Garret Ace - uszkodzony kabel

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: bero » sob maja 28, 2016 9:13 am

dziekuje bardzo za pomoc
bero
 
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 27, 2016 6:45 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » śr paź 12, 2016 6:51 pm

W temacie uszkodzonych kabli, to częstym niezauważanym problemem, jest wyrwanie kabla, bez wyraźnych oznak zewnętrznych.
Konsekwencje? Np. nieszczelność i osłabienie...

Aby to stwierdzić, wystarczy ścisnąć palcami przepust przy samej sondzie i nieco wyżej - przy wejściu do przepustu. Jeśli kabel jest wyrwany, to da się wyraźnie wyczuć, że gumowy przepust poddaje się i łatwo go ścisnąć przy sondzie.

Na zdjęciu wyniki ściskania (niezbyt mocnego) przy pomocy suwmiarki. Różnica wynosi 4-5mm !!

calip_up_02.jpg


calip_001.jpg


:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » pn lut 13, 2017 12:20 am

A tutaj fotka, jak mniej więcej wygląda ślad po naprawie/wymianie kabla (kolor żywicy może się różnić).

Obrazek
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Podłaczenie cewek ace 250.

Postautor: Unipuls » pt sty 25, 2019 5:32 pm

Potrzebuje jakaś sprawną cewkę bo kombinuje z wykrywaczem IDX. Mam dwie cewki od kanarka. Standardowy koncentryk 17x23 i DD nel tornado 12x13. Potrzebuję opis wtyczki od tych cewek żeby ustalić gdzie jest cewka nadawcza a gdzie odbiorcza. Będę zobowiązany.
Unipuls
 
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Re: Podłaczenie cewek ace 250.

Postautor: ProScan » pt sty 25, 2019 9:58 pm

Tutaj jest opis co się gdzie podłącza:

viewtopic.php?f=1&t=3550&start=15

Stwierdzam ponownie że nie używa Pan wyszukiwarki i tworzy tematy, które już istnieją.

Oczywiście mogę powiedzieć gdzie jest nadajnik, a gdzie odbiornik, ale jeśli nie potrafi Pan sam tego sprawdzić, to proponuję odpuścić sobie eksperymenty z jakimikolwiek przeróbkami.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Podłaczenie cewek ace 250.

Postautor: Unipuls » sob sty 26, 2019 4:16 pm

Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za ponowne poruszanie problemów, który już był omawiany. W temacie z linku dowiedziałem się które przewody są od cewki nadawczej, a które od odbiorczej, bo przecież oto pytałem. :D Skorzystam jeszcze z rady, której chciał mi Pan udzielić i sprawdzę indukcyjność na poszczególnych pinach :D
Nie zrobiłem tego wcześniej ponieważ nie widziałem nigdy wnętrza cewek Garretta i zakładałem, że mogą tam być jakieś dodatkowe elementy, które nie pozwolą dopasować tych cewek do IDX-a.
Pozdrawiam i dziękuję :D
Unipuls
 
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Re: Podłaczenie cewek ace 250.

Postautor: ProScan » sob sty 26, 2019 5:34 pm

Najpierw używamy wyszukiwarki, potem dopytujemy:

viewtopic.php?f=1&t=3713&p=22729
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Podłaczenie cewek ace 250.

Postautor: Unipuls » ndz sty 27, 2019 1:35 am

Oooo, To już coś więcej w temacie. Pytałem GRZECZNIE, czy mógłbym uzyskać informację jak są połączone piny do zwojów we wspomnianych cewkach i uzyskałem link do tematu, gdzie były opisane tylko kolory przewodów. Nie wiem jak odnosiło się to do mojego problemu ale zapewne Pan czuje się spełniony, odpowiadając na moje pytanie linkiem do tematu, w którym nie było rozwiązania mojego problemu. Teraz widzę że jednak niedokładnie szukałem bo faktycznie na tym forum był poruszany podobny problem i pytający uzyskał zadowalającą odpowiedź na pytanie, niemal identyczne do mojego...
Pytał czy wrzucony schemat połączenia zwojów jest poprawny i uzyskał odpowiedź...

''Z grubsza może i tak. Ale tylko z grubsza.''

No...to jest konkret...''może tak a może nie''....

Mimo to jestem Panu bardzo wdzięczny, bo uświadomił mi Pan że za darmo nic nie ma i podbudował Pan moją chęć działania w zakresie szukania rozwiązania problemu we wszystkich innych miejscach, tylko nie na Pana forum. Oczywiście rozumiem że Pana wiedza i fakt że jesteśmy na PANA forum, upoważnia Pana do traktowania wszystkich innych jak półgłówków...
No cóż, nie każdy kogo interesują wykrywacze metali ma specjalistyczną wiedzę w tym zakresie. Ja na przykład jestem technikiem obróbki skrawaniem, czyli potocznie - tokarzem. Tak mi się w życiu ułożyło że poszedłem w tę stronę a nie inną...No i przez ten błąd, muszę teraz poddawać się impertynencji tych, którzy wiedzą więcej w temacie, który mnie interesuje.
Naiwnie myślałem że forum jest po to żeby pogłębiać wiedzę, zadawać pytania, wymieniać doświadczenia...
Po co Pan to forum założył ? Żeby cisnąć po tych, którzy wiedzą mniej ? Przecież, żeby sprzedawać przetłumaczone instrukcje i naprawiać uszkodzone wykrywacze wystarczy kontakt mailowy. Wystarczyło napisać, że taka informacja kosztuje i podać numer konta , wraz z ceną.
Pomimo tego, dziękuję że mogłem być na tym forum przez jakiś czas. Ewentualnego bana przyjmę z pokorą.
Pozdrawiam.
Unipuls
 
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » ndz sty 27, 2019 10:35 am

Połączyłem wszystkie wątki dotyczące podłączeń sond ACE.

UNIPULSa oczywiście banuję. Wszystkim zawracaczom głowy, którym nie chce się przeszukać forum, nie potrafią zadać konkretnego pytania (tylko kluczą), nie podziękują za pomoc tylko marudzą (wiadomo - oni jedno zdanie - a ja muszę napisać 10, przeszukać za nich internet, zrobić za nich pomiary etc) i pouczają jak mam prowadzić forum i swoja działalność - dziękuję.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości