Whites Coinmaster

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Whites Coinmaster

Postautor: ProScan » ndz cze 01, 2014 11:59 pm

Z pinpointerem tez jest cos nie tak bo gdy go wlacze to pika caly czas a na wyswietlaczy pokazuje przeskoki po metalach


Na pinpoincie jest identyfikacja? Na pewno?

natomiast kiedy odwróciłem strone wkrecenia przewodu


Znowu kompletnie nie rozumiem. Co zostało odwrócone? Wtyczka? Przecież tam jest wgłębienie uniemożliwiające wsadzenie na odwrót.

Mniejsza o to.

Zapewne sonda jest zepsuta. A czy elektronika jest sprawna, tego nie jestem w stanie orzec na odległość.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Coinmaster

Postautor: Zapytanie_email » czw cze 05, 2014 2:24 pm

mam problem z wykrywaczem
to mój filmik https://www.youtube.com/watch?v=Pw82cdVLirA
PROSZĘ OPISAĆ NA TYM FILMIKU A JAK BY CO DAJE NUMER TELEFONU [..]


PROSZĘ POMÓC
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Whites Coinmaster

Postautor: ProScan » czw cze 05, 2014 2:28 pm

Wygląda na uszkodzenie/wadę sondy - w kwestii nadmiernej ilości fałszywych sygnałów.

Co do Pinpointu, to nie wiem czy w ogóle jakakolwiek wada istnieje, bo nacisnął Pan klawisz mając sondę na ziemi (a diabli wiedzą co pod nią było).

Jeśli wykrywacz tak samo zachowuje się po naciśnięciu w powietrzu, to albo wymagana jest drobna korekta strojenia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Coinmaster

Postautor: Zapytanie_email » pt cze 06, 2014 10:29 am

ja z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Pw82cdVLirA

CZYTAŁEM ODPOWIEDZI I MA TAKIE PYTANIE CO NAJ LEPIEJ ZROBIĆ

PROSZĘ O POWIEDZ
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Whites Coinmaster

Postautor: ProScan » pt cze 06, 2014 10:33 am

Opcje są następujące:

1. Naprawa (koszt podałem).
2. Kupno nowej sondy.

Proponuje najpierw upewnić się, czy moja diagnoza na odległość jest prawidłowa. Najlepiej podłączyć inną sondę ze sprawnego wykrywacza PRIZM lub COINMASTER.

I proszę nie dzwonić, bo nic więcej nie powiem, a na dywagacje przez telefon nie mam czasu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Whites coin master

Postautor: root333 » czw cze 19, 2014 12:18 pm

witam
pojawił się problem z moim wykrywaczem,
mianowicie rozszczelniła mi się cewka, po jej osuszeniu, oczyszczeniu i ponownym sklejeniu ( na pewno szczelnie ),
wykrywacz nie działał tak jak wcześniej ( był jakby zbyt czuły, każde trącenie w twardszą trawę go wzbudzało ).
Postanowiłem dobrać się do elektroniki no i pojawiły się prawdziwe problemy - pokręciłem pokrętłami znajdującymi się na płytce ( oznaczone jako PHASE oraz THRESHOLD ) nie zapamiętując ich ustawień fabrycznych. O dziwo !!! Pomogło, co prawda lekko zmniejszyła się głebokość namierzania, lecz wykrywacz przestał wariować i wzbudzać się przy każdym ruchu. Efekty były powiedziałbym doskonałe ( monetki na głębokości powyżej 30 cm. Tak dobrze to on nigdy nie działał )
Zaraz po tym wypadzie padły baterie ( używałem obu sztuk VIPOW ), wymieniłem jedną na nową ( tą co nie jest odpowiedzialna za audio, przeważnie tak robię, że po sygnale, że bat. zużyte, słabszą wkładam na audio , a nową w miejsce V BATT.)
Tak więc jedna ViPOW została w audio, a w V BATT poszła nowa ENERGIZER, no i... wykrywacz całkowicie zwariował, nic nie pomaga żadne przestawianie PHASE i THRESHOLD, namierzanie zniknęło zupełnie ( tylko duże obiekty z bardzo małej odległości
- ok 5 cm ).
Wymiana baterii, czy to na nowe, czy na stare, zamienianie ich miejscami, nic nie daje, zresztą na pewno rozregulowałem go zupełnie, wzbudza się skacząc po całej skali czy macham przy ziemi, czy w powietrzu, namierzanie zniknęło zupełnie, tzn. brak sygnału dżwiękowego - na skali coś tam czasem mignie.
Czy na działanie wykrywacza tak duże znaczenie mają baterie że mogą go popsuć, dlaczego na prawie zużytych działał bardzo dobrze a po włożeniu nowych zwariował zupełnie ? Czy we własnym zakresie mogę go jakoś poprawnie nastroić ?
Proszę o pomoc gdyż bardzo zżyłem się z tą maszynką ( mam go 4 lata ), przyniósł mi wiele wrażeń.
root333
 
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 6:11 pm

Re: Whites Coinmaster

Postautor: ProScan » czw cze 19, 2014 11:09 pm

Za to co się wydarzyło w zerowym stopniu odpowiedzialne są baterie i grzebanie przy nich. Za to papranie przy pokrętłach - jak najbardziej.

Oczywiście w cuda, że działał wspaniale bo coś się przypadkiem ustawiło wiary nie daję.

Czy we własnym zakresie mogę go jakoś poprawnie nastroić ?


Tego nie wiem, co Pan jest w stanie jeszcze zrobić. Na pewno wadliwa jest sonda. O strojeniu nawet nie wspomnę. Kto to teraz będzie robił - nie wiem. Ja nie.

zżyłem się z tą maszynką ( mam go 4 lata ),


Nie sądziłem że Coinmaster jest na rynku od 4 lat.

:-k

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

White's Coinmaster

Postautor: Podlasiee » wt gru 23, 2014 10:21 am

Witam posiadam Coinmastera , lecz ostatnio zaczął mnie niepokoić. Problem jest taki że jak odepnę kabel cewki od elektroniki to zaczyna wariować.(Jak kupiłem nie było tego) . Ale jak podepnę cewkę i nie mam pełnej czułości to jest ok. Hmm to jest normalne że tak się dzieje? czy coś mu dolega?? Proszę o pomoc.
Podlasiee
 
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 23, 2014 9:41 am

Re: White's Coinmaster

Postautor: ProScan » wt gru 23, 2014 10:36 am

Równie dobrze mógłby Pan zapytać mechanika, czy jest coś dziwnego w tym, że jak z samochodu wyjmę wszystkie koła to nie chce jechać (tylko jakieś dziwne dźwięki wydaje).

Jeśli używa Pan wykrywacza bez sondy, to faktycznie takie dźwięki mogą przeszkadzać. Tylko do czego taki wykrywacz mógłby się przydać. gdyby miał podświetlany ekran, to mógłby być latarką, ale nie ma.. Więc po co?

Proszę o pomoc.


Jakiej pomocy Pan potrzebuje?

:pa

proscan

PS
Wątek zaraz połączę z innym, bo o Coinmasterze już było na forum.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Coinmaster

Postautor: Podlasiee » wt gru 23, 2014 10:38 am

Czy te piszczenie po odłączeniu cewki jest normalne?? Bo jak mówiłem wcześniej jak kupiłem to tego nie było. ;(
Podlasiee
 
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 23, 2014 9:41 am

Re: White's Coinmaster

Postautor: ProScan » wt gru 23, 2014 10:41 am

To może być normalne. Zależy jakiego rodzaju zakłócenia panują na zewnątrz

W każdym razie nie można wyciągać żadnych wniosków co do sprawności lub nie samej elektroniki.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Coinmaster

Postautor: Podlasiee » wt gru 23, 2014 11:17 am

Tutaj filmik po odłączeniu cewki od elektroniki. Wszędzie dzieje się to samo.
http://przeklej.org/file/ofcA7k/Film-0005.mp4
Podlasiee
 
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 23, 2014 9:41 am

Re: Whites Coinmaster

Postautor: ProScan » wt gru 23, 2014 11:35 am

Już napisałem, ale widać niezbyt dobitnie. TESTOWANIE WYKRYWACZA BEZ SONDY NIE MA WIĘKSZEGO SENSU.

Po co każe mi Pan oglądać ten nie niosący żadnej informacji filmik?? (wiem tylko tyle, ze działa wyświetlacz - nic więcej się nie dowiedziałem).

Czy wykrywacz źle działa z sondą - jeśli tak, to to proszę podać objawy.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Coinmaster

Postautor: Podlasiee » wt gru 23, 2014 11:49 am

Powiem Panu tak wykrywacz po podłączeniu cewki i nie na pełnej czułości nie wzbudza się. A jeżeli dam czułość na maxa ,zaczyna wariować miga wszystko po kolei na wyświetlaczu. Może gdzieś wilgotna elektronika? A i kolega mi powiedział ze to wina baterii. Wymieniłem i nic nie pomogło.
Podlasiee
 
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 23, 2014 9:41 am

Re: Whites Coinmaster

Postautor: ProScan » wt gru 23, 2014 12:00 pm

Proszę przyjrzeć się uważnie sondzie - myślę, ze jest nieszczelna i rozstrojona. W zasadzie wszystkie sondy PRIZM/COINMASTER z automatu powinny zostać poddane doszczelnianiu, bo to główna przypadłość tych sond :(

Więcej w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=2858&hilit=prizm

Teraz proszę poszukać jakiegoś kolegi z pasująca sondą i sprawdzić co się dzieje na dobrej sondzie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości

cron