Fischer f5 potencjometr...

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Fischer f5 potencjometr...

Postautor: kobyla8 » wt lip 24, 2018 8:53 pm

Witam po dłuższej przerwie ;) Problem jest tego typy że niestety klęknął koledze potencjometr dyskryminacji, oczywiście pierwszy posunięciem było skierowanie go (kolegi) do ProScana :), ale jako że ze zrozumiałych i w pełni wytłumaczalnych względów odmówiono naprawy... Pozostaje mi podjąć się wymiany :) Czynność raczej nie zbyt trudna, pomijając folię, ale w tym przypadku wiem ze nikt pretensji nie będzie do mnie miał. Niestety nie mam sprzętu jeszcze na miejscu, a chciał bym zamówić potencjometr, niby wiem że 10k itd, ale nie mam pojęcia jak wygląda fizycznie :( Więc jeśli mogę prosić o jakieś sugestie :smt022 . Niestety nie jest to jedyny problem, wykrywka w zasadzie prawie nowa kilka krótkich wypadów, żeby zacząć poprawnie działać musi się "rozruszać" około 20 minut. Sprzęt był zakupiony i używany w UK, więc wilgoć nie wykluczona ;) Skoro będę już w środku... Może jakieś czyszczenie i zabezpieczenie lakierem ? Pozdrawiam serdecznie.
kobyla8
 
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm

Re: Fischer f5 potencjometr...

Postautor: ProScan » wt lip 24, 2018 10:57 pm

Witam,

Tutaj można znaleźć dużo szczegółów, z filmikiem włącznie:

https://md-hunter.com/opening-the-fishe ... ne-repair/

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fischer f5 potencjometr...

Postautor: kobyla8 » czw lip 26, 2018 5:17 pm

Dzięki Wodzu ;) Właściwie odpowiedź prawie na wszystkie pytania w jednym miejscu..
kobyla8
 
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości