Garret GTI 2500 podświetlenie

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Garret GTI 2500 podświetlenie

Postautor: greg57 » śr kwie 17, 2013 10:26 am

Witam
Otworzyłem puszkę z elektroniką by delikatnie przeczyścić układy i obudowę w środku miękką szmatką nasączoną spirytusem(było tego trochę :shock: ). Po złożeniu okazało się że nie działa podświetlenie ekranu wszystko inne działa OK.
Moje pytanie - co zrobiłem nie tak i czy brak podświetlenia ekranu ma jakiś wpływ na ogólne funkcjonowanie(pogorszenie działania) wykrywacza.
Wieczorami nie chodzę więc funkcja ta nie jest mi aż tak potrzebna.
Pozdrawiam.
greg57
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:20 pm

Re: Garret GTI 2500

Postautor: ProScan » śr kwie 17, 2013 4:35 pm

co zrobiłem nie tak


Otworzył Pan obudowę bez potrzeby i bez sensu. To był podstawowy błąd.

Brak podświetlenia ekranu ma jakiś wpływ na ogólne funkcjonowanie(pogorszenie działania)


Brak podświetlenia ma taki wpływ na wykrywacz, że jest mniejszy pobór prądu z baterii.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret GTI 2500 podświetlenie

Postautor: greg57 » śr kwie 17, 2013 7:39 pm

Dziękuję za odpowiedż.
Może i nie potrzebnie otwierałem bo straciłem podświetlenie ekranu ale zyskałem po oczyszczeniu to, że wykrywacz jest bardziej stabilny i nie wzbudza się tak jak przed czyszczeniem.Proszę o odpowiedż czy można to naprawić domowym sposobem lub jeżeli nie to jaki byłby koszt naprawy.Pytam dlatego gdyż prawdopodobnie będę chciał go sprzedać i chcę by osoba, która go kupi miała sprzęt w pełni sprawny. :pa
greg57
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:20 pm

Re: Garret GTI 2500 podświetlenie

Postautor: ProScan » śr kwie 17, 2013 8:59 pm

Że czyszczenie płytki pomogło na zakłócenia, to nie uwierzę. To tak na marginesie.

Nie wiem co się mogło stać. Pewnie jakaś pierdółka (coś wyłamane, przerwane, albo po prostu światłowód spadł z diody).

Jeśli nic oczywistego, to zgadywać nie będę. Na wet nie wiem czy to wersja z klawiszem backlight, czy nie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron