Przesterowanie Whites Prizm 6T

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Przesterowanie Whites Prizm 6T

Postautor: franklin » pt paź 04, 2013 11:37 am

Witam.
Mam problem z dziwnym zachowaniem mojego wykrywacza.Jest to Whites Prizm 6T i jest w nim takie coś jak przesterowanie tzn buczy jeśli blisko pod cewką znajdzie się duży przedmiot i jest to ogólnie przydatne.Natomiast od jakiegoś czasu to przesterowanie jest cały czas przy czułości na maksa i to bez względu na otoczenie.Jak zdejmę kreskę to jest względnie dobrze a jak dam na maksa to buczy.Wcześniej nie miał takiej zajawki.Czy można to uważać za jakąś usterkę i co dalej można byłoby z tym zrobić?Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie.
franklin
 
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 03, 2013 3:09 pm

Re: Przesterowanie Whites Prizm 6T

Postautor: ProScan » pt paź 04, 2013 11:40 am

Uszkodzona jest sonda.

Zapewne przyczyną było rozszczelnienie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przesterowanie Whites Prizm 6T

Postautor: franklin » pt paź 04, 2013 12:05 pm

Dziękuję za odpowiedź.A czy można to reklamować w ramach gwarancj??
pozdrawiam
franklin
 
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 03, 2013 3:09 pm

Re: Przesterowanie Whites Prizm 6T

Postautor: ProScan » pt paź 04, 2013 12:07 pm

A dlaczego nie?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przesterowanie Whites Prizm 6T

Postautor: franklin » pt paź 04, 2013 12:11 pm

Nie byłem pewien.Więc zacznę od naprawy gwarancyjnej ale muszę sie spieszyć bo chyba zostały mi 2 miesiące.Tak dokładnie to zaczęło się to gdy zamoczyłem cewkę w morzu.Po tym zaczęły się te wariacje.Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.Sebastian.
franklin
 
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 03, 2013 3:09 pm

Re: Przesterowanie Whites Prizm 6T

Postautor: franklin » ndz paź 13, 2013 8:22 pm

Witam serdecznie.
Chyba znalazłem przyczynę dziwnego zachowania mojej wykrywki opisywanego wyżej.Otóż zakładałem na zasobnik z bateriami reklamówkę,żeby nie zawilgotniały i nie zapiaszczyły się.Tak się złożyło,że pożyczyłem wykrywkę znajomemu i ten zdjął folię i powiedział, że to właśnie ona jest przyczyną gdyż zaparowuje i wykrywka wariuje.I rzeczywiście jak narazie nie ma przesterowania i buczenia.Dodatkowo poddałem cewkę moczeniu,żeby sprawdzić czy to nie zbieg okoliczności i jak narazie spoko.
Może komuś się przyda opis tego przypadku,komuś kto owija elektronikę folią.
Dziękuję za zainteresowanie i za podpowiedzi co do ewentualnej usterki.Pozdrawiam Sebastian.
franklin
 
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 03, 2013 3:09 pm

Re: Przesterowanie Whites Prizm 6T

Postautor: ProScan » ndz paź 13, 2013 8:53 pm

No cóż - dzięki za te obserwacje, ale ja zostanę przy swoim. To wada sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości