XLT Strojenie do gruntu, poważniejszy problem :(

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

XLT Strojenie do gruntu, poważniejszy problem :(

Postautor: kobyla8 » wt gru 04, 2018 8:02 pm

Niestety jak to w miłości, nie zawsze jest kolorowo ;) Tym razem problem chyba w elektronice :( . Przy testach w powietrzu, w jednym miejscu, nie poruszony wykrywacz przy strojeniu nie widzi gruntu i jest ok, niestety przy każdym kolejnym włączeniu dostraja się, choć nie powinien. Problem znika po twardym resecie,ale tylko na raz. Program fabryczny RELIC bez żadnych modyfikacji. Testy przeprowadzone kilkadziesiąt razy i za każdym razem to samo. Mogę prosić o jakieś sugestię ? Pozdrawiam.
Dodam że dzieje się tak przy każdym kolejnym włączeniu danego programu, nie tylko wykrywacza :(
kobyla8
 
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm

Re: XLT Strojenie do gruntu, poważniejszy problem :(

Postautor: ProScan » wt gru 04, 2018 11:17 pm

Nie rozumiem.

Co to znaczy "przy każdym kolejnym włączeniu dostraja się, choć nie powinien."

Proszę napisać, co Kolega robi po włączeniu wykrywacza?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT Strojenie do gruntu, poważniejszy problem :(

Postautor: kobyla8 » śr gru 05, 2018 10:47 am

Po powrocie do instrukcji muszę przyznać, że popełniłem karygodny błąd. Otóż wykrywacz po twardym resecie (wyciągnięciu baterii ..) przy pierwszym włączeniu dawał sygnał błędu strojenia, a nie braku różnicy w mineralizacji. Po każdym ponownym włączeniu programu i dostrojeniu powietrze-grunt (z cewką w powietrzu ) dostraja się pojedyńczymi piknięciami. Dzisiaj dostraja się za każdym razem ( może to wczoraj było wynikiem testów broni elektromagnetycznej w mojej okolicy :D :D ) Pojawia się jednak pytanie, czy nie powinien w powietrzu przy strojeniu do gruntu sygnalizować opadającymi dźwiękami ? Czy w sytuacji braku opadających sygnałów, eksperymentowanie z ustawieniami w powietrzu ma sens , czy nie wpływa to na późniejszą pracę wykrywacza ? Postaram się zabrać go dzisiaj na spacer, z dala od cywilizacji i sprawdzić czy coś się zmieni, blisko podwórka mam linię średniego napięcia, może to jest cała przyczyna problemów.
kobyla8
 
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm

Re: XLT Strojenie do gruntu, poważniejszy problem :(

Postautor: kobyla8 » śr gru 05, 2018 5:53 pm

Tyle ostatnio eksperymentuję z moim xlt ( głównie stacjonarnie z powodu kontuzji ), że proszę wybacz czasem dość lakoniczne pytania :), ale chciał bym poznać ten sprzęt jak najlepiej. W terenie był ze mną nie raz, ustawienia rozumiem dobrze.. Przyznam, wymieniłem przewód sondy we własnym zakresie, poprawiłem też złącze zasilania. Sprzęt jest stabilny nawet na dość wysokich nastawach, nurtuje mnie (aktualnie ;) ) tylko to strojenie.. W terenie nie zdarzyło mi się żeby zasygnalizował brak możliwości dostrojenia, w związku z tym nasuwa się pytanie, czy mogę być pewien poprawności strojenia do gruntu (sygnalizowanym pojedyńczym piknięciem), przy braku "opadających" sygnałów przy strojeniu w powietrzu ? Nie zabieram do lasu plecaka potencjalnych celów poszukiwań w celu weryfikacji aktualnego humoru wykrywacza , wolał bym mu zaufać ;)
kobyla8
 
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm

Re: XLT Strojenie do gruntu, poważniejszy problem :(

Postautor: ProScan » śr gru 05, 2018 10:04 pm

W "nowych" instrukcjach White's już nie pisze o opadających dźwiękach itp, bo po prostu mocno to zależy od strojenia sondy.

Tymi dźwiękami nie należy się przejmować.

Jedynie co może ewentualnie niepokoić, to dźwięk tylu syrena w powietrzu i/lub przy gruncie (sygnalizujący niemożliwość dostrojenia).

Stroimy zawsze po zmianie programu. Jeśli nie chcemy stroić po włączeniu wykrywacza, to po prostu strzał spustem i w drogę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT Strojenie do gruntu, poważniejszy problem :(

Postautor: kobyla8 » czw gru 06, 2018 8:58 am

Dziękuję, w takim razie będę mu wierzył ;) Stroimy za każdym razem , a nawet w trakcje, gdyż często pomijam automatyczne strojenie.. Pozdrawiam.
kobyla8
 
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości