Garrett EuroAce problem!

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Garrett EuroAce problem!

Postautor: Zapytanie_email » pt maja 08, 2015 1:37 pm

[...]
Byłem kiedyś zarejestrowany na Pana Forum związanym z wykrywaczami metali ,ale jakoś mi "uciekł" login i hasło.Mam wykrywacz Garrett EuroACE.Od paru dni pojawił mi się dziwny dość problem,a mianowicie,przykładowo po włączeniu wykrywacza idę sobie i spokojnie próbuję coś namierzać,na trybie,przykładowo ALl-Metal i nic kompletna cisza,przykładam saperkę do wykrywacza i dalej nic ,cisza.Wyłączam urządzenie,załączam jeszcze raz i wszystko niby to jest ok,wykrywacz działa poprawnie i normalnie.Dzieje się tak różnie ,bo nie za każdym razem są te objawy.Jest tak, że chodzę normalnie i działa i jak już prawie zapomnę o tej "chorobie",to objawy nawracają .Muszę cały czas się pilnować i sprawdzać,poprzez sprawdzanie saperką czy wykrywacz działa czy nie.Nie wiem czy to może być wina przełącznika czy poważniejszy problem?Daje on mi również sporo sygnałów,po których niczego nie mogę wykopać,ale to może jest moja wina,że mam trudności z lokalizacją i namierzaniem .Czasem jest też tak,że wykrywacz pokazuje ,że coś jest ,ja próbuję zlokalizować dokładniej,poprzez włączenie przycisku pinpoint,delikatnie omiatając cewką miejsce ,na którym wcześniej były sygnały nic , sygnału nie ma żadnego ,prawie głucho?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: ProScan » pt maja 08, 2015 1:46 pm

Jest Pan użytkownikiem "Gringo". Proszę sobie odzyskać hasło.

Proszę o precyzję wypowiedzi. Rozumiem że "cisza" oznacza że nie ma sygnału dźwiękowego. Ale czy na wskaźniku także brak reakcji? To dosyć kluczowa informacja. Bez niej dalsze dywagacje są stratą czasu.

Pozostałe problemy nie muszą oznaczać jakichkolwiek uszkodzeń. To detektor bez strojenia do gruntu więc to może być rekcja na grunt. Może także "przebijać" żelazo - lub przeciwnie żelazo coś maskuje. Itd. O własności wykrywacza proszę spytać sprzedawcy, a nie serwisu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: Gringo » pt maja 08, 2015 3:11 pm

W momencie,gdy się zorientowałem ,że coś z wykrywaczem było nie tak,to była widoczna ,dolna skala,czyli wzorzec dyskryminacji,dla danego trybu pracy,nie było żadnych dźwięków i nie było widać kursora identyfikatora.Nie wiem już czy była widoczna skala czułości i poziomu baterii.Jak mi się powtórzy ten problem,to dokładniej go opiszę i zapamiętam ,żeby nie wprowadzać w błąd.Dziękuję za odpowiedź.
Gringo
 
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2012 1:55 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: ProScan » pt maja 08, 2015 3:20 pm

OK. To już coś. Jeśli całkowicie przestał wykrywać i jakkolwiek reagować na metal, to wówczas najprawdopodobniej uszkodzona jest sonda. Może naderwany kabel? Przy sondzie lub przy wtyczce.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: Gringo » ndz maja 10, 2015 5:03 pm

No i cóż ,przechodziłem z wykrywaczem wczoraj parę godzin i objawów choroby nie zauważyłem!Z nim jest chyba tak ,jak z bólem zęba,jak się już idzie do dentysty,to ból z reguły mija,hahaaa. Jak mu wczoraj zagroziłem,że go czeka wysyłka do Proscana,to mu zaraz głupoty przeszły!To było wczoraj,no a dziś ,gdy próbowałem dokładniej namierzyć sygnał przyciskiem pinpoint,to mi sygnał z pinpointa całkiem zanikł,jak poruszyłem cewką ,to dzwoniło,jak mu pinpointem ,to cisza.Na następnym dołku ,próbując pinpointa,piszczał wszędzie,metr ,dwa dookoła dołka,gdzie bym go nie skierował,wszędzie piszczał,nosz szału dostać można.Zaczyna mnie sprzęt denerwować,chyba czas na rozwód.......juz miałem w drzewo nim przywalić,no ale drzewa szkoda.
Gringo
 
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2012 1:55 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: ProScan » ndz maja 10, 2015 5:23 pm

Na 90% sonda...
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: Gringo » pn maja 11, 2015 12:03 pm

Dziś miałem tylko godzinkę czasu dla wykrywacza,no i mimo mokrej trawy po deszczu nic się nie wzbudzało,nawet ładnie "dzwonił",tylko przycisk pinpointa miał jakieś dziwne zaniki.Może trochę nie na temat,ale zaczynam się rozglądać za Minelabem X -terra 705 ,ewentualnie Fisherem F 70.Jestem na etapie czytania i oglądania filmików.Czytałem o cewkach do X terra i natrafiłem na taki film
https://www.youtube.com/watch?v=7uxfHIODxTQ
gdzie jest jedna cewka o dwóch częstotliwościach.Ciekaw jestem czy taki wynalazek jest dobry i czy u nas dostępny?
Gringo
 
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2012 1:55 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: ProScan » pn maja 11, 2015 12:35 pm

Proszę utworzyć nowy wątek.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Garrett EuroAce 350 skutki zalania elektroniki

Postautor: Lisu » ndz sty 31, 2016 2:50 pm

witam serdecznie. jestem tu nowy wiec z góry przepraszam jesli kogos urażę swoja niewiedza i ewentualnie ortografami ;p. ale przejdzmy do rzeczy nabylem niedawno euroace i puki co bylem zadowolony bo na pierwsze dwa dni moich poszukiwan trafilem dwa sreberka w tym jedno bardzo interesujace i dlatego co do mozliwosci garretta nie mam zastrzezen ale niestety po ostatnim wypadzie wykrywke pozostawilem w aucie na okolo 8 godzin gdzie autko jest pod chmurka a temperatura jeszcze nie rozpieszcza. gdy wkoncu wyjelem owy detektor i wnioslem do go domu gdzie temp byla o wiele wyższa wiadomo roznica temp i zaparowal. co prawda moja wina poniewaz po okolo 5 minutach go wlaczylem i sie zaczely wariacje wzbudzal sie samowolnie i na rozne metale dopiero gdy zszedłem z sensitivity do jednej dwóch kresek uspokajal sie ale wowczas przykladajac srebro wogole nie reagowal a z kazda dodana kreska na czulosci zaczylan na nowo coraz bardziej wariowac. rozebralem go i susze. pytanie czy owa elektronika jest na tyle czuła ze wilgoc powstala w skutek roznic temp mogla zostac uszkodzona na amen?
Lisu
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 10:57 am

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: ProScan » ndz sty 31, 2016 5:27 pm

Witam,

Ortografia faktycznie zostawia trochę do życzenia...

Ponadto połączyłem z istniejącym wątkiem dotyczącym problemów z tym akurat wykrywaczem.

Co do tematu, to po starannym wysuszeniu wszystko powinno wrócić do normy. Problem może powstać gdy wilgoć oddziałuje dłuższy czas i powoduje korozję. Jak rozumiem, w tym wypadku Pana reakcja była szybka.

Jeśli problem nie ustanie, to całość trzeba będzie wymyć w alkoholu (co nie znaczy, że polecam robić to samemu).

Nie wykluczam, że wilgoć dostała się do sondy. Ją też należy wysuszyć - ale to znacznie trudniejszy temat...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: Lisu » ndz sty 31, 2016 9:15 pm

heh wiem ;p ortografia nigdy nie byla moja mocna strona ale jestem zdania ze najwazniejsze jest to zeby zrozumiec slowa ale to nie o tym tu mowa :lol: powiem tak rozebralem go do samej plytki z elektronika i w miejscu klawiszy pod ta oslona z tworzywa widac owa wilgoc susze ja teraz przy elektrycznym osuszaczu powietrza zostawie tak do rana. wczesniej suszylem przy kaloryferze stal tam okolo 12 godzin wiec myslalem ze jest ok złożyłem i bylo juz ok ale tylko do przedostatniej kreski czulosci bo na ostatniej znowu wariowal, ponownie rozebralem i jak mowie susze przy osuszaczu. poczekamy zobaczymy. a apropo przemywania w alkoholu to do takich operacji jest jakis specjalny czy starczy nasza narodowa duma spirytusik ? i czy wrazie co kapiel w nim czy starannie pedzelkiem po ukladzie ? heh cewka nie mowie ze nie ale tez nie odrazu tak to nowy wykrywacz wiec cewka nie jest uszkodzona peknieta uszczerbiona itp ale fakt faktem cewke mylem pod bierzaca woda, moze przez to miejsce gdzie wychodzi przewod. a i sluchaj bo czytalem tez ktos mial podobnie pisal ze nawet bez cewki wariuje to normalny objaw ze bez cewki bedzie sie tak zachowywal ?
Lisu
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 10:57 am

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: Lisu » ndz sty 31, 2016 9:19 pm

a i piszesz ze wysuszyc sonde to trudniejszy temat wiec jak mozesz udziel biednemu samarytaninowi jak uczynic owa operacje
Lisu
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 10:57 am

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: ProScan » ndz sty 31, 2016 9:25 pm

Do mycia elektroniki stosuje się izopropanol. Podkreślam - nie doradzam jak naprawiać wykrywacze - bo co chwilę mam problemy ze sprzętem, który był nieudolnie naprawiany przez osoby, które na tym się nie znają. Przestrzegam!

Czy to wina sondy, łatwo się przekonać - wystarczy podpiąć do innego detektora.

Suszenie sondy trwa bardzo długo, chyba że się posiada specjalne urządzenie próżniowe.

Testowanie bez sondy nie jest miarodajne.

:pa

proscan

PS
A nad ortografią warto pracować - nie wystarczy przyznać się, że się na niej nie zna. Przyda się w życiu - między cywilizowanymi ludźmi.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: Lisu » pn lut 01, 2016 1:00 am

to dla ciebie dobrze, masz robote dzieki takim ludzia ;]

ps. nie przepadam za cywilizacja ;]
Lisu
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 10:57 am

Re: Garrett EuroAce problem!

Postautor: Lisu » pn lut 01, 2016 1:02 am

a i dzieki bardzo za pomoc. dam znac jutro co z wykrywka ;p pozdro
Lisu
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 10:57 am


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości