Eagle wariuje

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Whites Eagle wariuje

Postautor: derick » wt paź 27, 2009 2:04 pm

Pozdrawiam
Czas od czasu zaczyna wariowac.Nie pomoze restart ani zamiana baterii.
Interesantne bylo,ze po zalozeniu plytky originalnego LCD pare godzin wsystko bylo OK.Pamietam ze nie originalne LCD czasami w pricisku tez bylo problematiczne.(jakis skrot miedzi plytami i spodkem blachi LCD)Po kompletnej zamiane LCD na stary model(zamiana EL folii)porazka,tez wariuje.Odpojilem cewke,tez wariuje.Wykrywka dziala,signal jest normalny+wariacie.Sprobowalem programy fabryczne wsystko jest OK,bez wariowania.Troche pochodzilem v menu i bylo OK.Uzywalem programu Monetka AC 72 a preamp na 7 .Na preamp 3 juz nie wariowal.W polu na preamp 7 jest ok.Po dwuch godzinach troche wariuje i potem OK.
Co to moze byc?Mam obawy ze situacia bedzie gorsza
PS:przy zamiane LCD zdalo mi sie ze jest troche smrud jak by cos spalilo sie.Ale nic spalenego nie znalazlem.
Dzieky Tom i sorry za gramatike.
derick
 
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: Whites Eagle wariuje

Postautor: ProScan » wt paź 27, 2009 7:47 pm

Ahoj,

Myślę że kabel od cewki ma uszkodzony ekran.

Albo cewka jest wadliwa.

Odpojilem cewke,tez wariuje


Testowanie bez cewki nie ma sensu.

Uzywalem programu Monetka AC 72 a preamp na 7


Program monetka :lol: :evil:

Interesantne bylo,ze po zalozeniu plytky originalnego LCD pare godzin wsystko bylo OK


Zbieg okoliczności (jak to jest po Waszemu? Koincydencja? Przypadek?)

Skusej na drugiej civce.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Eagle wariuje

Postautor: derick » śr paź 28, 2009 9:11 am

Dzieky Piotr
Myslalem sobie ze bez cewky powinno byc czycho.(bez dzwieku)
LCD zamienialem v polu.Probowalem dwuchkrotnie i na nowy zavse wariowalo.Mam stara cewke Bluemax 8 cali.Ale przy silnym smiganiu troche pisczy,bo jest slabo fixowana v obudowie.Jaky klej uzyc do fixacii?
derick
 
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: Whites Eagle wariuje

Postautor: ProScan » śr paź 28, 2009 9:25 am

Myslalem sobie ze bez cewky powinno byc czycho.(bez dzwieku)


To różnie bywa. Ale testowanie detektora bez sondy, to tak jak testowanie samochodu bez silnika.

Probowalem dwuchkrotnie i na nowy zavse wariowalo


Ja nie widzę związku. Czasami backlight jest problemem.

przy silnym smiganiu troche pisczy,bo jest slabo fixowana v obudowie. Jaky klej uzyc do fixacii?


W środku jest wkładka ze styropianu - należy cewkę otworzyć i użyć kleju do styropianu. Albo wysłać do proscanu do reparacji :)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Eagle wariuje

Postautor: derick » sob lis 14, 2009 8:59 am

Pozdrawiam Piotr
Situacia jest bardzo dobra jak HIGH transmit power jest wylaczony.Tj w ustawieni LOW i z wysokym preampem wariuje cicho.Smiganie czy laboracia mechaniczna z kablem i cewka nie ma wplywu na to wariowanie.Czy tak zachowuje sie uskodzona cewka?
derick
 
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: Whites Eagle wariuje

Postautor: ProScan » sob lis 14, 2009 9:53 am

Situacia jest bardzo dobra jak HIGH transmit power jest wylaczony.Tj w ustawieni LOW i z wysokym preampem wariuje cicho.


To może oznaczać, że cewka jest rozstrojona (ma za duże napięcie niezrównoważenia).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Eagle wariuje

Postautor: derick » ndz lis 22, 2009 10:35 pm

Dzieky Piotr
mialesz racje.Probowalem pricisk na kabel przy wjeszciu do cewky i wariowania nie bylo.Mam pomysl wyszylky cebie do naprawy.Jak jest mozliwe,podaj prosze jakies informacie o kosztach naprawy.Posprawdzam koszty poczty.
derick
 
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: Whites Eagle wariuje

Postautor: ProScan » ndz lis 22, 2009 10:39 pm

Informacja poszła na email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Eagle spectrum wzbudzanie

Postautor: dino73 » czw wrz 06, 2012 12:46 am

Witam Proscanie mam mały problem ze znanym ci już moim orzełkiem.
A więc objaw jest taki że np po wybraniu programu fabrycznego np biżuteria\ plaża i ustawieniu AC na 65 a PG 6 detektor jest niestabilny i się wzbudza,ale co ciekawe wzbudzanie polega na tym że gdy cewka przejdzie nad celem detektor jeszcze się wzbudza z 5 sekund tak jakby efekt echa.
Identycznie jest w powietrzu z uniesioną cewką,np machnę monetą jest sygnał ale jeszcze po nim detektor z 5 sekund wydaje sygnały przeważnie pokazując na stal i po tym czasie następuje spokój.No i jak wiadomo jeśli w ziemi jest dużo celów to jest wtedy dyskoteka a szukanie jest wręcz niemożliwe.Problem ten eliminuje zmiana częstotliwości z fabrycznej4 na 5 wtedy nawet AC mogę ustawić na 74 a PG nawet 12 i detektor jest stabilny i po przejściu cewki na dobrym celem jest sygnał ładny i wzbudzenie nie występuje.
Czy to jest awaria detektora?wiem że kabel od cewki jest do wymiany,właśnie chce w poniedziałek ją do ciebie wysłać,czy razem z nią wysłać detektor?
Właśnie przejrzałem kilka tematów na necie o wzbudzaniu XLT podobne problemy do mojego i dużo osób po zmianie częstotliwości z 4 na 5 uzyskało stabilizacje wykrywacza a także nastawy można dać dużo wyżej niż na zalecanej częstotliwości przez producenta.
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Eagle spectrum wzbudzanie

Postautor: ProScan » czw wrz 06, 2012 8:23 am

Jak kabel jest stary, to nie ma nawet co dyskutować.

Zmiana częstotliwości odstraja cewkę od rezonansu, więc nic dziwnego, że można uzyskać wyższe nastawy czułości.

PG 6 to jest wysoka nastawa.

"Zapamiętywanie" czy echo, może być związane z kiepskim zasilaniem przy pracy na głośniku.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Eagle spectrum wzbudzanie

Postautor: dino73 » czw wrz 06, 2012 8:52 am

A więc tak na głośniku nie chodzę tylko słuchawek używam.
Temat zasilania muszę sprawdzić,używam pakietu akumulatorów w oryginalnym zasobniku,pewnie ktoś już je tam wymienił bo dwadzieścia lat raczej nie mają :shock: ładuje je oryginalną whitesową ładowarką.
Kupie jakieś dobre alkaliczne baterie r14 i przeprowadzę testy.
Czy wysyłając samą cewkę na wymianę kabla muszę wypełniać jakiś druk zgłoszenia jak to jest w przypadku wysyłki kompletnego detektora :?:
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: Eagle spectrum wzbudzanie

Postautor: ProScan » czw wrz 06, 2012 8:59 am

Nie ma takiej konieczności, ale jakiś liścik by się przydał.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

whites eagle spectrum wzbudzanie

Postautor: czarny07 » sob paź 12, 2013 2:12 pm

Witam jak prawidlowo korygowac ustawienia ac sens,dc sens preamp gain jesli wykrywacz wydaje falszywe sygnaly popiskuje co jest nie do wytrzymania.Wykrywka sprawna,kabel gruby problem dotyczy niektorych gleb.Dopiero ogarniam sprzet prosze o pomoc jak zmieniac ustawy tzn ac sens wzgledem preamp gain etc prosze wytlumaczyc jak krowie na granicy.Dziekuje
czarny07
 
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 09, 2013 3:51 am

Re: whites eagle spectrum wzbudzanie

Postautor: dino73 » sob paź 12, 2013 2:44 pm

Ja w swoim orzełku ustawiałem zawsze AC na 70 a następnie Preampa podkręcałem aż wykrywacz stawał się nie stabilny,następnie obniżałem preamp o jeden stopień do uzyskania stabilności.Przeważnie udawało mi się chodzić na AC 70 preamp 8-10.Musisz poeksperymentować są rozbieżności miedzy tymi modelami,jednego podkręcisz na maxa i będzie stabilny ,inny już przy dużo mniejszych nastawach zaczyna popiskiwać.Pobaw się też nastawą częstotliwości zmiana ze standardowej np o jeden w dół lub górę sprawia że wykrywacz robi się stabilny na wysokich nastawach ale spada jego czułość.
Naucz się też ręcznego strojenia do gruntu automat nie zawsze się sprawdza,w wielu przypadkach po ręcznym strojeniu nie ma fałszywych sygnałów.
dino73
 
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: whites eagle spectrum wzbudzanie

Postautor: czarny07 » sob paź 12, 2013 3:47 pm

Reczne strojenie gdzie sie znajduje-ground balance ? Dziekuje Ci za pomoc
czarny07
 
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 09, 2013 3:51 am

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości