Teknetics T2 pytania

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Teknetics T2 pytania

Postautor: NIKT1313 » wt maja 31, 2016 9:54 am

Generalnie wahałem się z napisaniem tego posta długo ale cóż zaryzykuje :D/ Dostałem wykrywacz T2 bez cewki i kupiłem ( w dobrej cenie zresztą :P) od @Proscana cewkę . Ale ten wykrywacz był w łapkach kilku osób i na pewno ktoś grzebał w elektronice-choć to nie było jakieś lutowanie czy spawanie ale.... W szczególności interesują mnie dwie sprawy:
- Ustawienia potencjometrów VR2 i VR1 - czemu służą? NIE CHCE GRZEBAĆ czy kręcić ale u mnie były jak dostałem NA MAXA w prawo przekręcone. Zdjęć elektronik jest w necie od metra i wiem że nie jest to normalne ustawienie - wiec jakie powinno być poprawne? Jaka wartość? coś można zmierzyć i ustawić? PODKREŚLAM NIE CHCE nic ''poprawiać'' tylko doprowadzić do stanu normalnego a ten u mnie nie był na 100% - ustawiłem optycznie tak jak na fotkach w necie ale może coś trzeba pomierzyć .....
- Druga sprawa kabelek z punktu J17 idzie do obudowy? /plastikowej? to jakiś ekran? czytałem że niby jest grafit na obudowie ale wole zapytać...

Generalnie wykrywacz fajnie działa choć po ACE ciężko się przestawić na początku...
NIKT1313
 
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 18, 2016 7:21 am

Re: Teknetics T2 pytania

Postautor: ProScan » wt maja 31, 2016 3:49 pm

Na pytania do czego służy jakiś regulator nie chcę i nie będę odpowiadał.

Jaki przewód zapewne łączy masę układu z ekranem elektrostatycznym (węglowym) na obudowie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics T2 pytania

Postautor: NIKT1313 » śr cze 01, 2016 6:16 am

Na pytania do czego służy jakiś regulator nie chcę i nie będę odpowiadał.


OK to rozumiem . Ale druga część pytania aktualna - jak to ustawić żeby było prawidłowo? No przecież nie będę słał wykrywacza żeby pokręcić PR-ką bo to mogę zrobić sam - wiec jakieś info jak to trzeba ustawić bez gadania co to robi czy do czego służy.....bo to mnie w sumie nie interesuje? Jakieś wartości domyślne ?
NIKT1313
 
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 18, 2016 7:21 am

Re: Teknetics T2 pytania

Postautor: ProScan » śr cze 01, 2016 5:15 pm

Wartości domyślne - środek.

Nie doradzam jak się stroi detektory, ani nie przyjmuje sprawnych detektorów. Skoro dobrze działa , to po co szukać dziury w całym?

:pa

proscan

PS. Punkt 5 viewtopic.php?f=1&t=3735
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics T2 pytania

Postautor: NIKT1313 » czw cze 02, 2016 6:02 am

No ok .Ale się doczepie konkretów - Napisał Pan w /w pkt. że nie chce ujawnić ''DO CZEGO SŁUŻY" a ja wyraźnie napisałem że mnie to NIE INTERESUJE . Wiec nie widzę złamania zasad tego punktu. Jakby odpowiedz brzmiała ''nie pisze do czego służy i jak się ustawia to ok :D'' to tak gwoli czepiania się :D
Dzięki za rady - choć domyślnie na zdjęciach z netu ŻADEN nie jest ustawiony na środku ...cóż..... :lol: a czy detektor działa poprawnie - tego też nie wiem bo po garrecie to jest straszna gaduła i trzeba by mieć w ręku drugi taki sam coby porównać.... no i się przyzwyczajam....
NIKT1313
 
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 18, 2016 7:21 am


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości