam Rx gain do momentu kiedy overload nie jest zgłaszany i próbniki wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Sonda zachowuje się odwrotnie niż powinna t.j. parametry sondy pogarszają się w trakcie rozgrzewki zamiast poprawiać. Ta sonda była najlepiej zestrojona z wszystkich moich sond. Nie powodowała overload przy Tb on i Rx gain 15 zarówno w trybie 3f jak i w trybach pojedyńczych f.
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2017 12:00 am przez lechowiec, łącznie zmieniany 3 razy
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: ProScan » wt lut 28, 2017 11:05 pm

parametry sondy pogarszają się w trakcie rozgrzewki zamiast poprawiać.


Parametry stabilizują się - nie wiem skąd oczekiwanie ze powinny się poprawiać?

Sonda faktycznie rozjechała się paskudnie :(

Można przysłać - niestety jest co robić
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: lechowiec » wt lut 28, 2017 11:24 pm

Kiedyś nie analizowałem jak zmieniają się parametry sondy w trakcie rozgrzewki. Jakiś czas temu z ciekawości chciałem sprawdzić wiarygodność tego "mitu". Z obserwacji wynika iż sondy stabilizują się nawet przez 40 minut. W tym czasie parametry sondy zmieniają się zauważalnie. Stare sondy najczęściej w trakcie rozgrzewki rozstrają się coraz bardziej a w nowych obserwuję odwrotne zjawisko. W sondzie Spectry musi występować jakiś efekt termiczny powstający już w trakcie samej pracy i nie związany nawet ze zmianą temperatury otoczenia w którym sonda jest użytkowana.

Mam teraz inną nową sondę (zamiennik) i w przypadku tej sondy jest odwrotnie t.j. w trakcie rozgrzewki parametry poprawiają się.

Czy sondy Detech, Nel i Mars również nadają się do strojenia w przyszłości? Trafiały się już takie na serwisie?

Snajperka też mi się rozjechała ale zostawiam sobie na razie żeby mieć pod ręką też coś mniejszego. Lepsza rozstrojona jak żadna.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: ProScan » wt lut 28, 2017 11:30 pm

Wymienionych sond nie da się stroić i nie przyjmuje ich do naprawy, więc nie wiem jak się zachowują w tym względzie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: lechowiec » wt lut 28, 2017 11:55 pm

Jeśli chodzi o White'sa to czy możliwe jest wielokrotne strojenie ich sond? W związku z samoistną utratą równowagi indukcyjnej w tych sondach zastanawiam się teraz nad obraniem właściwej strategii. Kupować nowe czy stroić powiedzmy co dwa lata? Swoją 10D2 sprzedałem jakiś czas temu ale chyba znowu do niej wrócę. Ale raz na dwa lata to do niej trzeba raczej będzie zaglądać.
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2017 6:42 am przez lechowiec, łącznie zmieniany 1 raz
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: ProScan » śr mar 01, 2017 1:09 am

Zdarzało mi się - ale nie cierpię tego. Tak więc sonda wytrzyma - ale proscan niekoniecznie.

Strategia - nie mam zdania. Może już znaleźli właściwe rozwiązanie problemu?

O inne części wolałbym osobny wątek (ale do Whites'a wszystkie części mam lub mogę mieć).


:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda Spectra V3i 10" D2 i overload

Postautor: lechowiec » śr mar 01, 2017 7:55 am

W sprawie części napisałem w specjalnym dziale.

Czy White's znalazł właściwe rozwiązanie problemu hmm nie wiem. Trzeba kupić nową sondę i za dwa lata coś będziemy wiedzieć. Mam złe myśli widząc że White's sprzedaje u siebie sondy Detech. Oby na tym własnie nie polegało to ich własciwe rozwiązanie problemu.

Będę miał na dniach nowego kocentryka bm 950 to zobaczymy jak tam wygląda kwestia jakości zestrojenia. Coś ta moja Spectra psuje mi te sondy nagminnie?

Czy jakąś Spectrę miał już Pan serwisie? Jakieś regulacje itp zabiegi związane ze starzeniem się podzespołów są w tym wykrywaczu z czasem konieczne? Moja ma już chyba z 6 lat a to jest jednak dość skomplikowane ustrojstwo...

Pozdrawiam!
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości