stopiony zasobnik Explorer

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

stopiony zasobnik Explorer

Postautor: Zapytanie_email » sob cze 08, 2013 10:20 pm

Witam

Jestem posiadaczem minelaba explorera II
Ostatnio pojawił się pewien problem, mianowicie, włożyłem akumulatorki do pojemnika,
później do wykrywacza, sprzęt pracował normalnie około godziny.
Potem akumulatorki zaczęły się rozgrzewać, szybko wszystkie wyjąłem, ostudziłem załadowałem i ponownie było dobrze.

Warto zaznaczyć, że następne trzy wyjścia przebiegły bez zarzutu, wykrywacz działał normalnie, żadnych niepojących oznak nie było.

Gdy ostatnio załadowałem akumulatorki to po pobycie w wykrywaczu rozgrzały się do tego stopnia, że podtopił się pojemnik.
Warto zaznaczyć, że gdy to się działo wykrywacz był nie włączony, leżał w plecaku.

Sprzęt ma 6 lat nigdy nie był rozkręcany ani zalany, zawsze działał bez zarzutu.

W związku z tym mam pytanie jaka mogła być przyczyna? Raz coś dziwnego się dzieje, następne wypady są ok, a później znowu coś dziwnego.
Czy istnieje możliwość, że to wina starego często używanego pojemnika na akumulatorki(używany od 6 lat)?
Zgnieciona sprężyna w pojemniku?

Akumulatorki też są stare, mają minimum 4 lata, często ładowane i często używane.

Proszę o odpowiedź i poradę co mogło być przyczyną tych zdarzeń.
Z poważaniem,
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: stopiony zasobnik Explorer

Postautor: ProScan » sob cze 08, 2013 10:24 pm

Czy istnieje możliwość, że to wina starego często używanego pojemnika na akumulatorki(używany od 6 lat)?
Zgnieciona sprężyna w pojemniku?


Wszystko jest możliwe. Możliwe jest np. że teściowa, albo zawistny poszukiwacz-konkurent włożył spinacz do zasobnika, który czami robi zwarcie.

Wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa.

Moim zdaniem wysoko prawdopodobne jest, że kolega ma mocno zdezelowane akumulatorki, w których folia ochronna tu i ówdzie "oblazła".

Czy się mylę?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: stopiony zasobnik Explorer

Postautor: Zapytanie_email » ndz cze 09, 2013 9:40 am

Witam
Zgadza się, akumulatorki są stare, napewno koło 4 lat częstego używania i faktycznie (tego nie pisałem wcześniej), ale folia z kilku sztuk już dawno zeszła.
Dziekuję za szybką odpowiedź, zamówiłem nowy pojemnik na baterie, oraz nowe akumulatorki.
Mam nadzieję, że wszystko będzie sprawne i działające.
Najgorsze jest tylko to czekanie, aż przyślą zasobnik ( około 2 tygodni )
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: stopiony zasobnik Explorer

Postautor: ProScan » ndz cze 09, 2013 9:43 am

folia z kilku sztuk już dawno zeszła.


No to już wiemy skąd się wzięło zwarcie. Teściowa niewinna!

:wave

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości