PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: ProScan » pt mar 20, 2015 10:41 pm

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: cider1984 » sob mar 21, 2015 10:52 am

Witam ponownie i bardzo dziękuję za informację. Mam tylko jedno pytanie, ponieważ oddałem wykrywacz do naprawy i okazało się że elektronika jest w pełni sprawna, wszystkie przełączniki też, a jednak nie działa tor dyskryminacji. Ponoć cewka też jest sprawna, wobec czego moje pytanie jest takie - czy przez to że (teoretycznie) były źle przylutowane kable we wtyczce, tj. zamienione zostały Piny (kabelek był skracany ponieważ doszło to jego "złamania") mogło to doprowadzić do uszkodzenia wykrywacza bądź cewki?
cider1984
 
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 3:40 am

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: ProScan » sob mar 21, 2015 10:07 pm

ponieważ oddałem wykrywacz do naprawy i okazało się że elektronika jest w pełni sprawna, wszystkie przełączniki też, a jednak nie działa tor dyskryminacji.


Kto naprawiał wykrywacz?

Jeśli nie działa to tor dyskryminacji, to znaczy ze wykrywacz jest zepsuty. Proste.

Błędne polutowanie nie powinno uszkodzić elektroniki czy sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: cider1984 » ndz mar 22, 2015 10:56 am

Może błędnie się wyraziłem. Oddałem wykrywacz elektronikowi, żeby wlutował oryginalne elementy i zdemontował tą wiejską przeróbkę, którą podejrzewaliśmy o to, że przez nią wykrywacz nie działa jak należy. Elektronik przelutował części (przed ich wlutowaniem pomierzył ich wartości aby upewnić się, że działają zgodnie z oznaczeniami), popoprawiał luty, bo ten kto dokonywał przeróbki robił to chyba lutownicą z grotem średnicy 5 cm. Powiedział mi, że posprawdzał obwody, scalaki itd. i według niego tor dyskryminacji nie działa, ponieważ najprawdopodobniej walnięta jest cewka i żebym oddał go do naprawy komuś kto na co dzień zajmuje się naprawą wykrywaczy (tyle informacji od niego uzyskałem). Według danych technicznych (i tego co mi powiedział elektronik) cewki w Blue Max 950 mają fabryczne wartości oporowe na poziomie: wewnętrzna od 1 - 1,6 Ohma, a zewnętrzna od 70 - 120 Ohm i ponoć właśnie wewnętrzna cewka nie zachowuje się jak należy (nie wiem co miał na myśli, bo mi tego nie wytłumaczył - czy chodzi o zaniżoną wartość, bo ponoć obie cewki mieściły się w granicach wytyczonych przez fabrykę). Zresztą nie będę zaśmiecał tutaj tematu i w dniu, najprawdopodobniej 25.03.2015r. zamierzam wysłać do państwa sprzęt celem jego naprawy.
cider1984
 
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 3:40 am

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: ProScan » ndz mar 22, 2015 11:40 pm

Wynika z opisu, że do wykrywacza dorwały sie dwa patałachy: ten od lutownicy i ten drugi co to niby zna się na elektronice, a nie zna na wykrywaczach (z opisu wynika, że ma jednak jakieś aspiracie by się wypowiadając o czym na czym się nie zna).

Stawka za naprawę x2 ze względu konieczność poprawiania po wyżej wspomnianych.

Przed świętami nie ma sensu wysyłać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: cider1984 » pn mar 23, 2015 8:40 am

Co do elektronika to zdecydowałem się na niego ponieważ twierdził że już naprawiał tego typu uszkodzenia i myślałem że zna się na rzeczy, poza tym sądziłem że naprawa nie będzie aż tak skomplikowana no i zależało mi na czasie, ale teraz kiedy wykrywacz nie działa już od bardzo dawna mogę go wysłać nawet przed świętami bo teraz to mi zależy jedynie na jego uruchomieniu, a jak nie w tym to w przyszłym sezonie z nim pobiegam. Szkoda tylko że stawka za naprawę wzrosła w zasadzie nie z mojej winy, no ale zobaczymy jak to jeszcze będzie. Mam nadzieję że nie jest tam aż tak namieszane abym tak drastycznie został pokarany za 2 "naprawiających" ;).
cider1984
 
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 3:40 am

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: ProScan » pn mar 23, 2015 9:00 am

wzrosła w zasadzie nie z mojej winy,


A z czyjej? Kto oddał wykrywacz w niepowołane ręce?

Proszę podać dane tej osoby. Rozumiem, że prowadzi działalność gospodarczą w zakresie napraw wykrywaczy - jeśli nie, to Pan wina jest 200%. Bez podania danych uznaję, że oddal Pan pokątnemu fuchowcowi - a za głupotę się płaci (w tym przypadku tylko pieniędzmi).

Wzrost stawki to nie kara, ale wzrost związany z koniecznością poprawiania po kimś. Z praktyki wiem, ze to mnóstwo czasu zajmuje - z zwłaszcza nerwów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: cider1984 » pn mar 23, 2015 11:29 am

Co do danych firmy Pana, który zajrzał do wykrywacza się wypowiadać nie mam zamiaru (ewentualnie jak Pan chce mogę wysłać dane firmy na mail), bo nie będę mu robił reklamy na forum. Fakt, na co dzień wykrywaczami się nie zajmuje, ale daje radę w innej dziedzinie elektroniki dlatego chciałem żeby rzucił okiem zanim odeślę go do Was, chociaż informował mnie że to nie jego dziedzina i nie obiecuje że naprawi. Obiecał że przywróci jego bebechy do stanu fabrycznego i faktycznie się z tego wywiązał, a to że nie udało mu się go wskrzesić to trudno. Myślę, że co jak co, ale bardziej mu pomógł niż zaszkodził, bo poza zdemontowaniem modyfikacji i zamontowaniu oryginalnych elementów, a także poprawie lutów po poprzedniku pomógł w powrocie sprzętu do zdrowia. Fakt jest taki, że sprzętu nie naprawił, wskazał (choć błędnie) co może być przyczyną nie działania sprzętu i polecił odesłać go do specjalistycznego serwisu co zamierzam uczynić. Myślę, że bardziej posprzątał to co było spaprane, niż zaszkodził. No ale to już Państwo ocenicie.
cider1984
 
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 3:40 am

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: ProScan » pn mar 23, 2015 11:43 am

Dobrze - proszę dane tego Pana na email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: cider1984 » pn mar 23, 2015 1:05 pm

Wiadomość e-mail została wysłana. pozdrawiam.
cider1984
 
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 3:40 am

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: cider1984 » wt maja 05, 2015 5:25 am

Dobra, wykrywacz naprawiony. Powodem awarii okazała się przerwana ścieżka. Udało się zaoszczędzić kilka złotych. Pozdrawiam.
cider1984
 
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 3:40 am

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: gawron » śr maja 06, 2015 6:22 am

gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: PROBLEM Z WHITE'S CLASSIC III

Postautor: ProScan » śr maja 06, 2015 4:46 pm

jednak z tego co wiem sprzęt nie był naprawiany.


A to Polska właśnie.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości