Bounty Hunter Discovery 2200 kilka problemów odświeżaka

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Bounty Hunter Discovery 2200 kilka problemów odświeżaka

Postautor: warex » pt wrz 12, 2014 9:04 am

Kupiłem kilka dni temu taki oto wykrywacz i mam kilka pytan bo do konca nie wiem czy jest on na 100% sprawny.Wykrywacz bardzo się wzbudza w terenie jak i w domu w domu to normalne ale w terenie koło domu gdzie indziej nie sprawdzałem bo na razie nie am czasu jechać na działkę.Czyli robiłem testy na stole drewnianym na all leżał przez 10 minut i się nie wzbudził,potem monetki pokazywał wszystko super telefon ok 40cm,2gr 20cm,2zł 23cm.Gdy go zdjąłem na podłogę jeńczy w wniebogłosy,wyszedłem na dwór gdy przejdę kilka kroków na all metal i sensityvy na 2 czy nawet na 0 i tak wykrywacz się odzywa gdy w dyskrymnacji ustawie i zablokuje 3 x i sensityvy na 2 jest troszkę spokoju.Robiłem testy na stole czyli odpaliłem wykrywke na all metal sensityvy 2 i ruszałem przewód od cewki spokój,wtyk też spokój,dorobiłem do cewki osłonkę z denka od wiaderka po farbie i przykleiłem przewód izolacją w dwóch miejscach,robiłem testy na powietrzu machalem wykrywką w powietrzu spokój,pukałem stukałem w cewkę spokój,Baterie mam na 3 kreski jedna wymieniłem bo dwóch nie mieli w sklepie ale raczej to wina baterii nie jest,zauważyłem wykopałem dołek ze 15-20cm załadowałem 2 zł i zasypałem dyskryminacje dałem na 3 x sesytivy na 2 to miałem problemy żeby zapiszczał potem wziąłem na all dyskryminacje to nie było problemu z odnalezieniem

Niewiem moze zle blokuj dyskryminacje zeby mi tylo monetki wyrwał mam na 3 pierwsze zablokowane ](*,)


Zdjęcie pulpitu nie wykrywa zinc czy s-cap tylko pokazuje w pewnych momentach monetki po prawej tak jak na foto czyli jak tak mi pokazuje to już mam brać szpadelek do dłoni?na środku ta 7 to oznacza głębokość czy klasyfikacje przedmiotu
http://postimg.org/image/6ezl95d2b/
http://postimg.org/image/sqtmmon3j/

zdjęcie cewki co to jest za cewka nie jakaś chińszczyzna? sprzedający twierdził ze oryginał przy wtyczce jest tylko napis top
http://postimg.org/image/xocrhg0rp/
warex
 
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 12:18 pm

Re: Bounty Hunter Discovery 2200 kilka problemów odświeżaka

Postautor: ProScan » pt wrz 12, 2014 8:26 pm

Opis nie wskazuje, by z wykrywaczem było coś nie tak.

Test na podłodze jest bez sensu, podobnie jak all metal w ogródku - tam jest mnóstwo śmieci, gwoździ itp.

Zasięgi w glebie zwykle są gorsze niż w powietrzu, więc nic dziwnego.

Dziwny jest natomiast dolny wysięgnik ze śrubą od klozetu, widoczny na jednym ze zdjęć. Ta rurka to jaki to materiał ?

:?:

proscan


PS

Sonda jest dobra - aczkolwiek jestem zaskoczony, ze to sonda 10 cali, bo oryginalnie 2200 był sprzedawany chyba z mniejszymi sondami.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Bounty Hunter Discovery 2200 kilka problemów odświeżaka

Postautor: warex » sob wrz 13, 2014 10:26 am

Tak rączka jest dorabiana dlatego kupiłem go za śmieszne pieniądze cewka ma 25cm średnicy i właśnie dlatego się dopytuje od czego to jest bo oryginał ma 20cm?
rączka jest wykonana z plastikowej rurki i końca zalana żywicą i przykręcona tą śrubą plastikową.
A nie jest to ta właśnie cewka co w tym modelu 3300 http://allegro.pl/wykrywacz-metali-boun ... 77555.html
Wygląda tak samo ale nie wiadomo czy nie jest to 20cm. :smt015

Jak mówisz w ogródku strasznie wariuje podjadę na działkę to zobaczę.
Kopać dołki jak wykryje iron pt s/c zinc. czy jak mi pokazuje w tej grupie co jest 1$ 50 c itp.
od 1-9 na wyswietlaczu to jest pokazywana głębokość?

Z czego byś mi proponował dorobić całą tą sztyce od jakiejś kulki ?
warex
 
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 11, 2014 12:18 pm

Re: Bounty Hunter Discovery 2200 kilka problemów odświeżaka

Postautor: ProScan » sob wrz 13, 2014 11:15 pm

O sondzie już napisałem. Te sondy 10" zdaje się były w wykrywaczach jednego z polskich dealerów. One są dobre, pasują etc.

Kopać dołki jak wykryje iron pt s/c zinc. czy jak mi pokazuje w tej grupie co jest 1$ 50 c itp.


Kopać wszystko, aż się kolega nie nauczy wykrywacza i tego co on gada.

Z czego byś mi proponował dorobić całą tą sztyce od jakiejś kulki ?


Lepiej kupić u Armanda używany cały wysięgnik - czasami sprzedaje na allegro używki. Można też kupić u mnie oryginał do Discovery, bo akurat mam używany. Ceny na email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości

cron