Wymiana kabla w sondzie .

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Wymiana kabla w sondzie .

Postautor: roger » sob lip 23, 2016 6:32 am

Witam . Zastanawiam się czy laik taki jak ja jest w stanie wymienić samodzielnie kabel w sondzie ? Już pierwszy krok nasuwa trudność jak dobrać się do środka sondy żeby nic nie uszkodzić , jak pozbyć się tej szarej żywicy ? I co dalej potem jesli nic się nie zepsuje po drodze , czy potrzebny będzie też oscyloskop żeby dobrze na koniec wszystko działało . Proszę o komentarze ;) .

Pozdro.
roger
roger
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm

Re: Wymiana kabla w sondzie .

Postautor: ProScan » sob lip 23, 2016 1:35 pm

Czy laik może sam wymienić kabel w sondzie?

Moja opinia - być może za którymś razem... Najlepiej próbować na cudzej sondzie.

Oscyloskop do wymiany kabla nie jest potrzebny.

Przypominam - na tym forum nie udzielam porad jak samodzielnie naprawiać wykrywacze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wymiana kabla w sondzie .

Postautor: roger » sob lip 23, 2016 3:07 pm

ProScan pisze:Czy laik może sam wymienić kabel w sondzie?

Moja opinia - być może za którymś razem... Najlepiej próbować na cudzej sondzie.

Oscyloskop do wymiany kabla nie jest potrzebny.

proscan

Dziękuje Proscanie , nie powiedziałeś wprost ale się domyślam jakie jest Twoje zdanie ;) . Jestem skłonny zaryzykować co prawda doświadczenie w tym mam zerowe i na razie staram się zebrać informacje jak wygląda krok po kroku taki zabieg wymiany kabla , w celu oceny czy dałbym radę . Jak na razie jeśli chodzi o naprawy to mam za sobą odzyskanie nierozbieralnej wtyczki od Goldmaxa , wymiana jej. Zdaje sobie sprawę że ingerencja we wnętrze sondy to inna bajka :).
ProScan pisze:
Przypominam - na tym forum nie udzielam porad jak samodzielnie naprawiać wykrywacze.
:pa
proscan

Zgoda , poważne naprawy lepiej zostawić fachowcom =D>

Pozdro
roger
roger
 
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości