minelab e-trac problem z włączeniem.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

minelab e-trac problem z włączeniem.

Postautor: $niper. » ndz cze 30, 2013 8:40 am

Witam

Kolega ma problem z e-trac. Po ostatniej wyprawie trochę wykrywacz załapał wilgoci. (deszczowa pogoda). Następnego dnia udaliśmy się na poszukiwania i kolega miał zawilgotniały ekranik , nie wiele było widać na nim. Wykrywacz sam się włączał i resetował. Postanowiliśmy rozkręcić elektronikę żeby wyschłą. Jak zeszła ta wilgoć z ekranu już się nie włączył. Co się mogło stać ;((

proszę o pomoc. ](*,)

Ps zasilanie do elektroniki dochodzi.
$niper.
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:19 am
Lokalizacja: lubelskie moje kochane :)

Re: minelab e-trac problem z włączeniem.

Postautor: ProScan » ndz cze 30, 2013 10:05 am

Być może skorodowało połączenie klawiatury z elektroniką. Albo - co gorsze - sama klawiatura.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: minelab e-trac problem z włączeniem.

Postautor: adus663 » ndz cze 30, 2013 12:44 pm

Witam, jestem właścicielem przedmiotowego sprzętu. Czy ktoś w tym kraju jest w stanie zdiagnozować co jest przyczyną usterki, oraz jej usunięcia? Prawdopodobnie uszkodzony został procesor- tak stwierdził znajomy elektronik, który go przeglądał i podłączył pod jakieś urządzenia. Oczywiści nie ma on pewności co jest przyczyną awarii. Gdzie ewentualnie można nabyć płytkę z takim procesorem i jaki to koszt? Jeśli to klawiatura lub połączenie to jak to sprawdzić?
adus663
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 10:29 am

Re: minelab e-trac problem z włączeniem.

Postautor: adus663 » ndz cze 30, 2013 1:06 pm

Nie znam się na elektronice, postaram się jednak napisać co stwierdził elektronik: w środku są dwie płytki. Rozpiął je i najpierw sprawdził jakimś urządzeniem prąd na tej mniejszej, wg niego jest ona ok. Jednak po podłączeniu dwóch płytek gdzieś ginęło zasilanie. Za każdym razem sprawdzał prąd na małej płytce w tym samym miejscu- gdzie nie wiem, gdy sprawdzał tylko tą mniejszą prąd był, jednak gdy podpiął tą większą ( z wyświetlaczem) do mniejszej, to (chyba) prąd ginął. Dlatego on uważa że ta większa płytka ( z wyświetlaczem) jest uszkodzona, sprawdzał też inne elementy na tej małej płytce i uważa że reagują prawidłowo, wszystko jednak się zmienia gdy płytki są razem podpięte.
adus663
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 10:29 am

Re: minelab e-trac problem z włączeniem.

Postautor: ProScan » ndz cze 30, 2013 4:44 pm

Ja bym takich elektroników odesłał do szkoły. Albo na lekcje logiki.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: minelab e-trac problem z włączeniem.

Postautor: $niper. » ndz cze 30, 2013 5:01 pm

Wiejscy elektronicy nie znają się na takich sprzętach ;-( gdzie tu szukać pomocy ??? :smt021

Sprzęt już gwarancji nie ma chyba ze 3 lata
$niper.
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:19 am
Lokalizacja: lubelskie moje kochane :)

Re: minelab e-trac problem z włączeniem.

Postautor: PiotrSlowinski » wt maja 13, 2014 1:27 am

Jezeli kolega potrzebuje jeszcze pomocy prosze sie odezwac.
PiotrSlowinski
 
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 12:29 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości