wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: wojtas500 » czw sty 30, 2014 11:44 am

Witam,
Pojawił się w moim discovery 3300 problem! Podczas machania sam się wzbudzał! nawet gdy machałem w powietrzu! (pokazywał 199 - zamykał licznik :-) ). Gdy go położyłem nieruchomo i przemiatałem różnymi przedmiotami przed cewką odczyty były prawidłowe. Poruszałem kablem w każdym miejscu i okazało się, że przy cewce wzbudza się! Postanowiłem wymienić kabel. Kupiłem Belden i nową wtyczkę! Wyciąłem otwór w dolnej części cewki i wszystko zaniosłem do miejscowego elektronika z myślą, że polutuje to lepiej niż sam bym to zrobił!
Po odebraniu cewki, pokleiłem ją i test! Działa, ale ruszając kablem przy wtyczce warjuje! Rozebrałem to i okazało się, że przy jedenym przewodzie puścił lut (zrobione było tragicznie) polutowałem więc sam na nowo! Test z różnymi przedmiotami - wskazuje ok!
Ale biorąc wykrywacz do ręki i machając w powietrzu na standardowych ustawieniach wzbudza się i pokazuje różne odczyty!
Wyciąłem więc na nowo otwór w cewce, żeby sprawdzić luty z drugiel strony, polutowałę na nowo, poizolowałem, nie posklejałem (w takim stanie jak widać na zdjęciu zrobiłem test) wskazuje przedmioty ok! ale machając wykrywką wzbudza się!

I teraz moje pytanie:
czy to może być wina żle polutawanych przewodów, czy coś z ekranem nie tak!?
Do którego miejsca ma dochodzić owijka aluminiowa poszczególnych par przewodów? - u mnie kończy sie w przelocie!

Czy da się jeszcze coś z tym zrobić, czy to może inna przyczyna i cewka nadaje się do śmieci!

POZDRAWIAM!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
wojtas500
 
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 30, 2014 9:56 am

Re: wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: ProScan » czw sty 30, 2014 11:56 am

wszystko zaniosłem do miejscowego elektronika z myślą, że polutuje to lepiej niż sam bym to zrobił!


przy jedenym przewodzie puścił lut (zrobione było tragicznie)


:palm

machając wykrywką wzbudza się!


A gdzie kolega macha? W pomieszczeniu, czy w plenerze?

Jak już kolega będzie machał tam gdzie trzeba - czyli z dala od metalu i instalacji elektrycznych, to proszę to zrobić bez wysięgnika, machając samą sondą.

Do którego miejsca ma dochodzić owijka aluminiowa poszczególnych par przewodów? - u mnie kończy sie w przelocie!


Owijka dochodzi donikąd. Połączenie elektryczne z ekranem zapewnia nieizolowany przewód biegnący w środku kabla.

:pa

proscan

PS
Co to za cewka??

Do F4?

Skąd pochodzi - ba na pewno nie była sprzedana z wykrywaczem...
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: wojtas500 » czw sty 30, 2014 12:30 pm

tak to cewka 11" od F4
już taki zestaw kupiłem!
a czym najlepiej zalać polutowane kabelki w sondzie (widoczne na foto)?
może być dwu skłądnikowy klej epoksydowy?
w oryginale było coś jak pianka montażowa do okien!
posklejam i wyprubuję na powietrzu!

P.S
nie macie jakichś używanych sond do tej wykrywki na sprzedaż?
interesuje mnie okrągła 10"
wojtas500
 
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 30, 2014 9:56 am

Re: wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: ProScan » czw sty 30, 2014 1:09 pm

Nie mam żadnych sond do tego modelu.

Wygląda na to, że decyzja o wymianie kabla była błędna - a w każdym razie przedwczesna. Kto doradził taki krok?

Z łataniem tej zdewastowanej sondy proszę sobie już teraz radzić wedle uznania.

Pianka jest ok - usztywnia, a przy tym jest lekka. Po Pana stronie jest teraz uszczelnienie tej rozpierduchy... Pianka szczelności nie zapewnia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: wojtas500 » czw sty 30, 2014 1:29 pm

ProScan pisze:Wygląda na to, że decyzja o wymianie kabla była błędna - a w każdym razie przedwczesna. Kto doradził taki krok?


a dlaczego błędna?
ruszając kablem przy sondzie wzbudzał się - wskazywało to na uszkodzony przewód!
czy może te sondy nie bardzo pasują do BH 3300??

pozdr,
wojtas500
 
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 30, 2014 9:56 am

Re: wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: ProScan » czw sty 30, 2014 2:59 pm

Kolega nic nie wspominał o ruszaniu kablem wcześniej - tylko o potrząsaniu sondą. Jak się robi test na potrząsanie sondą, to kabel ma być nieruchomy, bo inaczej nie jest to test na potrząsanie sondą.

Mniejsza o to.

Ja gwarancji nie dam, że sonda F4 pasuje do Discovery 3300. Powinna, ale Bounty Hunter/ Fishe zbyt dużo mieszają by mieć pewność.

Mi to wygląda na to, że ktoś się pozbył gorącego kartofla.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: wojtas500 » czw sty 30, 2014 3:14 pm

mi też to tak wygląda!
kupiłem jesienią i problem się zaczął po 2-3 wyjściach w plener!
posklejam to do kupy (żeby kable były nieruchome i sprawdzę w terenie!
w ostateczności nowa cewka, naszczęście 10" okrągła nie jest droga - nowa 250zł
mam nadzieję, że elektronika jest ok!
dzięki za podpowiedzi!
pozdrawiam
wojtas500
 
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 30, 2014 9:56 am

Re: wymiana kabla cewki Bounty Hunter Discovery 3300

Postautor: ProScan » czw sty 30, 2014 3:34 pm

nowa 250zł


Znam tą cenę. Natomiast niech się Pan lepiej upewni czy nie jest to wyrób wirtualny, którego de facto nie da się kupić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości