Kapryśna elektronika ACE250 - wraźliwa na stukanie

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Kapryśna elektronika ACE250 - wraźliwa na stukanie

Postautor: NIKT1313 » pn kwie 11, 2016 6:49 pm

Wiem że kolega niechętnie dzieli się wiedzą dotyczącą napraw (i słusznie) ale zapytam może jakiś cynk dostane :D.... Mam na stole taką wredną elektronikę od ACE 250- generalnie jak się załączy to wszystko działa - choć tu też są małe ''jaja'' bo wzbudza się bardzo jak się ją UDERZY delikatne puknięcie - NAWET BEZ CEWKI i zaczyna się świergot. Podkreślam bez cewki też.... Czytałem coś o kiepskich wzmacniaczach LM386 to dobry trop? No i główny problem to - kapryśność włączania ..... Potrafi się załączać 5 czy 10 od strzału a potem ..... Trzeba poczekać i czasem się załączy czasem nie - przy nie załączaniu jest pyknięcie w głośniku czyli wzmacniacz startuje czasem coś mrugnie na wyświetlaczu- podkreślam że jak startnie to jest wsio ok oprócz tego wzbudzania... Zimne luty wykluczam bo przelutowałem całą płytę... Blok wł/wył - tranzystory? Heh żeby się nie załączał wogóle to wiadomo a tak.....Podejrzewam też że ktoś kręcił na tą PR - czy jest jakieś ustawienie uniwersalne czy trzeba oscyloskopem na tą siunusoidę o amplitudzie 30v stroić? Soorki jak coś głupio piszę - jak mówiłem grzebie w elektronice a te detektory to tak przypadkiem.....
Ostatnio zmieniony śr kwie 13, 2016 9:23 am przez NIKT1313, łącznie zmieniany 1 raz
NIKT1313
 
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 18, 2016 7:21 am

Re: Kapryśna elektronika ACE250

Postautor: ProScan » pn kwie 11, 2016 7:03 pm

Półprzewodniki nie są wrażliwe na czynniki mechaniczne typu stukniecie.

Proszę sobie obstukać element po elemencie, a pewnie winowajca się znajdzie. Oczywiście najbardziej prawdopodobne są wszystkie miejsca typu styk.

I robić to z sondą! Bez sondy to można puknąć, ale ... w coś innego.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości