Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » ndz maja 19, 2013 1:27 pm

Witam,
podejrzewałem problem z moim XLT już przy ostatnich wyjściach który objawiał się bardzo małym zasięgiem (w porównaniu do innych wykrywaczy które miałem) i dziwnym piszczeniem kiedy w gruncie czy w powietrzu nie znajdowały sie żadne przedmioty. Zrobiłem dzisiaj kilka testów wgrałem ustawienia standardowe i takie polecane z internetu ale efekt jest taki sam za każdym razem: wykrywacz wzbudza się leżąc na drewnianym stole, piszczy i klocki VDI skaczą losowo. Jak zbliżę monetę 5gr to ją wykrywa, ale z odległości max 15cm i ma przy tym inne sygnały-piszczenie. Jak odłączę cewkę to wykrywacz dalej czasem popiskuje i pokazuje VDI różne numery. Podejrzewam brak jakiejś masy w elektronice. Zmieniałem baterie, sprawdzałem na dwóch cewkach.
Czy ktoś może coś doradzić w tym temacie?
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: ProScan » ndz maja 19, 2013 3:45 pm

Z tego opisu, a zwłaszcza z tytułu wątku nie wynika kompletnie nic. A ściślej, więcej można się dowiedzieć o operatorze niż o detektorze.

Fragment o "ustawieniach polecanych z internetu" świadczy o tym, że kolega powinien zmienić wykrywacz na inny. A testowanie bez cewki tylko mnie w tym utwierdza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » ndz maja 19, 2013 7:36 pm

napisze jeszcze raz w skrócie:
-wykrywacz w testach w powietrzu wykrywa przedmioty i piszczy co chwile, różne tony i wskazania, mimo że w pobliżu niema absolutnie nic metalowego. Co może byc przyczyną?? Dostraja sie do gruntu prawidłowo, korzystam z fabrycznych trybów pracy. Baterie zmieniałem cewkę też. Na obu cewkach jak i bez zachowuje się tak samo.
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: KrisssK » ndz maja 19, 2013 8:40 pm

Proscanie trzymam kciuki żeby starczyło Ci cierpliwości :)

marcin77 pisze:wykrywacz w testach w powietrzu wykrywa przedmioty
marcin77 pisze:Baterie zmieniałem cewkę też. Na obu cewkach jak i bez zachowuje się tak samo.

Bez cewki tez wykrywa przedmioty? Super... w takim razie cewki w XLT są zbędne :))
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » ndz maja 19, 2013 8:49 pm

człowieku jak masz pisać zbędne posty to sobie odpuść... jak byś nie dowidział to jest post w dziale "naprawa wykrywaczy" więc opisuje jaki mam problem a jak tego nie potrafisz skumać i nie masz pojęcia o naprawach to idć wyczyść swoją wykrywkę i nie zawracaj d...y :smt021
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: ProScan » ndz maja 19, 2013 8:52 pm

Proszę o konkretne dane:

Na jakich nastawach (albo na którym programie fabrycznym - nie ze śmietnika czyli z internetu) wykrywacz tak się zachowuje.
Gdzie robiony test? W domu czy w terenie?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » ndz maja 19, 2013 9:13 pm

testy robiłem w ogrodzie w różnych miejscach.
próbowałem ustawień coin, relics, i innych własnych na wszystkich tych trybach nawet jak wykrywacz leży na stole 1m nad ziemią to łapie losowe sygnały, przy skierowaniu go w niebo to samo...myślałem że to wina cewki ale na obu zachowuje sie tak samo. na dodatek ma słaby zasięg, 5gr max z 15cm łapie w powietrzu. odłączałem cewkę podczas pracy bo chciałem wyeliminować uszkodzenie cewki.
jest szansa znalezienia schematu elektroniki od tego modelu XLT e- spectrum lub podobnego??
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: ProScan » ndz maja 19, 2013 9:22 pm

5gr max z 15cm łapie w powietrzu


A ile powinien łapać dobry XLT?

ale na obu zachowuje sie tak samo


Na jakich "obu"?

odłączałem cewkę podczas pracy bo chciałem wyeliminować uszkodzenie cewki


Interesująca logika.

jest szansa znalezienia schematu elektroniki od tego modelu XLT e- spectrum lub podobnego


Ja mam dużą szansę, że znajdę, bo leży u mnie w szafie. Inni mogą mieć gorzej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » ndz maja 19, 2013 11:45 pm

mam dwie cewki jedną 9,5" a druga 15".
wyczytałem na zagranicznym forum że może to byc przyczyna kondensatorów - starość. Tam gość miał ten sam problem wykrywacz bardzo nie stabilny po wymianie ok. Wymieniłem u siebie kondensatory wszystkie ale dalej jest mocno nie stabilny nawet na standardowych trybach pracy... dopiero jak zjadę A.C. SENSITIVITY na ok 50 nie piszczy co krok. przy A.C. SENSITIVITY na 70 to nawet po skierowaniu cewki wysoko w powietrze łapie jakieś przydźwięki. I nie jest to sygnał przewodni etc...bo VDI pokazuje co chwile różne numery a słupki skaczą losowo po skali.
Jest opcja że dodasz skan schematu głównej płyty i małej płytki ze złączem cewki??
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: ProScan » ndz maja 19, 2013 11:53 pm

To są właśnie śmieciowe porady z internetu, gdzie technikowi RTV (który wymienia wyschnięte kondensatory w telewizorach) wydaje się, że ma pojęcie o wykrywaczach.

mam dwie cewki jedną 9,5" a druga 15".


Sonda 15 cali jest z definicji mniej stabilna od 9,5. A podejrzewam, że co najmniej jedna sonda jest wadliwa.

A.C. SENSITIVITY na 70


A PREAMG GAIN na 2?

Jest opcja że dodasz skan schematu głównej płyty


Nie ma takiej opcji.

i małej płytki ze złączem cewki??


Nie ma takiej płytki w XLT.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » pn maja 20, 2013 12:19 am

sugerowałem sie tym problemem http://www.geotech1.com/forums/showthre ... te%B4s-XLT
elektrolity czasem są uszkodzone mimo że nic po nich nie widać....
co do cewek to obie mają taką samą indukcyjność 15ohm jak dobrze pamiętam, mam jeszcze jedną 5" ale nie sprawdziłem.
PREAMG GAIN ustawiałem na 1, 2 ,3 bez większej poprawy, im więcej tym gorzej...
sory mój model sie dokładnie nazywa white's eagle spectrum, ale technicznie praktycznie to samo co XLT, w moim jest osobna mała płytka na której jest gniazdo cewki.
może jutro nagram filmik jak zachowuje sie mój wykrywacz i wtedy coś sie wyjaśni
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » pn maja 20, 2013 12:41 am

chyba znalazłem schemat wklejam dla potomnych: Obrazek jutro to dokładniej obadam
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: ProScan » pn maja 20, 2013 7:50 am

sory mój model sie dokładnie nazywa white's eagle spectrum


I po co było wprowadzać w błąd (a tak naprawdę kłamać w żywe oczy, że się posiada i testuje XLT)?

Jeśli to Eagle Spectrum, a sondy i mają ciągle oryginalne kable, to nie dziwota, że jest niestabilny.

Gdyby kolega zadał sobie trochę trudu i szanował czas innych, to znalazłby już stosowny wątek: viewtopic.php?f=1&t=3095

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: marcin77 » pn maja 20, 2013 8:55 pm

hej mam trzy cewki z tego dwie wyglądają prawie jak nowe i na wszystkich nawet 5" jest ten sam problem,
wrzucam film może sie wyjaśni
jeżeli to faktycznie wina kabla to dam radę go samemu wymienić tak żeby później dodatkowej roboty Ci nie zrobić??
czasem jest tak że pierwszą sztukę trzeba zepsuć żeby sie nauczyć więc wolałbym nie ryzykować :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=RCXcJKT8 ... e=youtu.be
marcin77
 
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: Whites XLT piszczy po odłączniu cewki, i powietrzu

Postautor: ProScan » pn maja 20, 2013 9:54 pm

Ja wiem, że niektórzy mnie podejrzewają o nadprzyrodzone zdolności diagnozy na odległość, ale zapewniam, że takich umiejętności nie posiadłem.

To że kabel do wymiany, to na 100%, bo są pewne rzeczy oczywiste dla mnie. A czy to wystarczy, to nie wiem. Zepsuta może być także sama sonda. To że wykrywacz jest sprawny, raczej nie mam wątpliwości (a na pewno był, przed wymianą kondensatorów).

Nie mam także telepatycznych umiejętności oceny czyichś zdolności manualnych/technicznych. Kto chce, niech sobie robi naprawy na własną rękę, albo odsyła do różnych magików, których ostatnio się namnożyło. Niech się tylko liczy z tym, że ja po kimś się brzydzę.

Co do testu, to kolega powinien szybciej machać - taka uroda tych Whitesów. Zasięg się zwiększy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron