Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: mackowskib » wt cze 03, 2014 8:56 pm

Witam i proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu mój wykrywacz samoczynnie się wzbudza tj. podczas potrząsania nim wydaje wszystkie możliwe dźwięki. Nie jest to wina cewki bo kolega ma identyczny sprzęt i testowaliśmy moją cewkę u niego i była cisza i jego cewkę u mnie i problem nie ustawał. Wykrywacz też potrafi się wzbudzać gdy nie ma podpiętej cewki i tak samo podczas potrząsania. Problem czasem znika i sprzęt działa normalnie a czasem jest tysiąc sygnałów. Zauważyłem też że po włączeniu wydaje sporo dzwięków i dopiero po kilku sekundach robi się cicho. Z góry ogromnie dziękuje za pomoc.
mackowskib
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 03, 2014 8:16 pm

Re: Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: ProScan » wt cze 03, 2014 9:22 pm

A co na to serwis w Warszawie?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: mackowskib » wt cze 03, 2014 10:25 pm

W pierwszej kolejności odezwałem się do Was bo wiem, że zawsze można liczyć na odpowiedź i to rzeczową ;) jutro zadzwonię do vikinga ale przypuszczam, że wiele się nie dowiem. Czy w przypadku gdybym odbił się od ściany można liczyć na pomoc? Czy to wygląda na coś poważnego czy raczej jakaś mechaniczna usterka?

Z góry dziękuję :D
mackowskib
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 03, 2014 8:16 pm

Re: Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: ProScan » wt cze 03, 2014 10:46 pm

Ale ja się nie zajmuję Minelabem o wielu lat. Już chyba 5 lat będzie. Dziwi mnie, że jakoś nie przebiłem się z tym przekazem.

A stało się tak za sprawą takich tuzów inteligencji i geniuszom marketingu, jak szefowie firmy Viking i Minelab.

Przykro mi, że muszę kulturalnej i grzecznej osobie odmówić pomocy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: mackowskib » śr cze 04, 2014 7:11 am

Szoda. Uprzejmie dziekuje za pomoc
mackowskib
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 03, 2014 8:16 pm

Re: Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: marcinch1979 » czw cze 05, 2014 3:32 pm

Wiem, ze moze to byc zbyt banalne, ale zaczalbym od przeczyszczenia stykow baterii.
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: mackowskib » wt cze 10, 2014 12:17 pm

Wiking zaproponował wysyłkę do producenta za 200zł na dzień dobry i dalej po ekspertyzie moja decyzja (jeśli płyta nawet 3000zł) :( beznadzieja, pozostaje mi szukać jakiegoś sprytnego elektronika bo przypuszczam, że to raczej mechaniczna usterka gdzieś na przewodach patrząc po objawach - wzbudza sie w rytm potrząsania ;) no nic dzięki wielkie za podpowiedź ze stykami.
mackowskib
 
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 03, 2014 8:16 pm

Re: Wzbudzanie się Minelaba SE cewka OK

Postautor: gwene » śr lip 16, 2014 8:14 pm

Może nie będę odkrywczy ,ale to mogą być nie tyle styki to sprężyki które dochodzą do styków.Każdy ze znanych mi użytkowników minelabow (łącznie ze mną )mamy tendencje do wrzucania aku do rury. Cierpią na tym sprężynki które się zgniatają w skrajnym przypadku nawet pękają . Spróbuj podciągnąć je jakoś lub rozłóż elektronikę z zasobnikiem i rozciągnij .
gwene
 
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 04, 2005 10:20 am


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości