Niestabilny BH Discovery 3300

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Niestabilny BH Discovery 3300

Postautor: big7887 » pn wrz 08, 2014 10:24 pm

Witam.

Od niedawna mam problem z wykrywaczem. Model jak w tytule. Bez żadnych modyfikacji/ingerencji we "wnętrzności", przynajmniej na tyle na ile mi wiadomo - jestem drugim posiadaczem. Nie widać po nim, żeby był rozbierany. Cewka oryginalna. Rok produkcji 2006. W tamtym sezonie wykrywacz miał problemy na mokrej trawie, ogólnie kiedy cewka była mokra, wzbudzał się przy dotykaniu np źdźbła trawy. Dotknięcie cewki otwartą dłonią też potrafiło go wzbudzić, tym bardziej, kiedy była morka. Pomagało szczelne zawinięcie stretchem i można było szukać nawet w deszcz. Myślałem, że to wina cewki, mianowicie wejścia kabla w cewkę i zalałem to połączenie klejem do gumy/plastiku (wcześniej trzymając cewkę umytą na umiarkowanie ciepłym kaloryferze przez jakieś 48 godzin, aby porządnie wyschła w środku)... Nic to nie dało niestety, a klej jest bardzo mocny i na pewno szczelny. Natomiast nadal pomagał stretch - izolowanie cewki. Do rzeczy.

W tym sezonie po kilku wyjściach zaczęły się nowe problemy, które objawiają się wydawaniem dźwięków podczas machania wykrywaczem nawet w powietrzu (w terenie, brak elektryki w odległości kilkuset metrów, telefony i inne pierdoły wyłączone). Kiedy leży stabilnie jest ok, wzbudza się przy ruchu. Cele wykrywa ok. Zmorą są natomiast te nadpobudliwe pikania o różnych odczytach. Próbowałem zmieniać akumulatorki na nowe markowe baterie Philipsa lub w pełni naładowane akusy Varty - to samo. Poczyściłem delikatnie styki w koszyczku na baterie, styki we wtyczce i w gnieździe - niestety to samo. Ciekawostką jest fakt, że czasem jest ok, tzn. czasem da się przejść kilkanaście metrów w spokoju i nagle zaczyna znów świrować - bez przyczyny, bez jakiegoś mechanicznego szarpania czy mocniejszego potrząśnięcia, po prostu przy normalnym przemiataniu. Czasem pomaga restart, ale nie zawsze. Odrobinę pomaga zjechanie z czułością na najniższy lub prawie najniższy poziom, ale wtedy chodzenie nie ma sensu. W tamtym sezonie chodził stabilnie z czułością na maks. Wykrywacz wzbudza się w trybie all metal jak i w dyskryminacji. Przy pinpoincie zachowuje się normalnie - wykrywa nawet malutkie gwoździki stalowe i nie wzbudza się w ogóle bez metalu pod cewką.

Opisałem chyba wszystko co przyszło mi do głowy. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny. Nie mam możliwości podmiany na inną cewkę, aby chociaż ją wyeliminować. W razie braku możliwości porady co jeszcze można sprawdzić proszę o jakąś wstępną ocenę czy opłaca się to naprawiać.

Pozdrawiam serdecznie.
Marcin
big7887
 
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 6:13 pm

Re: Niestabilny BH Discovery 3300

Postautor: ProScan » pn wrz 08, 2014 11:34 pm

Wygląda na to, że winna jest jednak sonda. Być może sam kabel.

Minimum które należy zrobić, to sprawdzić na innej sondzie.

:pa

proscan

Inne wątki o 3300 w tym "ku przestrodze":

viewtopic.php?f=1&t=3553&p=21717&hilit=3300#p21717

viewtopic.php?f=1&t=3342&p=20520&hilit=3300#p20520

viewtopic.php?f=1&t=2848&p=18061&hilit=3300#p18061
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny BH Discovery 3300

Postautor: ProScan » wt wrz 09, 2014 8:53 am

Do Discovery pasują sondy Bounty Hunter - proszę pytać u dealera tej firmy. Pasują także sondy Fisher F2/F4 po wymianie wtyczki.

Objawy wskazują na wadę kabla, co jest dosyć typowe - ale pewności nigdy nie ma.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Niestabilny BH Discovery 3300

Postautor: big7887 » pn wrz 29, 2014 10:25 am

Witam.

Wykrywacz już po naprawie u Pana Piotra. Wszystko gra, tańczy i śpiewa. Ostatnio kilka godzin testowany w terenie.
Winny okazał się kabel (chociaż ja już byłem gotów wymieniać sondę). Dziadowskie, foliowe ekranowanie w kablu, które uległo zużyciu było powodem niestabilności.
Postanowiłem jeszcze napisać posta, ponieważ chciałem pochwalić wykonaną pracę. Dobry kontakt, szybko, konkretnie, solidnie zrobione.

Pozdrawiam.
Marcin
big7887
 
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 6:13 pm

Re: Niestabilny BH Discovery 3300

Postautor: ProScan » pn wrz 29, 2014 4:26 pm

Miło słyszeć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości