CEWKA 9 DEUS XP

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: INKASO » śr cze 04, 2014 8:35 pm

Witam kolegów ! Posiadam Deusa xP no i mam duży problem ! Mam wgrany soft 3.2 i wcześniej na tym sofcie chodziłem z cewką 9 a następnie dokupiłem 11 i chodziłem na niej .
Po jakimś czasie wróciłem do cewki 9 no i stał się problem , po odpaleniu i przełączeniu na cewkę 9 wykrywacz zaczął wariować .
Cewka była uniesiona w górę to pokazywała na przemian różne wskazania numeryczne , raz żelazo raz kolor i popiskiwała jak głupia , przy ziemi widziała np. żelazo jak nad nim była albo kolor a w pustych miejscach znów popiskiwanie i skakanie numeryczne ! Podniesiona w górę ponownie wskazywała na przemian numerację a po naciśnięciu pikpointa namierzała ale chyba zbliżające się do ziemi meteoryty . Wgrałem od nowa soft i ponownie cewka 11 ok a 9 lipa ! , rozładowałem do zera 9 i naładowałem i też lipa , na słuchawkach to samo co na panelu czyli popiskiwanie . Pytanie moje jest takie co z tym można zrobić ? zaznaczę że obie cewki woziłem z bagażniku auta i jedna jest ok a druga lipa. Pozdrawiam
INKASO
 
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 15, 2014 10:18 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: ProScan » czw cze 05, 2014 1:02 am

A nie ma jakichś pęknięć, nieszczelności?

Na wszystkich częstotliwościach to samo?

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: INKASO » czw cze 05, 2014 7:04 am

Jest cała i na wszystkich czestotliwosciach to samo
INKASO
 
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 15, 2014 10:18 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: ProScan » czw cze 05, 2014 8:36 am

Wygląda zatem na jakieś poważne uszkodzenie sondy. lub elektroniki w sondzie. Zakładam że napięcie baterii jest dobre (?)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: INKASO » czw cze 05, 2014 10:27 am

Ładuje ja do końca
INKASO
 
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 15, 2014 10:18 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: ProScan » czw cze 05, 2014 10:44 am

Nie oto pytałem. Nie o czy ładuje, tylko czy jest dobre napięcie.

Inaczej - nie ważne czy się robiło, ale jaki skutek.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: INKASO » czw cze 05, 2014 8:38 pm

A jak to napięcie sprawdzic w cewce ?
INKASO
 
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 15, 2014 10:18 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: ProScan » czw cze 05, 2014 11:26 pm

Postanowiłem sobie nie odpowiadać na pytania świadczące o nieznajomości instrukcji obsługi.

(wartości nie ma, ale jest odczyt "stanu" baterii w sondzie).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: damiano » śr cze 11, 2014 9:48 am

INKASO pisze:A jak to napięcie sprawdzic w cewce ?

Proponuję podpiąć miernik pod "okrągłe" styki sondy, ustawić na woltomierz na napięcie stałe i zobaczyć co wskaże.
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: ProScan » śr lip 13, 2016 8:31 pm

Kupiłem używanego Deusa XP. Oddzielnie cewkę 13 i słuchawki ws4.
> Cewka ma już z 4 lata a słuchawki 2 miesiące.
> Mam taki problem, że wykrywacz cały czas się wzbudza na niskiej i wysokiej czułości.
> Na 4 i 8 częstotliwości jest jakby troszkę lepiej,.Jedynie na fabrycznym programie 9 jest cisza ale za to jest strasznie płytki. Cewka oczywiście w górze przy odpalaniu próbowałem sprawdzić napięcie na cewce i przez te 2 piny i gdy miernik ustawiłem na zakres 20v to nic nie pokazał. Jakie napięcie powinien mieć akumulator w deusie?
> Lampka na sondzie świeci prawidłowo a poziom bateri jest maksymalny.
> Czy to może być uszkodzenie cewki? Muszę to Jakoś sprawdzić aby ewentualnie domagać się zwrotu pieniędzy za cewkę gdyż kupiłem ją na allegro.


Witam,

Napiecie w sondzie wynosi 3,7V, ale bardzo wątpię czy da się jest sprawdzić od zewnątrz woltomierzem, bo po drodze jest przecież układ do ładowania!

Co jest powodem zakłóceń - nie mam pojęcia.

Może być to wina sondy lub nastaw i warunków w jakich jest sprawdzana. Na pewno napięcie nie jest tutaj winne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: Pavelock » wt lip 31, 2018 4:34 am

Witam , Posiadam Deusa XP cewka 11 zestaw ze słuchawkami ws4 . Podczas normalnego uzytkowania nagle wykrywacz zaczął sie wzbudzać . Kakofonia sygnałów jakby pod cewką był rozsypany żużel . Nie pomaga zmiana ustawień , resetowanie itd . Czy ktoś spotkał sie z takimi objawami ?
Pavelock
 
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 30, 2018 3:05 pm

Re: CEWKA 9 DEUS XP

Postautor: ProScan » wt lip 31, 2018 7:46 pm

Stan permanentny?

Zmiana częstotliwości?

Zmiana czułości?

Zmiana miejsca poszukiwań?

Stan baterii?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości