Ace 250 - wzbudza się.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Ace 250 - wzbudza się.

Postautor: eksplorator1995 » wt maja 21, 2013 1:12 pm

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość.. Mam nadzieje, że opiszę mój problem pierwszy i ostatni raz na tym forum, oczywiście z pozytywnym rozwiązaniem :P.

Ace 250 mam już rok, jestem z niego bardzo zadowolony.
Problem tkwi w tym, że odkąd zdjąłem moją prowizoryczną "osłonę", mianowicie była ona wykonana z wiaderka, ponieważ z opinni innych użytkowników oryginalne osłony często się łamały. Gdy tę osłonę zdjąłem po kilku dniach, po dotknięciu cewką trawy zaczynał mieć "lewe" sygnały ( wzbudzał się po przejechaniu cewką, po trawie).. Postanowiłem zrobić nową osłonę cewki na boki, jednak to nic nie dało. Nigdy nie miał styczności z mocnym uderzeniem w kamień, lub jakimś uszczerbkiem.. Ciągle gdy lekko stukam palcem w cewke ( od spodu), w jednym miejscu się tylko wzbudza, nie wiem przez co... Dodam też, że gdy wykrywacz uniosę ku górze i potrącę nim nadgarstkiem ( gdy jest ustawiony w pionie) to także się wzbudza, ale to chyba normalne..

- Baterie nowe - wszystko OK.
- Przy poruszaniu kablem przy cewce - wszystko OK.
- Przy poruszaniu kablem przy wtyczce - wszystko OK.
- Nie był zamoknięty w deszczu, ani nie miał styczności z wodą rzeka itd.

Tutaj fotki cewki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
P.S jak chodzę po polach to jest wszystko okej, gorzej jest z trawą lub ugorami :).
Nie mam zamiaru go wysyłac na gwarancje, ponieważ wykrywacz był kupiony nowy z allegro i pewnie bym musiał długo czekać na seriws :(.
Pozdrawiam, proszę o pomoc!
eksplorator1995
 
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 16, 2013 3:11 pm

Re: Ace 250 - wzbudza się.

Postautor: ProScan » wt maja 21, 2013 2:55 pm

Radzę jednak reklamować detektor, bo żadne chałupnicze metody na nic się tu nie zdadzą.
Wygląda na wewnętrzne uszkodzenie sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ace 250 - wzbudza się.

Postautor: eksplorator1995 » wt maja 21, 2013 6:36 pm

Poradzono mi jeszcze, owinięcia kabla taśmą izolacyjna i przymocowanie mocniej do stelażu.
Jak to nie pomoze, to chyba jednak na gwarancję będę musiał wysłać..
A orientujecie się może, jak długo bym musiał czekać skoro wykrywacz kupiłem na allegro, nie od producenta?
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony śr maja 22, 2013 12:57 pm przez eksplorator1995, łącznie zmieniany 1 raz
eksplorator1995
 
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 16, 2013 3:11 pm

Re: Ace 250 - wzbudza się.

Postautor: ProScan » wt maja 21, 2013 9:54 pm

Jak to nie pomorze,


...być może, są to wyżyny (ale na pewno nie ortografii).

Żart.

owinięcia kabla taśmą izolacyjna


Można jeszcze spróbować kadzidełka.

Znowu żart, ale słabszy niż owijanie taśmą.

jak długo bym musiał czekać skoro wykrywacz kupiłem na allegro, nie od producenta


Myślę że w Polsce jest kilkanaście osób, które kupiły kiedykolwiek Garretta u producenta. Wysyłać sprzęt do USA w ramach gwarancji, to najlepszy dowcip ze wszystkich w tym wątku. Pomijając fakt że to horrendalny koszt, to o ile wiem Garrett oczekuje uprzedniego kontaktu ze sprzedawcą (kiedyś się u nich rejestrowało zakupiony detektor).

Tak czy owak, należy zgłosić SPRZEDAWCY niezgodność towaru z umową. Mają 2 tygodnie na ustosunkowanie się do reklamacji. A ile będzie trwać naprawa/wymiana, tego nie wie nikt (a ja na pewno nie).

:pa

proscan

PS

Uwaga, Allegro nie jest sprzedawcą!

Kolejny żart. Chyba ostatni.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ace 250 - wzbudza się.

Postautor: eksplorator1995 » śr maja 22, 2013 12:59 pm

Błąd zmieniałem zaraz po dodaniu postu, ale jak widać edycja się nie powiodła :).
W każdym bądź razie, dziękuję za pomoc.
eksplorator1995
 
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 16, 2013 3:11 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości