Wariujący Garrett ACE250

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Ace 250 wariuje

Postautor: rafal1108 » śr maja 08, 2013 11:20 pm

Witam serdecznie. Niedawno kupiłem używany wykrywacz. Mam problem.ACE250 wariuje.Tak z sondą jak i bez. Mam kilka pytań na które nie znam odpowiedzi. Czy bez podłączonej sondy to normalne że skacze po skali? Z podłączoną sondą bardziej. Sonda bez żadnych wad zewnętrznych. Mierząc opory sondy miernikiem uniwersalnym otrzymałem między jedną żyłą a jej oplotem 32 omy, druga taka para ma 2 omy. Ostatni przewód zielony nie jest bezpośrednio z żadną połączony. Czy tak to ma wyglądać? Proszę o poradę jak jeszcze ewentualnie mogę sprawdzić sondę. Dodam jeszcze że wariował kilka razy wcześniej po kilka minut ale samo przechodziło. Poruszając kablem nic się nie zmienia.Ciągle sygnalizuje różne metale. Wykrywa metale będące w zasięgu ale z tą orkiestrą innych sygnałów nie da się go używać. Proszę o poradę.
rafal1108
 
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 07, 2013 12:32 am

Re: Ace 250

Postautor: KrisssK » czw maja 09, 2013 8:26 am

Takie objawy są charakterystyczne gdy baterie są na wyczerpaniu.
Proszę sprawdzić czy tak samo jest na innych/nowych bateriach.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Ace 250

Postautor: rafal1108 » czw maja 09, 2013 2:03 pm

Niestety zmiana baterii nie dała żadnych rezultatów. Proszę o inne sugestie. Przy zmniejszeniu czułości do połowy działa poprawnie .
rafal1108
 
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 07, 2013 12:32 am

Re: Ace 250

Postautor: rafal1108 » sob maja 11, 2013 9:54 pm

Witam ponownie. Nastąpił przełom w sprawie. Okazało się że po podziałaniu siłą na cewkę nastąpiła poprawa.Nie na długo ale jednak. Wygląda że to sonda ma awarię. Czy jest możliwość że wewnątrz zalanej żywicą sondy coś nagle przestaje łączyć? Czy jest jakiś sposób na naprawę takiej sondy?
rafal1108
 
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 07, 2013 12:32 am

Re: Ace 250

Postautor: ProScan » sob maja 11, 2013 10:26 pm

Obawiam się że w tym wypadku lepszym rozwiązaniem będzie wymiana sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Wariujący Garrett ACE250

Postautor: rustin » pn wrz 09, 2013 11:08 pm

Byłem dzisiaj od rana na plaży , już czaję jak bije na monetki. Znalazłem gdzieś z 30zł i srebrny medalik, wszystko elegancko działało nic nie fałszował.Potem pojechałem do lasu i na pole i zaczęły sie problemy. Wykrywacz zaczął piszczeć różnymi dźwiękami, na skali wszystko przeskakiwało, myślę pewnie zaśmiecone. Wyszedłem z lasu idę polem, pusto w ziemi i cisza , wykrywacz sie uspokoił, zlazłem jakiegoś gwoździa. Idę dalej a on piszczy i wariuje , po ok 30s przestał i dalej działał normalnie, w ziemi napewno nic nie było.
I tak co jakiś czas, dzieje się tak nawet gdy położę wykrywacz na ziemi podczas kopania, nic nie piszczy a po chwili zaczyna wariować i przestaje
Baterie nowe, kabel obwinięty. Co się dzieje?

Chodziłem potem po polu z kolegą który też ma 250tke i gdy np mój coś pokaże , jego nie koniecznie , ale u mnie są to często fałszywe sygnały lub jest głęboko bo po chwili już i u mnie nie pokazuje tego sygnału.Już tak nie wariował , jak wcześniej , że nawet leżąc piszczał i skakały ikonki. Druga sprawa co mnie denerwuje to to , że jak coś jest to u mnie bardzo szybko skacze na skali tzn np z 10c na foil i tak w kółko , bardzo szybko się zmienia wskaźnik dyskrminacji i to nie o 1-2 punkty tylko z poczatku na koniec lub 3-4 różnicy, u niego jest to wolniej i od razu pokazuje co to jest, jak np moneta to od razu wskazuje i nie skacze tak . Dlaczego? ten sam tryb i czułość.
rustin
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:53 pm

Re: Wariujący Garrett 250

Postautor: ProScan » pn wrz 09, 2013 11:32 pm

Należało się z kolegą zamienić sondami i wszytko byłoby jasne.

A tak to diagnoza może być tylko ogólna - czyli bezwartościowa.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wariujący Garrett 250

Postautor: rustin » wt wrz 10, 2013 7:52 am

Ale jeżeli kilka godzin wcześniej było dobrze to cewka mogła się popsuć? czy to wygląda na uszkodzenie czy normalne zachowanie?
rustin
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:53 pm

Re: Wariujący Garrett 250

Postautor: ProScan » wt wrz 10, 2013 8:01 am

Ja wiem że niektórzy podejrzewają mnie o nadprzyrodzone zdolności (np. chcą żeby wykrywacz od ręki naprawić), ale ja tego nie widzę na własne oczy, a po tym opisie to naprawdę nie wiadomo co się dzieje. Powodów mogło być z 10.

Proszę starannie i metodycznie przetestować wykrywacz na różnych sondach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wariujący Garrett 250

Postautor: rustin » wt wrz 10, 2013 8:23 am

Ale skąd mam wziąć sondy? Jedynie jeden garrett którego widziałem w okolicy to właśnie kolegi który to wyjechał już.
Co można sprawdzić jeszcze i jak czy to jest normalne czy coś jest nie tak?
rustin
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:53 pm

Re: Wariujący Garrett 250

Postautor: ProScan » wt wrz 10, 2013 8:30 am

Jedynie jeden garrett którego widziałem w okolicy to właśnie kolegi który to wyjechał już.


I do kogo można mieć teraz pretensje? Mądry Polak po szkodzie...

Proszę wyjść w teren, z dala od wszelkich zakłóceń radioelektrycznych. Ustawić maksymalną czułość, włączyć zerową dyskryminację i unieść sondę w powietrze. Jeśli wykrywacz wariuje, to sprzęt jest wadliwy, jeśli nie, to jest sprawny i poprzednie problemy nie wynikały z winy detektora.

I tyle można sprawdzić bez drugiej, sprawnej sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wariujący Garrett ACE250

Postautor: rustin » wt wrz 10, 2013 8:34 am

Niestety dopiero zaczynam z tym hobby i nie pomyślałem :oops:
Co znaczy wyłączyć zerową dyskryminację? Wyciąć wszystkie kwadraciki czy zaznaczyć jak na all metal?
Dziękuje za pomoc.
rustin
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:53 pm

Re: Wariujący Garrett ACE250

Postautor: ProScan » wt wrz 10, 2013 8:38 am

Włączyć ALL METAL.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wariujący Garrett ACE250

Postautor: rustin » wt wrz 10, 2013 9:31 am

Zrobiłem co kazałeś. Włączyłem all metal , czułość na maksa. Wykrywak w powietrze prosto w niebo i brałem też przed siebie. Nic nie piszczy , chyba , że wezmę nią ruszam lewo prawa nadgarstkiem (:) - wykrywka to dwie kropki a nawiasy jak ruszam. To wtedy piszczy ale po zdjęciu z czułości 3 kresek już nie.
rustin
 
Posty: 18
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:53 pm

Re: Wariujący Garrett ACE250

Postautor: ProScan » wt wrz 10, 2013 9:49 am

Jeśli test nie był robiony w pomieszczeniu, to znaczy że coś jest nie tak.

Proszę powtórzyć test - tylko odczepić dolny wysięgnik od górnej rurki i ruszać samą sondą (elektronika w drugiej ręce nieruchomo).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości