Przegląd wykrywacza Spectra V3 V3i

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Przegląd wykrywacza Spectra V3 V3i

Postautor: Zapytanie_email » pn lip 14, 2014 11:40 pm

Czy podjął by się Pan przeglądu wykrywacza z tytułu? być może strojenia cewki. uważam że poznałem sprzęt w zadowalającym mnie stopniu. Ogólnie sprzęt działa. Posiadam oryginalną pana instrukcje. Jak tam wolne terminy? nie chciał bym się pozbyć sprzętu na dwa miesiące, tak dwa trzy tygodnie było b optymalnie. Mam blisko do Gliwic jestem w stanie podwieś prawie w każdej chwili, byłem już z innym wykrywaczem i byłem bardzo zadowolony z naprawy.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Przegląd wykrywacza Spectra V3 V3i

Postautor: ProScan » pn lip 14, 2014 11:53 pm

Witam,

Do przeglądu wykrywacze przyjmuję ekstremalnie niechętnie.

Mam bardzo małe moce przerobowe i ogromne zaległości w zepsutych sprzętach. Coś takiego jak "wolne terminy" praktycznie nie istnieje.

Czasami zgadzam się na taki przegląd (dla dotychczasowych klientów), ale w najbliższym czasie szansy raczej na to nie będzie (okres urlopowy i chęć pozbycia się zaległości przed wyjazdem). Proszę zatem zrobić wszystko co w Pana mocy by sprawdzić co się dzieje i zdefiniować konkretnie problem (jeśli to są niestabilności czy problem z zasięgiem, to podać nastawy).

Najczęściej problemy z V3i biorą się z jakichś niedomagań związanych z sondą (rozstrojenie, rozszczelnienie - konieczne dokładne oględziny), wówczas proszę o podanie parametrów z odczytu Ground Probe.

Pomocny może być ten wątek: viewtopic.php?f=1&t=3270

Dopiero jeśli coś obiektywnie będzie nie tak, to będę mógł zająć się wykrywaczem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przegląd wykrywacza Spectra V3 V3i

Postautor: widelec » wt lip 15, 2014 11:30 am

"Witam serdecznie
chciał bym jeśli można zasięgnąć konsultacji Doskwiera mi podczas typowych
poszukiwań problem z fałszywymi wskazaniami +95, +94, + 93. łamiących się
przez dolny zakres -95 Program powiedzmy Hi-pro lekko podkręcony np.
rx gain 11
disc 90
mixed off
tx bost off
filtry - różnie
recovery 70
Autotrac ON speed 50
trzy częstotliwości best data
Mniej więcej takie ustawienia u mnie umożliwiają w miarę stabilna prace w typowym terenie.
Pojawiają się częste wskazania +95, +94, + 93. powiedzmy co drugi trzeci
ruch cewką. Zmieniłem hot rock na -10 wywaliłem z dyskryminacji +95, +94 jest
lekka poprawa. Instrukcja sugeruje zmianę WARP ale to według mojej wiedzy
można zrobić tylko w opcji Corelate dla trzech częstotliwości. Dla typowych
poszukiwań wolał bym nie rezygnować z opcji Best data."

Dużo eksperymentów, doszedłem do tego że autotrack lepiej jak jest około 20 i ewentualnie częste strojenie do gruntu poprawia sytuacje, także używanie wyższych filtrów. Jestem na etapie eksperymentowania z WARP (za radą Proscan- a ) z rozjechanymi widełkami span limit. Dla czego o tym pisze, uważam że jest to jeden z najlepszych sprzętów i chciał bym mieć pewność że działa dobrze, wręcz idealnie. Lepszy gorszy sprzęt działający dobrze niż najlepszy działający "tak sobie". Kupiłem używkę, mocno eksploatowaną lekko skrzywiona rączka, wytarta pianka na podłokietniku, cewka porysowana, nie była używana osłonka na cewkę. Upgrade v3 do v3i.
Moje oględziny: nie zauważyłem żadnych pęknięć na cewce, szorowanie mokrej trawy nie wywołuje jakiś nieoczekiwanych skutków. Podkręcenie wszystkiego na maksa nie powoduje klasycznego przesterowania, jedynie więcej fałszywych sygnałów.
Ground Probe bez zerowania w powietrzu w terenie wolnym od większych zakłóceń dla rx 15 i tx bost on
DSC03164 mały rx15.jpg


Ground Probe bez zerowania w powietrzu w terenie wolnym od większych zakłóceń dla rx 10 i tx bost off
DSC03170 mały rx 10.jpg


Nie wiem, może jakiś grubszy reset?
Pozdrawiam i czekam na jakieś przemyślenia / rady :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
widelec
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 15, 2014 9:18 am

Re: Przegląd wykrywacza Spectra V3 V3i

Postautor: ProScan » wt lip 15, 2014 12:07 pm

Odczyty dla RX15 Boost On są świetne - tylko pozazdrościć.

Co do tych fałszywych sygnałów, to nie mam dobrej rady. Ręczne dostrojenie do gruntu (?). Zmniejszenie czułości. Praca w Corelate (jednak).

Może jakiś praktyk z dużym stażem się wypowie.

Może odpowiedź jest gdzieś tutaj (ja nie miałem czasu czytać): http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 0&t=112668

W tym wątku, w temacie "przeglądu", to wygląda że wykrywaczowi, a zwłaszcza sondzie nic nie dolega.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przegląd wykrywacza Spectra V3 V3i

Postautor: Zapytanie_email » czw lut 25, 2016 9:11 pm

Od jakiegoś czasu wydaje mi się,że wykrywacz nadmiernie przechodzi w tryb przesterowania
np. Coin&jewerly przy włączonym TX boost przesterowanie zaczyna się już od 7-8 gain.


I tu pytanie:

Jaka jest ew. szansa naprawy (słyszałem,że nie wszystkie kończą się powodzeinem) i przybliżony koszt zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dostawy/przygotowania/pakowania itd.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Przegląd wykrywacza Spectra V3 V3i

Postautor: ProScan » czw lut 25, 2016 9:22 pm

Witam,

Szansa naprawy jest wysoka ale szansa, że parametry będą równie dobre jak uzyskane powyżej (na zdjęciach) nie jest 100%. To się zdarza raz na jakiś czas.

Raczej w okolicach 40-kilka dla RxGain 15 Tx = ON.

Pakowanie? Zdrowy rozsądek. Koszty? Email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości