XLT "Przegląd techniczny"

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: dago » pn sie 21, 2006 11:44 am

Jaki jest koszt, nazwijmy to "przeglądu technicznego" :? Whitesa XLT. Sprzęt jest sprawny ale po sezonie, chętnie oddałbym go w ręce profesjonalisty który sprawdzi, pomierzy i ewentualnie dokona regulacji.
Czy wogóle taki przegląd ma sens?

Pozdrawiam
dago
 
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 21, 2006 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: ProScan » pn sie 21, 2006 4:30 pm

Witam,

W XLT praktycznie nie ma co regulować. Jeśli detektor nie wykazuje żadnych objawów, to nie widzę większego sensu wysyłać go do serwisu na przegląd.

A nóż się czegoś dopatrzę i jakieś zbędne koszty z tego będą ;)

A tak poważnie, to za (wymoderowałem - informacje cenowe podaję obecnie na email) mogę sprawdzić czy wszystko jest jak należy, dokonać czyszczenia, uzupełnienia pianek itp.

Wszystko to robię za darmo jeśli wykrywacz trafia do mnie do naprawy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: dago » pn sie 21, 2006 4:58 pm

Dzieki, mimo to skorzystam :D

Pozdrawiam
dago
 
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 21, 2006 11:26 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: ProScan » pn sie 21, 2006 9:23 pm

zapraszam do korzystania z usług :D
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: Zapytanie_email » ndz cze 30, 2013 9:56 pm

Witam!
Jestem od niedawna posiadaczem używanego 4 czy 5 letniego White's XLT i mam kilka pytań:
1) ile kosztuje instrukcja do niego w wersji PL?
2) Przy testowaniu ustawiłem go na opcji "relict" w trybie statycznym i wykrywacz miał sporo wzbudzeń, dość często wył bez powodu i wymagał resetowania. Czy to normalne?
3) Ile kosztuje przegląd techniczny, wymiana kabla, wymiana "drążka" przy cewce na nowy
4) Jeżeli poróbuję dostroić wykrywacz zgodnie z instrukcją do gruntu (tryb relict) wyświetla się informacja że jest to niemożliwe. Czy to normalne zachowanie?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: ProScan » ndz cze 30, 2013 10:08 pm

Witam,

1) Zgodnie z cennikiem: viewtopic.php?f=2&t=177
2) Program RELIC nie jest statyczny. Staje się nim dopiero po włączeniu AUDIO DISC ON lub po włączeniu MIXED MODE. Jeśli nastawy były fabryczne, to w trybie RELIC nie powinno być zbyt wielu fałszywych sygnałów.
3) Ceny podam na email. Po zakupie instrukcji przegląd jest gratis (płatna jedynie przesyłka).
4) A jaka melodyjka temu towarzyszy? Ton opadający, czy "góra dół"?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: Zapytanie_email » pn lip 01, 2013 9:15 am

Ton jest hmm jak syrena mi to przypominało wycie mojego starego Smętka. Co do typu sondy to jest to talerz z krzyżem.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: XLT "Przegląd techniczny"

Postautor: ProScan » pn lip 01, 2013 9:20 am

Jeśli jak syrena (czyli góra-dół), to jest to raczej wina sondy (przy nastawach fabrycznych nie powinna tak robić). A robi tak w chwili strojenia w powietrzu czy przy gruncie?

Tak czy owak chyba jednak warto sprawdzić tą sondę. Te z krzyżem są niestety gorszej jakości niż stare BM-ki. Na szczęście stosunkowo łatwo da się je naprawić. Proszę sprawdzić czy nie ma mechanicznych uszkodzeń korpusu, kabla, czy nic w środku się nie rusza etc.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości