Garret Ace - uszkodzony kabel

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Garret Ace - uszkodzony kabel

Postautor: Thomas7 » ndz sty 26, 2014 2:52 pm

DSC_0004.JPG
Witam.
Potrzebuję pomocy w sprawie kabla od Garret Euro Ace. Kabel jest pęknięty zaraz przy wejściu do cewki (PROformance 8,5x11 "DD). Nie wiem czy ma to wpływ na pracę wykrywacza. Robiąc test w domu i mając ustawioną czułość na 2 - 3 kreski ( max jest 6) energicznie, szybko potrząsając sondą to wykrywacz reaguje i daje sygnały. Gdy tylko spokojnie ruszam cewką jest cisza. Przy większej czułości (4, 5 i 6 kresek) wykrywacz nadaje ale to chyba efekt, że robię próby w domu.

Otrzymałem odpowiedź, że należy skrócić kabel lub wymienić go na inny, używany. Czy w grę wchodzi również opcja osuszenia sondy w środku (jeśli to możliwe)? Oraz czy przy wymianie kabla należy dostroić maszynę? Co o tym sądzicie. Proszę o podpowiedzi. Dziękuję za wskazówki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Thomas7
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 25, 2014 6:03 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: Thomas7 » ndz sty 26, 2014 10:55 pm

Przepraszam, oczywiście Garret ma 8 skal czułości. Gdy potrząsam energicznie sondą to wykrywacz nadaje tak od 5 skali. od 1 - 4 jest spokój. Gdy pukam w cewką od spodu to wydaje się ok czyli nie wzbudza się (czasami się odezwie). Jak się wam wydaje, czy jest ok z sondą czy nie ? Pozdrawiam.
Thomas7
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 25, 2014 6:03 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » pn sty 27, 2014 9:38 am

Kolega wie najlepiej jak było przed pęknięciem.

Tego typu uszkodzenie w kablu Garrett ACE nie wypływa na pracę sondy (bo przewody i ekran pozostały nienaruszone - najprawdopodobniej), chyba że poprzez pękniętą oponę do środka dostanie się woda.

Sondy są strojone, ale nie trzeba tego robić po wymianie kabla. Opcja skrócenia o uszkodzony odcinek też jest warta rozważenia, bo tak jak wspominałem pęka sama opona, a środek jest zwykle w dobrym stanie.

Doraźnie można też owinąć uszkodzenie taśmą samowulakanizującą.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: Thomas7 » pn lut 24, 2014 12:04 pm

Witam.
Zrobiłem testy Euro Ace na powietrzu. Machając nim nad ziemią był stabilny i nie odzywał się (raz czy dwa dał tylko jakiś pojedynczy sygnał). Ruszając kablem przy cewce i pukając w sondę też był cicho. Jednak jak poruszałem kablem przy wejściu do "puszki" wtedy nadawał. Pytanie: czy to jest normalne, że poruszając kablem przy elektronice wariuje? Czy Garrety tak mają?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Thomas7
 
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 25, 2014 6:03 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » pn lut 24, 2014 5:00 pm

Nie powinno się tak dziać (no, może przy maksymalnej czułości).

To może być wina wtyczki lub gniazdka - kabla raczej nie.

Można próbować unieruchomić kabel przy tyczce i/lub dogiąć styki. Jeśli to nie pomoże, to problem jest wewnątrz wykrywacza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: KrisssK » pn lut 24, 2014 6:00 pm

Oczywiście wtyczka musi też być na sztywno skręcona z gniazdem nakrętką...
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: Zapytanie_email » czw lis 20, 2014 10:31 am

Witam
Mam problem z wykrywaczem Garrett Euro Ace , sprzęt cały czas się wzbudza , bez względu czy jest przy ziemi czy w powietrzu czy jest cos w zasiegu przez cały czas dyskoteka.Wymieniałem baterie , kabel od cewki owinięty wokół sztycy nie pomaga nic choć dotychczas działał normalnie. Próbowałem też go dobrze wysuszyć, od tygodnia w ciepłym też nie pomaga, jedyny problem jaki widać to pęknieta izolacja przewodu przy cewce. Po odpięciu cewki cisza , wykrywacz przestaje wariować po zjechaniu z czułością o połowe a chwilami i to nie pomaga.
Prosze o pomoc
Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Garret Euro Ace - uszkodzony kabel

Postautor: ProScan » czw lis 20, 2014 10:33 am

Wygląda na to że wadliwa jest sonda. Być może po pęknięciu opony kabla do środka przedostała się wilgoć (?)

Proszę przeanalizować teksty powyżej - może coś się nasunie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: sielanka » czw gru 11, 2014 11:31 am

Witam ostatnio wpadła mi w ręce sonda od wykrywacza garrett ace 150. Postanowiłem ja złożyć lecz nie mogę dość do ładu z płytka znajdująca się wewnątrz oraz z połączeniem cewek do i kabli. Mam przygotowane wszystko ale nie wiem co i jak i tu moje pytanie czy posiada Pan jakiś schemat bada wie jak to podłączyć ? :?: pozdrawiam :)
sielanka
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: ProScan » czw gru 11, 2014 12:06 pm

Skoro jest dostęp do płytki i wewnętrznych przewodów (drutów), to znaczy że to jakiś złom jest.

Schematów, dokumentacji, porad jak naprawiać "bebechy" nie udzielam. Tym bardziej, że odpowiedź wymagałaby ode mnie sporego nakładu pracy.

Jedyne co mogę zrobić to sprzedać Panu jakąś niedziałającą sondę (bez kabla lub z kablem) i Pan sobie ją rozbierze i zobaczy jak to jest podłączone.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: sielanka » czw gru 11, 2014 12:15 pm

Hmm :) sonda była sprawna do momentu uszkodzenia kabla przy samej cewce tyle ze podczas rozbiórki zostały odlaczane kable cewek i w takim stanie trafiła do mnie. A szkoda materiału więc będę zmuszony sam dojść do ładu z tym ;) pozd :) ;)
sielanka
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: ProScan » czw gru 11, 2014 12:24 pm

podczas rozbiórki zostały odlaczane kable cewek


No właśnie. Jakiś patałach próbował brać się do obcych mu kompletnie tematów na zasadzie "co? ja nie dam rady kabelka naprawić?" i zdewastował do reszty. Typowe. Tym bardziej ręki do tego nie przyłożę.

Podejrzewam że skończy się zakupem nowej (lub używanej) sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: sielanka » czw gru 11, 2014 12:35 pm

Trafiłem w sieci na taki oto schemacik ;) i tu moje pytanko do Pana czy ten schemat jest prawidłowy ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
sielanka
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: ProScan » czw gru 11, 2014 12:45 pm

Z grubsza może i tak. Ale tylko z grubsza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: sonda garrett ACE - połączenia wewnętrzne

Postautor: sielanka » czw gru 11, 2014 12:56 pm

Swoją droga ciekawe ze nie ma nigdzie takiego schemaciku czyżby nikt nie naprawiał cewek garretta. ? :smt021
sielanka
 
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 11, 2014 9:37 am

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości