Tesoro Vaquero - dziwne zachowanie GB

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Tesoro Vaquero - dziwne zachowanie GB

Postautor: Wykopek » śr wrz 09, 2015 7:50 pm

Dzień dobry,

Forum to przezacne przeglądam od dłuższego czasu. Trochę wiedzy tu zdobyłem, niestety rozwiązania problemu z moim Tesoro nie znalazłem.
Wykrywacz zakupiłem z drugiej ręki, na początku problem nie występował. Ujawnił się po pewnym czasie, powiązałem go z obecnością linii WN i ogólnymi zakłóceniami elektromagnetycznymi. Przyzwyczaiłem się do niestandardowego zachowania mojego sprzętu, stało się to dla mnie normalne i nie zwracałem na to uwagi. Dopiero obejrzenie jakiegoś filmiku na yt zaniepokoiło mnie, inny egzemplarz Vaquero przedstawiony na nim nie wykazywał dziwnej niestabilności, nie wzbudzał się tak jak mój.

Problem wygląda następująco - podczas regulowania GB na minus wykrywacz zaczyna wyć, po czym daje przerywane, nerwowe sygnały. Kręcenie w stronę plusa nie powoduje takiego problemu. Przełączanie pomiędzy trzema częstotliwościami też powoduje wzbudzanie, tak samo jak z AM na DISC czasami skutkuje fałszywym sygnałem.

Filmik obrazujący pracę sprzętu:
http://www.dailymotion.com/video/x35vnr8_tesorak_lifestyle

Od ok. 33 sekundy zaczyna się abnormalne zachowanie. Jak widać, nawet w powietrzu się wzbudza.

Na osiągi nie narzekam chociaż nie mam porównania z innymi wykrywaczami, Tesorak to mój pierwszy sprzęt. Wiadomo, chciałbym z niego wyciągnąć maksimum.
Zasięgów nie mierzyłem, mogę to uczynić jeżeli w czymkolwiek to pomoże.

Jeszcze jedna sprawa - plastikowy wkład gniazda cewki w skrzynce elektroniki jest luźny. Wysuwa się na kilka milimetrów z metalowej obudowy. Czyżby źródło problemów? Proscanie często pisałeś żeby zwrócić uwagę na uszkodzenie kabla cewki. Czy to te objawy?
Wykopek
 
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm

Re: Tesoro Vaquero - dziwne zachowanie GB

Postautor: ProScan » śr wrz 09, 2015 8:24 pm

Wygląda na problem z potencjometrem strojenia jednak...

Jeśli to faktycznie wina potencjometru, to takowego na wymianę nie mam. To dosyć egzotyczny potencjometr 3 i 3/4 obrotu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Vaquero - dziwne zachowanie GB

Postautor: Wykopek » pn wrz 14, 2015 6:27 pm

Korzystając z chwili wolnego czasu zorientowałem się w dostępności takich potencjometrów, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w tym wątku http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=2369&p=13914

Trochę kiepsko to wygląda.

Identycznego wihajstra w polskich sklepach nie namierzyłem. Zbliżone parametrami jakieś są, np. 5-cio obrotowe. Niepotrzebny zakres niby szerszy, za to dokładność strojenia powinna wzrosnąć. 10 obrotów to stanowczo za dużo, nie mam zamiaru ukręcić tej gałki. Najłatwiej byłoby zrobić wstecznego moda na Cibolę :G, bez sensu. Znajdę jakiś konkretniejszy model co może spasować to poinformuję.
Wykopek
 
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm

Re: Tesoro Vaquero - dziwne zachowanie GB

Postautor: ProScan » pn wrz 14, 2015 11:59 pm

W polskich nie do kupienia. W zachodnich z dużymi problemami i za spore pieniądze.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Vaquero - dziwne zachowanie GB

Postautor: Wykopek » wt wrz 15, 2015 8:07 pm

Widziałem, dlatego poszukam jakiegoś zamiennika zbliżonego parametrami. A taki ładny był, amerykański...

Przeszedłbym się ewentualnie w teren z kimś kto ma inne Vaquero. Pozamieniał cewki itp., może to coś więcej wyklaruje. Mieszkam w okolicach Rybnika, jeżeli ktoś byłby chętny pomóc to nie odmówię.
Wykopek
 
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości