" Nadwrażliwa "cewka Fishera

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

" Nadwrażliwa "cewka Fishera

Postautor: Gopherus » pn sty 11, 2016 9:09 pm

Witam ,

kupiłem używaną , pełną , cewkę ok. 27 cm do Fisherów z serii 12XX . W moim przypadku to Fisher 1270 . Cewka , po podłączeniu do detektora powoduje wydawanie przez tenże fałszywych sygnałów . Szczególnie wrażliwy jest metalowy wtyk , na którym , poprzez dotykanie można wygrywać wesołe rytmy :S , Szkoda , że 1270 jest jednotonowy , bo można byłoby n.p. zagrać jakąś kolędę :D No , ale nie temu ma służyć wykrywacz metali . W każdym razie ta wrażliwość na dotyk jest najbardziej charakterystycznym objawem dolegliwości cewki . Na pewno wszystko jest OK , jeśli chodzi o wykrywacz , bo ze standardową cewką 8" pracuje stabilnie .
Pytanie brzmi : Co może być przyczyną takiego " zachowania " cewki i ?

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: " Nadwrażliwa "cewka Fishera

Postautor: Gopherus » wt sty 12, 2016 8:43 am

Panie Administratorze ,

czy może Pan wyrazić swą opinię w interesującej mnie kwestii ? Proszę także o odpowiedź na kolejne pytanie . Czy ma sens próba naprawy cewki i czy byłby to kosztowny zabieg ?

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: " Nadwrażliwa "cewka Fishera serii 1200

Postautor: ProScan » wt sty 12, 2016 11:07 am

czy może Pan wyrazić swą opinię w interesującej mnie kwestii ?


Mogę. Ale nie dyżuruję 24 godzin na dobę na forum. Czy komuś z czytających tak się wydawało?

Jeśli sonda reaguje na dotyk do korpusu wtyku, to jest jakiś problem z ekranowaniem - ale niekoniecznie sondy. Nie przypominam sobie podobnego przypadku w sondach serii 1200. Zwykle sytuacja jest "zerojedynkowa".

Może wymiana kabla by pomogła - nic jednak pewnego. Ale jeśli jest jakiś problem wewnątrz sondy, to nic nie da się zrobić (i pewne dlatego sondy ktoś się pozbył).

Koszty podaję na email - proszę pytać i wówczas Pan oceni czy warto ryzykować wymianę kabla.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: " Nadwrażliwa "cewka Fishera

Postautor: Gopherus » wt sty 12, 2016 2:13 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedź .

Nie uważam , że powinien Pan przez całą dobę dyżurować na forum . Poprosiłem Pana osobiście o opinię , ponieważ pytanie z pierwszego wpisu było skierowane bezosobowo , do Użytkowników a tak naprawdę , najbardziej zależało mi na Pana ocenie sytuacji .

Powodzenia w Nowym Roku !

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości