X-Terra problem ze słuchawkami

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: jwaldek » czw maja 16, 2013 8:58 am

Wszystko pięknie działało do wczoraj a tu nagłe kolejny raz włączam sprzęt a słuchawki nie chcą działać - zupełna cisza

1. Wykrywacz pokazuje ikonę słuchawek ale brak dźwięku
2. Normalnie bez słuchawek wykrywacz działa na głośniku
3. Słuchawki na 100% działają prawidłowo - testowałem kilka i cały czas ten sam problem
4. Sprzęt rozkręciłem, nie widać odpiętych kabelków, urwanych lutów czy jakiś śmieci/zalania wodą

Czy coś jeszcze można zrobić we własnym zakresie czy pozostaje tylko serwis
jwaldek
 
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 23, 2013 12:50 pm

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: ProScan » czw maja 16, 2013 9:08 am

Z dużym prawdopodobieństwem może to być wina gniazda słuchawkowego.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: jwaldek » czw maja 16, 2013 9:14 am

A jak mogę to sprawdzić? da się jakoś to miernikiem przetestować? Niepokoi mnie to, że wykrywacz widzi, że słuchawki są podłączone (głośnik automatycznie wyłącza się, pokazuje się odpowiednia ikona) ale nie daje na nie dźwięku
Ostatnio zmieniony czw maja 16, 2013 9:28 am przez jwaldek, łącznie zmieniany 1 raz
jwaldek
 
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 23, 2013 12:50 pm

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: ProScan » czw maja 16, 2013 9:27 am

Omomierzem można posprawdzać przejścia (od punktów lutowniczych, nie od styków). W trakcie badania powinno być słychać stuki w słuchawkach.

Niepokoi mnie to, że wykrywacz widzi, że słuchawki są podłączone ale nie daje na nie dźwięku


Do detektora wystarczy wsadzić tylko przejściówkę i już będzie mu się wydawało, że ktoś podłączył słuchawki. Ja robię założenie (może naiwne), że pytający jest pewny tego co pisze i słuchawki ma 100% sprawne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: jwaldek » czw maja 16, 2013 9:30 am

Słuchawki na 100% są sprawne (testowałem 3 zestawy , na moim sprzęcie przestały działać , na drugim wykrywaczu chodzą bez problemu). a jak mogę sprawdzić to gniazdo słuchawkowe czy to coś z nim nie tak? Szkoda wysyłać do serwisu jeśli to tylko coś odlutowane
jwaldek
 
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 23, 2013 12:50 pm

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: ProScan » czw maja 16, 2013 10:05 am

Ja nic ponadto co napisałem nie mam do dodania.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: jwaldek » czw maja 16, 2013 11:18 am

Ok. rozumiem.

Ja tymczasem użyłem omomierza - wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Czyli pozostaje tylko serwisowanie sprzętu
jwaldek
 
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 23, 2013 12:50 pm

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: KrisssK » czw maja 16, 2013 12:45 pm

jwaldek pisze:wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok.
Niby po polsku a nie rozumiem.
Można prosić jeszcze raz ale w bardziej przystępny sposób?
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: X-Terra problem ze słuchawkami

Postautor: jwaldek » czw maja 16, 2013 6:36 pm

KrisssK pisze:
jwaldek pisze:wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok.
Niby po polsku a nie rozumiem.
Można prosić jeszcze raz ale w bardziej przystępny sposób?


Podłączyłem omomierz do wtyczki słuchawek (bez wykrywacza, pomiar samych słuchawek), zmierzyłem wartości, potem podłączyłem słuchawki do gniazda słuchawkowego rozkręconego wykrywacza i zrobiłem pomiary tam gdzie są wlutowane bolce od gniazda słuchawek - dostałem identyczne wyniki więc gniazdo prawidłowo łączy wszystkie elementy wtyczki słuchawkowej
jwaldek
 
Posty: 16
Rejestracja: sob mar 23, 2013 12:50 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości