Problem z 6000 Di PRO SL

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: Zapytanie_email » pn paź 24, 2005 11:32 pm

Witam,

w trybie geb norm wykrywacz wzbudza się poprzez stopniowe nasilenie się dzwięku,tj. stopniowo wzrasta siła dźwięku do momentu maxymalnego wycia.

Wydawało by się, że po prostu zbliżyłem się do metalu, ale po odjechaniu sondą dźwięk nie zmienia się (a w testach na powietrzu wyraźnie po odjechaniu znad metalu dzwięk wraca do progowego i można określić nawet w ten sposób miejce zalegania i czy przedmiot jest długi itd.)

Po naciśnięciu spustu (kiedy automatycznie przechodzi się w geb disc) wykrywacz nie wskazuje żadnej reakcji jakby nie było metalu, tak więc uważam, że te wzbudzenia w geb norm są fałszywe.

Po przejściu z powrotem do geb norm sytuacja ze wzbudzaniem powtarza się!

Czym to jest spowodowane? Czy w wykrywaczu może być uszkodzony tylko jeden tryb, bo geb disc działa dobrze!? W testach na powietrzu też wydaje się być wszystko w pożądku, no może poza zasięgami (duży karabin widzi w geb norm dopiero z ok.90cm). Może to jest normalne,że i łajtki czasami fiksują?

P.S. wykrywacz nie jest nowy.
pozdrawiam i proszę o ''diagnozę tego zjawiska''
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: ProScan » pn paź 24, 2005 11:43 pm

Witam,

O ile dobrze zrozumiałem, to źle działa GEB NORM, a GEB DISC nic nie sygnalizuje tylko w miejscach gdzie wykrywacz w GEB NORM zaczyna sam z siebie wyć (?)

Oczywiście jest możliwe, że tylko GEB NORM (tu cytat) sfiksował.

Nie znam jednak wielu szczegółów by postawić jakąkolwiek diagnozę.

Np.:

    Czy sygnał "ucieka", nawet jeśli sonda jest z dala od ziemi?

    Czy naciśnięcie i zwolnienie spustu nie przywraca sygnału do normalnego poziomu?

    Jaki jest poziom Signal Balance ?

    Jak stary jest ten wykrywacz ? czy był wymieniany kabel ?

    Czy na innych bateriach zachowuje się podobnie A na innej sondzie ?

    Czy nie zamókł ostatnio ?

    Kiedy pojawiły się te objawy?

    Jak się zachowuje w trybie TRDISC oraz GEB SAT.

Znając odpowiedzi na te pytania mogę ewentualnie powiedzieć coś więcej.

:pa

proscan

PS
Może lepiej przysłać wykrywacz do sprawdzenia ?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: duff » śr paź 26, 2005 12:38 pm

Geb Disc moim zdaniem działa bez zarzutu, nie wyje w tych miejscach gdzie wzbudza się na Geb Norm, bo albo ma dużo mniejszy zasięg, albo (co raczej jest pewne) jest to fałszywy sygnał.
A teraz po kolei odpowiadam na pytania po kolei:
1. sygnał jest cały czas na tym stałym poziomie nawet jak przesówam obok lub podnoszę wyżej od ziemi
2. Naciśniecie spustu powoduje powrót do normalnego syg. progowego, ale po dosłownie chwili znowu zaczyna się ta sama ''jazda''
3. Signal Balans na P
4. Wykrywacz jest używany, kupiony w USA, nie wiem ile ma lat, widać ślady użytkowania,zwłaszcza na podłokietniku, nie wiem czy był wymieniany kabel
5. Nie sprawdzałem , nie mam 2 sondy
6. Nie zamókł
7. Objawy pojawiły się już przy pierwszym wypadzie w teren, choć przy próbach w ''powietrzu'' jest wszystko OK
8. Jeszcze nie chodziłem na tych trybach, mam go od niedawna

pzdr
duff
 
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 26, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: znad Bzury

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: ProScan » śr paź 26, 2005 5:42 pm

Witam,

Chyba domyślam się na czym może polegać problem, ale niestety chyba nie obejdzie się bez wysłania wykrywacza do mnie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: duff » śr paź 26, 2005 10:45 pm

Witam,
skoro jest coś nie tak tylko z trybem Geb Norm, to wyśle do pana wykrywke dopiero zimą, bo szkoda mi narazie sezonu i pochodzę na Geb disc :D , a i może w końcu popróbuje 2 pozostałe tryby.

P.S. Jeśli pan sie domyśla co jest nie tak to jaki będzie orientacyjny koszt naprawy?

pzdr
duff
 
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 26, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: znad Bzury

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: ProScan » czw paź 27, 2005 8:00 am

Witam,

Z tą zimą rozumiem.

A czy w trybie TR DISC sygnał nie "odpływa" ???

Jeśli jest to coś, czego się domyślam, to koszt ok. 30zł. Ale jeśli w TR DISC nie "odpływa", to jest to coś innego i wówczas koszt nieznany (być może w zakresie 100-150zł).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: duff » czw paź 27, 2005 9:16 pm

W weekand przetestuje te 2 pozostałe tryby. Napisze jakie będą spostrzezenia. Te 30zł to jakoś przełkne, ale 150zł dołożyć do wykrywki dopiero co kupionej, to mnie wkurza! I teraz nasówa się pytanie, jak sprawdzać piszczałe używaną żeby sie nie kupić z jakimś defektem? Niby w teście na powietrzu wszystko gra, a w terenie klapa :(
Na marginesie dodam,że cewka od wewnętrznej strony na mój gust była rozklejona (chyba,że tak musi być?), zasilikonowałem to. Wydaje mi sie,że dobrze zrobiłem.

pzdr
duff
 
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 26, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: znad Bzury

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: ProScan » pt paź 28, 2005 8:37 am

Witam,

I teraz nasówa się pytanie, jak sprawdzać piszczałe używaną żeby sie nie kupić z jakimś defektem? Niby w teście na powietrzu wszystko gra, a w terenie klapa


Rady ogólnej raczej dać nie można - po prostu ktoś kto zna dany sprzęt musiałby go obejrzeć przed zakupem. Można skorzystać np. z mojej pomocy. Najlepiej na koszt sprzedającego.

cewka od wewnętrznej strony na mój gust była rozklejona (chyba,że tak musi być?), zasilikonowałem to. Wydaje mi sie,że dobrze zrobiłem.


Jeśli to jest sonda BM 950 to przypuszczam, że ma swoją osłonkę, bo tego typu sondy praktycznie się nie rozklejają.

Jeśli to osłonka, to nie należało jej zaklejać. Po prostu należy od czasu do czasu ją zdejmować i wysypywać zgromadzony ewentualnie piach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: duff » pt paź 28, 2005 7:53 pm

To znaczy,że obudowa sondy BM 950 jest rozbieralna? Myślałem ,że to całość :D
pzdr
duff
 
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 26, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: znad Bzury

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: ProScan » sob paź 29, 2005 7:28 pm

Nie - nie jest rozbieralna.

Być może na sondzie ktoś wcześniej założył osłonkę, którą kupuje się oddzielnie.

Tak to wygląda:

Obrazek

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: duff » sob paź 29, 2005 10:25 pm

Postaram się załączyć fotke tej mojej sondy, ale wydaje mi się że skleiłem właśnie osłonkę. Tu na zdjęciu (wydaje mi się) jest jej dolna część, a ja skleiłem od góry :D
pzdr
duff
 
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 26, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: znad Bzury

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: ProScan » ndz paź 30, 2005 3:29 pm

no własnie ...

:lol:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: duff » pt lis 11, 2005 9:24 pm

witam,
dziś chodziłem w zupełnie innym terenie (na torfowej łące nad Bzurą) i...
bardzo poprawiło się! Na Geb Norm się już tak nie wzbudzał bez powodu i wypadał o klase lepiej niż HS-3! Nie wiem czy była to zasługa innego terenu czy nowych baterii :) Ta piszczała chyba naprawde wymaga mocnego zasilania i jest naprawde bardzo energochłonna. Po ok. 3h chodzenia wyczerpał baterie w ok. 2/3 :!:
pzdr
duff
 
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 26, 2005 12:18 pm
Lokalizacja: znad Bzury

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: Mrand » sob lis 12, 2005 12:47 pm

W tym detektorze, jeśli baterie to wyłącznie alkaliczne, żadne inne. Ewentualnie mocne akumulatory o pojemności powyżej 2Ah. Znam też rozwiązanie z zastosowaniem akumulatora 6V typu Pb tzw. żelaka. Trochę cięzkawe ale OK. Średni pobór prądu wynosi ok. 180mA a przy sygnale z głośnika ponad 300mA, dlatego stosowanie słuchawek przynosi wyraźne korzyści. Baterie wymieniaj gdy wskazówka wyjdzie z pola "BAT. GOOD". Na koniec moja prywatna prośba: Nie porównuj tego wykrywacza do ... bo mnie osobiście to rani :) Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: Problem z 6000 Di PRO SL

Postautor: wicja1 » śr lis 16, 2005 7:17 pm

Witam,
Ja mam w swoim 5900 waśnie takiego żelaka i jest super.Oczywiście plus suchawki.Drugi żelak na zapas plus pojemnik z bateriami i nic nie jest straszne.A wykrywacz rewelacja.Wiem już co tak podoba się Mrandowi przez te lata. :)
Pozdrawiam,
wicja1.[/list]
wicja1
 
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości