Garret Ace - uszkodzony kabel

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: ProScan » czw gru 11, 2014 1:24 pm

Może Pan być pierwszy, który rozrysuje ten układ się nim podzieli.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: sielanka » czw gru 11, 2014 1:56 pm

Hmm :) kto wie ;) ale dobra zaczynamy udało mi się coś uzyskać tzn podłączenie cewki nadawczej i odbiorczej i jest sygnał tzn reaguje na przedmioty lecz dalej nie wiem co i jak na tej płytce. Z każdej cewki wychodzą po 4 druciki i masa miernikiem znalazłem cewkę nadawcza i odbiorczą ale zostająmi po 2 kabelki :smt014
sielanka
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: sielanka » pt gru 19, 2014 6:53 pm

:D. Witam ceweczka podłączona i wszysciutko działa pozdrawiam :) postaram się to rozrysowac i oznaczyc i wrzuce zdjecia
sielanka
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: Thomas7 » śr maja 20, 2015 7:51 pm

'Witam po dłuższej przerwie.
Problem z Garret Euro Ace jest następujący: wzbudza się, gdy poruszam kablem w okolicach wtyku do elektroniki, gdy potrząsam wyrywką w powietrzu też się wzbudza, czasami po dokręceniu wtyku jest głuchy, nic się nie odzywa. Czasami kilka razy muszę odpinać i dokręcać wtyk aby zaczął "widzieć" lub się ustabilizować. Gdy poruszam kablem przy sondzie jest spokój, tak samo z samą sondą - jest spokój gdy nią pukam. Czy po takich objawach można stwierdzić gdzie jest problem ? Kabel i wtyk czy elektronika ? Czy nowa cewka pomoże ? Mam ochotę kupić Nel Hunter do Garret Euro Ace czy poczekać na diagnozę?
Pozdrawiam.
Thomas7
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 25, 2014 6:03 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » śr maja 20, 2015 8:02 pm

Diagnozy ostatecznej na odległość nie wydam. Wszystko wskazuje na uszkodzenie sondy, a co konkretnie - trudno wywróżyć.

:pa

proscan

PS
Kupowanie sondy NEL o wartości połowy wykrywacza jest co najmniej dziwne.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: Zapytanie_email » wt mar 15, 2016 8:54 pm

Witam,

w moim wykrywaczu Garrett Ace 350 pękła izolacja kabla tuż przy cewce. Jeden z Kabelków jest naruszony.Tymczasowo zabezpieczyłem uszkodzone miejsce taśmą izolacyjną samo wulkanizującą. Ile kosztowałaby naprawa tego defektu i czy jest to możliwe. W załączeniu wysyłam zdjęcia.

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » wt mar 15, 2016 9:06 pm

Jeśli coś jest uszkodzone, to należy uszkodzony odcinek odciąć i "zarobić" na nowo. Wymaga to frezowania sondy od spodu. Robię takie rzeczy. Po naprawie zostaje ślad od spodu, ale sonda jest pełnosprawna i szczelna.

Czasami sonda jest także źle nastrojona. Czasami się udaje strojenie poprawić, a czasami nie...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: jaca101 » czw kwie 07, 2016 8:49 pm

Witam, mój nowo nabyty wykrywacz euro ace 350 zachowuje się dość dziwonie, mianowicie reaguję na stuknięcie z lewej strony cewki. Jak ustawie czułość na 4 to problem znika. Czy to normalne?
Cewka była zalana żywicą przez poprzedniego właściciela bo miała odprysk w jednym miejscu i widać mikro pęknięcie w cewce w całkiem innym miejscu. Kabel jest cały. Wykrywacz poza tym działa dobrze, ale irytujące jest reagowanie na stukanie o patyki.
jaca101
 
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 07, 2016 8:29 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » czw kwie 07, 2016 9:09 pm

Raczej nie jest to normalne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Naprawa kabla i wtyczki Garrett Euro Ace

Postautor: bero » pt maja 27, 2016 7:21 pm

Witam,mam problem z kablem łączącym cewkę z wykrywaczem, mianowicie pies pogryzł mi kabel (achh... te szczeniaki) ostał się tylko kawałek około 20 cm starego przewodu, chciałbym dowiedzieć się jaki kabel użyć do polutowania ze starym ( znalazłem 3 żyłowy każdy z dodatkowym ekranem ) i jak polutować odpowiednio styki z kolorami przewodów mam : biały + ekran, biało- czerwony + ekran, i zielony. Wtyczka 5cio pinowa. Z góry dziękuję za pomoc.
bero
 
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 27, 2016 6:45 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » pt maja 27, 2016 9:13 pm

Kabel taki jak w oryginale - dwa przewody - każdy w ekranie. Ten zielony można pominąć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: bero » sob maja 28, 2016 7:34 am

a w jakiej kolejności łączyć na stykach we wtyczce? i czy długość kabla jaki dołożę ma znaczenie ?
bero
 
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 27, 2016 6:45 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » sob maja 28, 2016 8:57 am

Tak jak w oryginale - pies połknął wtyczkę czy co??

Długość do 2m nie powinna robić większej różnicy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: bero » sob maja 28, 2016 8:58 am

Dokładnie, nie mam wzoru, dlatego pytam
bero
 
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 27, 2016 6:45 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » sob maja 28, 2016 9:08 am

1 - ekran białego
2 - ekran biało-czerwonego
3 - biało-czerwony
4 - biały
5 - zielony
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości