cewka sonda sovereign gt

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

cewka sonda sovereign gt

Postautor: pedrowuj » pn kwie 07, 2014 10:00 pm

witam i mam problem z cewką sovereign gt tornado 1000 a mianowicie jest brak dyskryminacji czyli wszystko co widzi to jako kolor maleńkie zardzewiałe druciki jak i większe elementy co prawda zasięg jego zwiększył się znacznie ale nie sposób kopać wszystkiego podpiąłem drugą i działa więc elektronika jest ok kabel skróciłem do minimum z myślą że tam był problem co do wtyczki nie rozbierałem jej ale wygląda na stabilną proszę o odpowiedz czy naprawa cewki lub diagnoza jej jest możliwa pozdrawiam Piotr :?:
pedrowuj
 
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 15, 2014 9:46 pm

Re: cewka sonda sovereign gt

Postautor: ProScan » pn kwie 07, 2014 10:09 pm

Naprawa jest możliwa, o ile to wina kabla.

Diagnostyka zawsze jest możliwa.

Ale nie u mnie, bo ProScan Minelabem się od kilku lat nie zajmuje. Proszę o kontakt z dystrybutorem, który zapewnił sobie monopol lub z równie mądrym producentem, który mu ten monopol przyznał.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka sonda sovereign gt

Postautor: pedrowuj » pn kwie 07, 2014 10:20 pm

przykro mi z powodu głupiej polityki minelaba ale ja tego nie zmienię więc dalej nic nie wiem co robić oni czyli minelab oferują nową cewkę a nowa to koszt 800 zł . rozumiem że jeśli jest problem w samej cewce a nie w kablu to niema co zawracać sobie głowy naprawą dziękuje za odpowiedz piotr
pedrowuj
 
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 15, 2014 9:46 pm

Re: cewka sonda sovereign gt

Postautor: KrisssK » wt kwie 08, 2014 8:41 am

Proszę rozejrzeć się za używkami. Ostatnio widywałem gdzieś w ogłoszeniach w okolicach 300zł.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: cewka sonda sovereign gt

Postautor: pedrowuj » wt kwie 08, 2014 4:30 pm

dzięki za podpowiedz ja zakupiłem ale niestety BBS 1000 która jest cięższa innych nie widziałem działa identycznie jak tornado 1000 tylko ta waga pozdrawiam
pedrowuj
 
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 15, 2014 9:46 pm

Re: cewka sonda sovereign gt

Postautor: Zapytanie_email » pn lis 23, 2015 11:25 am

Witam, mam problem z przerwanym kablem, przy cewce, na zgięciu.

Czy da się to zrobić samemu, jak nie to czy naprawicie tą cewkę?

ew. jakie są koszty i ile czasu trwa taka naprawa?

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: cewka sonda sovereign gt

Postautor: ProScan » pn lis 23, 2015 11:39 am

Opcje są następujące:

1. Wymiana kabla na nowy - inny, lepszy od oryginału (który nie będzie się kruszył na mrozie);

2. Skrócenie oryginalnego kabla o uszkodzony odcinek ( o ile kabel nie wygląda jak niżej).

Obie opcje wymagają frezowania sondy od spodu. Od góry nie da się tego zrobić!! Jeśli ktoś to zaproponuje, to pogonić!

Odnośnie jakości kabla Sovereign, to warto zobaczyć zdjęcie:

KabelSov_min.jpg


Z terminami bywa różnie. W przypadku takiej naprawy na szybkość nie należy liczyć... Nie zawsze mam też kable. Przez wiele lat serwisu Minelaba nie wykonywałem w ogóle i powoli odtwarzam możliwości serwisowe (w tym źródła zaopatrzenia).

:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości